---
title: "MAX GAUSA AS (926646087): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MAX GAUSA AS i Andøy hadde 65,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 14 ansatte. Daglig leder er Max Mathis Gausa. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/926646087-max-gausa-as"
---

# MAX GAUSA AS

Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · Andøy · Etablert 2021

- Org.nr: 926 646 087
- Daglig leder: Max Mathis Gausa (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 65,2 mill. kr (+10,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 176 034 kr (Margin 0,3 %)
- Ansatte: 14 (Uendret siden november 2025)

## Ansatte

- november 2025: 14
- januar 2026: 16
- februar 2026: 14
- mai 2026: 15
- juni 2026: 16
- september 2026: 14

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,8 % (svak). Ned fra 12,7 % i 2024
- Likviditet: 1,27 (tilfredsstillende). Ned fra 1,38 i 2024
- Soliditet: 32,9 % (god). Opp fra 31,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 17,4 % | 21,8 % | 12,7 % | 2,8 % |
| Driftsmargin | 2,0 % | 2,3 % | 2,6 % | 1,6 % | 0,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 93,2 % | 76,8 % | 38,9 % | 8,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,17 | 1,22 | 1,45 | 1,38 | 1,27 |
| Soliditet | 15,2 % | 22,2 % | 34,1 % | 31,3 % | 32,9 % |
| Gjeldsgrad | 5,6 | 3,5 | 1,9 | 2,2 | 2,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 36 455 | 50 446 | 57 138 | 59 192 | 65 249 |
| Driftsresultat | 732 | 1 180 | 1 511 | 950 | 176 |
| Årsresultat | 573 | 938 | 1 203 | 771 | 173 |
| Driftsmargin | 2,0 % | 2,3 % | 2,6 % | 1,6 % | 0,3 % |
| Sum gjeld | 5 966 | 5 300 | 4 858 | 5 685 | 5 014 |
| Sum driftskostnader | - | - | 55 627 | 58 242 | 65 073 |
| Finansresultat | - | - | 34 | 43 | 48 |
| Resultat før skatt | 736 | 1 204 | 1 545 | 993 | 224 |
| Anleggsmidler | 63 | 378 | 364 | 471 | 1 164 |
| Omløpsmidler | 6 976 | 6 433 | 7 008 | 7 798 | 6 307 |
| Sum eiendeler | 7 039 | 6 811 | 7 372 | 8 269 | 7 471 |
| Egenkapital | 1 073 | 1 511 | 2 514 | 2 584 | 2 457 |
| Kortsiktig gjeld | 5 962 | 5 287 | 4 842 | 5 666 | 4 972 |
| Langsiktig gjeld | 4 | 13 | 16 | 18 | 42 |

## Ledelse og styre

- Max Mathis Gausa: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: c/o REMA 1000 ANDENES, Industriveien 7, 8480 Andenes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.110 Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler
- Etablert: 02.02.2021
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2021
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Regnskapsfører: [REMA 1000 NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/982254604-rema-1000-norge-as)
- Størrelse: Nr. 658 av 2 780 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selv, gjennom hel- eller deleide selskaper eller ved samarbeide med andre virksomheter, å forestå drift av dagligvareforretning og annen virksomhet beslektet med denne.

## Kunngjøringer

- 13.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000172078&sokeverdi=926646087&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TH BENJAMINSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/957857159-th-benjaminsen-as) | Andøy | 21 | 39,6 mill. kr | +4,3 % |
| [ANDENES BUTIKKDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/991611444-andenes-butikkdrift-as) | Andøy | 10 | 19,6 mill. kr | −0,5 % |
| [NORDMELA LANDHANDLERI & KAFÉ AS](https://www.norscout.com/no/company/914798183-nordmela-landhandleri-kafe-as) | Andøy | 6 | 13,1 mill. kr | +26,5 % |
| [ANDENES MATSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/915411215-andenes-matsenter-as) | Andøy | 5 | 20,9 mill. kr | +6,2 % |
| [ANDENES SERVICESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/885574092-andenes-servicesenter-as) | Andøy | 16 | 55,9 mill. kr | +4,3 % |
| [ÅSE SERVICESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/853005622-ase-servicesenter-as) | Andøy | 11 | 11,7 mill. kr | +4,6 % |
| [NYE VØLING AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/987345284-nye-voling-auto-as) | Andøy | 17 | 24,8 mill. kr | +11,4 % |
| [ERNA BORGEN BLOMSTERFORRETNING OG BEGRAVELSESBYRÅ AS](https://www.norscout.com/no/company/964687811-erna-borgen-blomsterforretning-og-begravelsesbyra-as) | Andøy | 19 | 8,62 mill. kr | +4,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
