---
title: "AQUALUNG CARBON CAPTURE AS (926695401): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "AQUALUNG CARBON CAPTURE AS i Bærum hadde 3,86 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 17 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/926695401-aqualung-carbon-capture-as"
---

# AQUALUNG CARBON CAPTURE AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Bærum · Etablert 2021

- Org.nr: 926 695 401
- Styreleder: Erik Mogens Mathiesen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,86 mill. kr (−19,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −38,8 mill. kr (Margin −1 007,5 %)
- Ansatte: 17 (Ned fra 19 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 13
- oktober 2025: 20
- november 2025: 19
- desember 2025: 22
- januar 2026: 18
- april 2026: 17
- mai 2026: 16
- august 2026: 18
- september 2026: 17

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −56,6 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −64,2 % i 2024
- Likviditet: 17,57 (meget god). Opp fra 2,07 i 2024
- Soliditet: 94,5 % (meget god). Opp fra 56,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −89,3 % | −15,9 % | −64,2 % | −56,6 % |
| Driftsmargin | - | −1 129,0 % | −90,9 % | −677,2 % | −1 007,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −19,3 % | −150,8 % | −74,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 3,45 | 2,07 | 17,57 |
| Soliditet | 3,1 % | 94,1 % | 81,6 % | 56,3 % | 94,5 % |
| Gjeldsgrad | 31,1 | 0,1 | 0,2 | 0,8 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 2 403 | 15 391 | 4 811 | 3 856 |
| Driftsresultat | −4 156 | −27 136 | −13 987 | −32 582 | −38 848 |
| Årsresultat | −4 160 | −27 394 | −11 670 | −55 776 | −41 840 |
| Driftsmargin | - | −1 129 % | −90,9 % | −677,2 % | −1 007,5 % |
| Sum gjeld | 620 | 3 515 | 14 614 | 7 031 | 5 956 |
| Sum driftskostnader | 4 156 | 29 539 | 29 378 | 37 394 | 42 704 |
| Finansresultat | −4 | −258 | 2 317 | −23 137 | −2 992 |
| Resultat før skatt | - | - | −11 670 | −55 719 | −41 840 |
| Anleggsmidler | 0 | 1 563 | 29 081 | 1 534 | 4 008 |
| Omløpsmidler | - | - | 50 364 | 14 552 | 104 637 |
| Sum eiendeler | 640 | 59 754 | 79 444 | 16 087 | 108 644 |
| Egenkapital | 20 | 56 239 | 64 831 | 9 055 | 102 688 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 14 614 | 7 031 | 5 956 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Erik Mogens Mathiesen: Styrets leder
- Andrew Stephen Robbins: Styremedlem
- James Andrew Robinson: Styremedlem
- Bjørn Tore Mathisen: Styremedlem
- Henrik Utvik: Styremedlem
- Takakazu Ito: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Veritasveien 14, 1363 Høvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 01.02.2021
- Tidligere navn: NFH 210226 AS (2021)
- Aksjekapital: 90 401,8 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2022
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Regnskapsfører: [STARIA NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/925088285-staria-norway-as)
- Størrelse: Nr. 1 457 av 5 683 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kommersialisering og videreutvikling av eksisterende karbon fangst teknologi.

## Siste endringer

- 23.09.2026: Ny forretningsadresse
- 14.04.2026: Regnskapsfører endret
- 08.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 23.09.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000756977&sokeverdi=926695401&spraak=nb)
- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000601445&sokeverdi=926695401&spraak=nb)
- 23.12.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000896809&sokeverdi=926695401&spraak=nb)
- 23.12.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000896810&sokeverdi=926695401&spraak=nb)
- 22.09.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000753810&sokeverdi=926695401&spraak=nb)
- 09.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000563455&sokeverdi=926695401&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [CARBON CIRCLE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/929134834-carbon-circle-holding-as) | Bærum | 17 | 29,3 mill. kr | −42,4 % |
| [ENERGIMA ANALYSE AS](https://www.norscout.com/no/company/989104578-energima-analyse-as) | Bærum | 14 | 22,3 mill. kr | +4,9 % |
| [VEO AS](https://www.norscout.com/no/company/990726833-veo-as) | Bærum | 17 | 128 mill. kr | −35,6 % |
| [OMNIMOD AS](https://www.norscout.com/no/company/925974404-omnimod-as) | Bærum | 14 | 5,93 mill. kr | −32,4 % |
| [DNV INSPECTION AS](https://www.norscout.com/no/company/927822911-dnv-inspection-as) | Bærum | 18 | 498 mill. kr | +24 % |
| [VEDELD AS](https://www.norscout.com/no/company/912462048-vedeld-as) | Bærum | 12 | 34,4 mill. kr | +24,9 % |
| [PROPERATE AS](https://www.norscout.com/no/company/968430742-properate-as) | Bærum | 21 | 33,3 mill. kr | +84,9 % |
| [SIMIEN AS](https://www.norscout.com/no/company/924293462-simien-as) | Bærum | 12 | 21,3 mill. kr | +36,1 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/baerum)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Transportbedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/baerum)
- [Markedsføringsbyråer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 24.09.2026.
