---
title: "GANGSTAD GÅRDSYSTERI AS (926744798): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GANGSTAD GÅRDSYSTERI AS i Inderøy hadde 25,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 27 ansatte. Daglig leder er Maren Gangstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/926744798-gangstad-gardsysteri-as"
---

# GANGSTAD GÅRDSYSTERI AS

Produksjon av meierivarer · Inderøy · Etablert 2021

- Org.nr: 926 744 798
- Daglig leder: Maren Gangstad

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 25,4 mill. kr (+0,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,2 mill. kr (Margin 4,7 %)
- Ansatte: 27

## Ansatte

- februar 2026: 25
- mai 2026: 26
- juli 2026: 27

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,3 % (tilfredsstillende). Opp fra 8,0 % i 2024
- Likviditet: 3,98 (meget god). Opp fra 3,81 i 2024
- Soliditet: 63,6 % (meget god). Opp fra 60,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 20,7 % | 10,8 % | 8,0 % | 9,3 % |
| Driftsmargin | 20,5 % | 11,5 % | 5,9 % | 4,0 % | 4,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 10,5 % | 12,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,77 | 3,05 | 3,50 | 3,81 | 3,98 |
| Soliditet | - | - | 56,9 % | 60,3 % | 63,6 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,8 | 0,7 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 21 865 | 21 386 | 22 322 | 25 155 | 25 373 |
| Driftsresultat | 4 491 | 2 456 | 1 311 | 1 012 | 1 204 |
| Årsresultat | 3 587 | 2 015 | 1 012 | 602 | 789 |
| Driftsmargin | 20,5 % | 11,5 % | 5,9 % | 4,0 % | 4,7 % |
| Sum gjeld | 7 903 | 5 849 | 5 358 | 5 049 | 4 850 |
| Sum driftskostnader | - | - | 21 011 | 24 143 | 24 168 |
| Finansresultat | - | - | −223 | −240 | −193 |
| Resultat før skatt | 4 365 | 2 301 | 1 088 | 772 | 1 012 |
| Anleggsmidler | 5 019 | 5 513 | 5 568 | 4 980 | 4 337 |
| Omløpsmidler | 6 937 | 6 404 | 6 870 | 7 751 | 8 983 |
| Sum eiendeler | 11 956 | 11 917 | 12 438 | 12 731 | 13 320 |
| Egenkapital | - | - | 7 080 | 7 682 | 8 470 |
| Kortsiktig gjeld | 3 921 | 2 102 | 1 963 | 2 035 | 2 260 |
| Langsiktig gjeld | 3 981 | 3 746 | 3 395 | 3 014 | - |

## Ledelse og styre

- Maren Gangstad: Daglig leder
- Perry Mindor Frøysadal: Styrets leder
- Astrid Aasen: Styremedlem
- Ole Morten Gangstad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Nessetvegen 11, 7670 Inderøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.510 Produksjon av meierivarer
- Etablert: 26.02.2021
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2021
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 10 av 57 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive gårdsysteri, med produksjon av meierivarer. Selskapet kan også investere i, og foreta utleie og kjøp og salg av fast eiendom samt investere i øvrige virksomheter gjennom aksjer og andeler.

## Kunngjøringer

- 05.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000238472&sokeverdi=926744798&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 04.08.2026: Tilskudd fra INDERØY KOMMUNE, 40 000 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [INDERØY SLAKTERI AS](https://www.norscout.com/no/company/984062141-inderoy-slakteri-as) | Inderøy | 32 | 75,1 mill. kr | +9,9 % |
| [HAVFRUENE. AS](https://www.norscout.com/no/company/987753234-havfruene-as) | Inderøy | 24 | 3,43 mill. kr | −12,9 % |
| [A/S Røra Fabrikker](https://www.norscout.com/no/company/916915144-a-s-rora-fabrikker) | Inderøy | 78 | 362 mill. kr | +5,0 % |
| [RØRA BAKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/967462284-rora-bakeri-as) | Inderøy | 14 | 7,1 mill. kr | +7,4 % |
| [BERIKA AS](https://www.norscout.com/no/company/923999396-berika-as) | Inderøy | 165 | 570 mill. kr | +23,1 % |
| [INDERØY MOSTERI AS](https://www.norscout.com/no/company/922606390-inderoy-mosteri-as) | Inderøy | 10 | 5,64 mill. kr | +1,0 % |
| [JAN'S PØLSEMAKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/924675594-jan-s-polsemakeri-as) | Inderøy | 7 | 2,23 mill. kr | +22,9 % |
| [64 GRADER NORD AS](https://www.norscout.com/no/company/833273612-64-grader-nord-as) | Inderøy | - | 1,34 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.07.2026.
