---
title: "JUVELE HOLDING AS (926801104): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "JUVELE HOLDING AS i Stord hadde 2,27 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Espen Larsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/926801104-juvele-holding-as"
---

# JUVELE HOLDING AS

Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning · Stord

- Org.nr: 926 801 104
- Daglig leder: Espen Larsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,27 mill. kr (−9,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 413 864 kr (Margin 18,2 %)
- Etablert: 2021

## Ansatte

### Per sted

- Hammerfest: Ingen oppgitt
- Stord: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,6 % (meget god). Ned fra 34,4 % i 2024
- Likviditet: 3,46 (meget god). Ned fra 4,46 i 2024
- Soliditet: 81,0 % (meget god). Opp fra 70,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 56,0 % | 29,4 % | 34,4 % | 16,6 % |
| Driftsmargin | 32,6 % | 21,2 % | 15,5 % | 28,7 % | 18,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 47,4 % | 48,5 % | 21,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,92 | 4,46 | 3,46 |
| Soliditet | 51,4 % | 51,8 % | 70,5 % | 70,3 % | 81,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,9 | 0,4 | 0,4 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 327 | 2 736 | 2 857 | 2 503 | 2 272 |
| Driftsresultat | 433 | 580 | 442 | 719 | 414 |
| Årsresultat | 338 | 349 | 445 | 741 | 161 |
| Driftsmargin | 32,6 % | 21,2 % | 15,5 % | 28,7 % | 18,2 % |
| Sum gjeld | 343 | 663 | 484 | 801 | 484 |
| Sum driftskostnader | 894 | 2 156 | 2 415 | 1 784 | 1 858 |
| Finansresultat | 1 | 3 | 2 | 22 | 8 |
| Resultat før skatt | - | - | 443 | 741 | 421 |
| Anleggsmidler | 0 | 32 | 226 | 1 163 | 899 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 415 | 1 536 | 1 645 |
| Sum eiendeler | 705 | 1 375 | 1 641 | 2 700 | 2 544 |
| Egenkapital | 363 | 712 | 1 157 | 1 898 | 2 060 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 484 | 345 | 475 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 456 | 9 |

## Ledelse og styre

- Espen Larsen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Slettaberget 1, 5412 Stord
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 70.200 Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning
- Etablert: 01.03.2021
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2021
- Størrelse: Nr. 2 287 av 9 890 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utleie av personell, eiendom, valutahandel, kjøp og salg av aksjer.

## Siste endringer

- 06.09.2025: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 09.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000048677&sokeverdi=926801104&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FYLKESNES TRADING AS](https://www.norscout.com/no/company/918879269-fylkesnes-trading-as) | Stord | - | 2,32 mill. kr | - |
| [SCM PARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/928831493-scm-partner-as) | Stord | - | 1,76 mill. kr | +13,1 % |
| [VEST UTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/876782952-vest-utvikling-as) | Stord | - | 5,94 mill. kr | −2,8 % |
| [YRMA AS](https://www.norscout.com/no/company/929684176-yrma-as) | Stord | - | 1,52 mill. kr | +11,6 % |
| [YARD SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/920488412-yard-solutions-as) | Stord | 6 | 728 959 kr | - |
| [BESTPRAKSIS AS](https://www.norscout.com/no/company/824590842-bestpraksis-as) | Stord | - | 1,05 mill. kr | - |
| [ATHENO AS](https://www.norscout.com/no/company/965075909-atheno-as) | Stord | 9 | 13,6 mill. kr | +1,9 % |
| [HATLEVIK AS](https://www.norscout.com/no/company/945986603-hatlevik-as) | Stord | - | 872 684 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
