---
title: "DC SERVICE AS (926829866): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "DC SERVICE AS i Færder hadde 1,33 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Espen Thorbeck. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/926829866-dc-service-as"
---

# DC SERVICE AS

Reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter · Færder

- Org.nr: 926 829 866
- Daglig leder: Espen Thorbeck (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,33 mill. kr (+2,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −3 312 kr (Margin −0,2 %)
- Etablert: 2021

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −1,0 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 9,2 % i 2024
- Likviditet: 1,43 (tilfredsstillende). Opp fra 1,38 i 2024
- Soliditet: 39,7 % (god). Ned fra 41,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,2 % | −1,0 % |
| Driftsmargin | 11,1 % | 1,6 % | −0,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 22,0 % | −2,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,19 | 1,38 | 1,43 |
| Soliditet | 42,2 % | 41,4 % | 39,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,4 | 1,4 | 1,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 909 | 1 306 | 1 333 |
| Driftsresultat | 101 | 21 | −3 |
| Årsresultat | 100 | 23 | −3 |
| Driftsmargin | 11,1 % | 1,6 % | −0,2 % |
| Sum gjeld | 129 | 166 | 173 |
| Sum driftskostnader | 808 | 1 285 | 1 337 |
| Finansresultat | 0 | 2 | 0 |
| Resultat før skatt | 100 | 23 | −3 |
| Anleggsmidler | 69 | 54 | 39 |
| Omløpsmidler | 153 | 228 | 248 |
| Sum eiendeler | 222 | 283 | 287 |
| Egenkapital | 94 | 117 | 114 |
| Kortsiktig gjeld | 129 | 166 | 173 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Espen Thorbeck: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Bakeriveien 16, 3145 Tjøme
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 33.150 Reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter
- Etablert: 08.03.2021
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2021
- Størrelse: Nr. 362 av 527 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Vedlikehold og reparasjons tjenester for båt, bobil, og campingvogn. Salg av produkter tilknyttet dette.

## Kunngjøringer

- 21.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000577702&sokeverdi=926829866&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FÆRDER BÅTSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/930285129-faerder-batsenter-as) | Færder | - | 2,39 mill. kr | −22,6 % |
| [MEDØ SLIPP AS](https://www.norscout.com/no/company/914599121-medo-slipp-as) | Færder | - | 969 389 kr | - |
| [NØTTERØY BÅTSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/931857509-notteroy-batsenter-as) | Færder | - | 2,6 mill. kr | −44,6 % |
| [STAR SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/928492516-star-solutions-as) | Færder | - | 763 215 kr | - |
| [MÅGERØ OPPLAG OG BÅTSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/991663347-magero-opplag-og-batservice-as) | Færder | - | 2,92 mill. kr | −1,9 % |
| [STINGFISHER POWERBOATS AS](https://www.norscout.com/no/company/966394234-stingfisher-powerboats-as) | Færder | - | 568 903 kr | - |
| [SUNDAL YACHT AS](https://www.norscout.com/no/company/982757436-sundal-yacht-as) | Færder | - | 8,41 mill. kr | +9,0 % |
| [ULEHOLMEN INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/959601399-uleholmen-invest-as) | Færder | - | 284 000 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 12.08.2026.
