---
title: "RT STOPLE AS (926838741): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RT STOPLE AS i Vindafjord hadde 263 669 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/926838741-rt-stople-as"
---

# RT STOPLE AS

Byggeteknisk konsulentvirksomhet · Vindafjord

- Org.nr: 926 838 741
- Styreleder: Rasmus Tore Stople

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 263 669 kr (−4,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −81 613 kr (Margin −31 %)
- Etablert: 2021

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,2 % (tilfredsstillende). Opp fra 0,5 % i 2024
- Likviditet: 14,23 (meget god). Opp fra 2,92 i 2024
- Soliditet: 99,5 % (meget god). Opp fra 97,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 0,5 % | 8,2 % |
| Driftsmargin | −15,5 % | 6,8 % | −31,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 0,5 % | 8,3 % |
| Likviditetsgrad | 7,81 | 2,92 | 14,23 |
| Soliditet | 99,2 % | 97,5 % | 99,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 259 | 277 | 264 |
| Driftsresultat | −40 | 19 | −82 |
| Årsresultat | −37 | 18 | 278 |
| Driftsmargin | −15,5 % | 6,8 % | −31 % |
| Sum gjeld | 26 | 88 | 16 |
| Sum driftskostnader | 300 | 258 | 345 |
| Finansresultat | 2 | 0 | 360 |
| Resultat før skatt | −38 | 18 | 278 |
| Anleggsmidler | 3 205 | 3 229 | 3 107 |
| Omløpsmidler | 200 | 258 | 225 |
| Sum eiendeler | 3 405 | 3 486 | 3 332 |
| Egenkapital | 3 380 | 3 398 | 3 316 |
| Kortsiktig gjeld | 26 | 88 | 16 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Rasmus Tore Stople: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Saudavegen 5568, 5585 Sandeid
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.121 Byggeteknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 15.02.2021
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2021
- Regnskapsfører: [ECIT FORRETNINGSPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/990945748-ecit-forretningspartner-as)
- Størrelse: Nr. 2 060 av 2 608 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utføre tjenester innen prosjektledelse og eiendomsutvikling, kjøp salg og forvaltning av aksjer, og virksomhet naturlig tilhørende dette, herunder også gjennom investering i andre selskaper.

## Siste endringer

- 08.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 04.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000495127&sokeverdi=926838741&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000521380&sokeverdi=926838741&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HAUGALAND BYGGEKONTROLL AS](https://www.norscout.com/no/company/912342565-haugaland-byggekontroll-as) | Vindafjord | - | 374 200 kr | - |
| [LÆRDAL GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/824961042-laerdal-group-as) | Vindafjord | - | 0 kr | - |
| [TUNNEX AS](https://www.norscout.com/no/company/911814994-tunnex-as) | Vindafjord | - | 1,95 mill. kr | +7,5 % |
| [HARALDSEID AS](https://www.norscout.com/no/company/931463780-haraldseid-as) | Vindafjord | - | 0 kr | - |
| [ESPCON AS](https://www.norscout.com/no/company/930901377-espcon-as) | Vindafjord | - | 2,51 mill. kr | +2,8 % |
| [J BAUGE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/924344423-j-bauge-holding-as) | Vindafjord | - | - | - |
| [KONSTRUKSJON PARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/933884732-konstruksjon-partner-as) | Vindafjord | - | 5,99 mill. kr | - |
| [LÆRDALEN AS](https://www.norscout.com/no/company/930574945-laerdalen-as) | Vindafjord | - | 7,67 mill. kr | +19,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 05.07.2026.
