---
title: "NESTEN DER PUBLISIST AS (926886517): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NESTEN DER PUBLISIST AS i Gratangen hadde 219 800 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/926886517-nesten-der-publisist-as"
---

# NESTEN DER PUBLISIST AS

PR og kommunikasjonstjenester · Gratangen

- Org.nr: 926 886 517
- Styreleder: Stein Hilmar Olaus Thraning

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 219 800 kr (+24,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 86 895 kr (Margin 39,5 %)
- Etablert: 2021

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 171,1 % (meget god). Opp fra −231,0 % i 2024
- Likviditet: 2,07 (meget god). Opp fra 0,27 i 2024
- Soliditet: 77,3 % (meget god). Opp fra −568,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −231,0 % | 171,1 % |
| Driftsmargin | 0,8 % | −11,0 % | 39,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −1 919,3 % | 268,9 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,27 | 2,07 |
| Soliditet | 100,0 % | −568,6 % | 77,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | - | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 146 | 176 | 220 |
| Driftsresultat | 1 | −19 | 87 |
| Årsresultat | −4 | −42 | 88 |
| Driftsmargin | 0,8 % | −11 % | 39,5 % |
| Sum gjeld | 0 | 15 | 23 |
| Sum driftskostnader | 145 | 196 | 133 |
| Finansresultat | 0 | 0 | 1 |
| Resultat før skatt | 1 | −19 | 88 |
| Anleggsmidler | 0 | −2 | 53 |
| Omløpsmidler | 14 | 4 | 47 |
| Sum eiendeler | 14 | 2 | 100 |
| Egenkapital | 14 | −12 | 77 |
| Kortsiktig gjeld | - | 15 | 23 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Stein Hilmar Olaus Thraning: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Kystkulturveien 361, 9470 Gratangen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 73.300 PR og kommunikasjonstjenester
- Etablert: 01.03.2021
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Størrelse: Nr. 322 av 423 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å skaffe aksjonærene økonomisk utbytte ved å drive kommunikasjonstjenester i bred forstand, publisering av norsk og utenlandsk litteratur, oversettelsesvirksomhet, turistrettet aktivitet inklusive jaktrettet aktivitet, videre kulturelle arrangementer og assistanse til andres virksomhet, og økonomisk rådgiving, håndverkstjenester, samt aktivitet som grenser til ovenstående.

## Kunngjøringer

- 30.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000457209&sokeverdi=926886517&spraak=nb)
- 25.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000432083&sokeverdi=926886517&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [YPSILON PERFORMANCE AS](https://www.norscout.com/no/company/916210612-ypsilon-performance-as) | Drammen | - | 220 438 kr | - |
| [SKY TALK AS](https://www.norscout.com/no/company/998340543-sky-talk-as) | Tønsberg | - | 218 782 kr | - |
| [MAKTENS KORRIDORER AS](https://www.norscout.com/no/company/818465122-maktens-korridorer-as) | Røros | - | 222 000 kr | - |
| [CAPSAICIN AS](https://www.norscout.com/no/company/935846110-capsaicin-as) | Drammen | - | 214 750 kr | - |
| [RÈPONSE AS](https://www.norscout.com/no/company/933149730-reponse-as) | Drammen | - | 230 080 kr | - |
| [SCHØLD AS](https://www.norscout.com/no/company/914324319-schold-as) | Randaberg | - | 210 388 kr | - |
| [COMIFY AS](https://www.norscout.com/no/company/920612105-comify-as) | Bærum | - | 235 074 kr | - |
| [VIIS AS](https://www.norscout.com/no/company/999324614-viis-as) | Oslo | - | 208 616 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.09.2026.
