---
title: "M&M OPTIKK AS (926901095): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "M&M OPTIKK AS i Halden hadde 5,11 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Monica Lie. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/926901095-m-m-optikk-as"
---

# M&M OPTIKK AS

Detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler · Halden · Etablert 2021

- Org.nr: 926 901 095
- Telefon: 45 80 80 30
- E-post: post@mmoptikk.no
- Nettsted: [mmoptikk.no](https://www.mmoptikk.no)
- Daglig leder: Monica Lie (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,11 mill. kr (+19,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 23 051 kr (Margin 0,5 %)
- Ansatte: 8 (Opp fra 7 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 7
- desember 2025: 9
- juni 2026: 8
- juli 2026: 7
- september 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 1,3 % (svak). Opp fra −2,7 % i 2024
- Likviditet: 1,31 (tilfredsstillende). Ned fra 1,56 i 2024
- Soliditet: 16,4 % (tilfredsstillende). Ned fra 17,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −23,5 % | −7,7 % | −2,7 % | 1,3 % |
| Driftsmargin | −22,0 % | −20,8 % | −8,5 % | −2,6 % | 0,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −119,1 % | −23,3 % | −8,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,32 | 1,56 | 1,31 |
| Soliditet | −12,4 % | 0,4 % | 16,8 % | 17,3 % | 16,4 % |
| Gjeldsgrad | - | 280,1 | 4,9 | 4,8 | 5,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 347 | 4 260 | 4 552 | 4 285 | 5 112 |
| Driftsresultat | −516 | −888 | −386 | −110 | 23 |
| Årsresultat | −413 | −1 070 | −562 | −148 | −37 |
| Driftsmargin | −22 % | −20,8 % | −8,5 % | −2,6 % | 0,5 % |
| Sum gjeld | 2 833 | 4 839 | 3 769 | 2 947 | 2 936 |
| Sum driftskostnader | 2 864 | 5 148 | 4 938 | 4 395 | 5 089 |
| Finansresultat | −13 | −88 | −78 | −50 | −71 |
| Resultat før skatt | - | - | −464 | −160 | −48 |
| Anleggsmidler | 1 036 | 3 760 | 3 163 | 2 781 | 2 691 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 369 | 781 | 821 |
| Sum eiendeler | 2 521 | 4 856 | 4 532 | 3 561 | 3 513 |
| Egenkapital | −313 | 17 | 762 | 614 | 577 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 589 | 501 | 625 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 3 180 | 2 446 | 2 311 |

## Ledelse og styre

- Monica Lie: Daglig leder og styrets leder
- Iben Raymond Lie: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Storgata 4B, 1767 Halden
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.740 Detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler
- Etablert: 16.03.2021
- Aksjekapital: 1 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2021
- Regnskapsfører: [MAGNAR NILSEN CONSULTING AS](https://www.norscout.com/no/company/936025609-magnar-nilsen-consulting-as)
- Størrelse: Nr. 308 av 489 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Optiskforretning. Salg av optometriske kliniske tjenester og produkter, herunder briller, kontaktlinser, og andre relaterte produkter.

## Kunngjøringer

- 21.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000193006&sokeverdi=926901095&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GERD HOLMS EFTF. AS](https://www.norscout.com/no/company/994928864-gerd-holms-eftf-as) | Halden | 8 | 13,8 mill. kr | +10,9 % |
| [TISTA SYNSSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/929263677-tista-synssenter-as) | Halden | 7 | 14,7 mill. kr | +6,8 % |
| [THOMSEN LIE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/889155442-thomsen-lie-holding-as) | Halden | - | - | - |
| [HALDEN BILSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/915279112-halden-bilsenter-as) | Halden | 7 | 53,3 mill. kr | +1,3 % |
| [TORVET MAT AS](https://www.norscout.com/no/company/925845353-torvet-mat-as) | Halden | 8 | 14,2 mill. kr | +2,3 % |
| [FYR OG FLAMME AS](https://www.norscout.com/no/company/927950502-fyr-og-flamme-as) | Halden | 7 | 20,1 mill. kr | −13 % |
| [KG MOTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/915356559-kg-motor-as) | Halden | 8 | 37,5 mill. kr | +52,8 % |
| [O FØRLIE AS](https://www.norscout.com/no/company/911902362-o-forlie-as) | Halden | 7 | 15,8 mill. kr | +19,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
