---
title: "BRA RØR AS (926932780): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BRA RØR AS i Øvre Eiker hadde 7,33 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Thomas Stensrud. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/926932780-bra-ror-as"
---

# BRA RØR AS

Rørleggerarbeid · Øvre Eiker

- Org.nr: 926 932 780
- Daglig leder: Thomas Stensrud (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 7,33 mill. kr (−3,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,69 mill. kr (Margin 23,1 %)
- Etablert: 2021

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 40,3 % (meget god). Ned fra 40,4 % i 2024
- Likviditet: 1,48 (tilfredsstillende). Ned fra 1,60 i 2024
- Soliditet: 38,9 % (god). Ned fra 45,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 51,9 % | 43,2 % | 40,4 % | 40,3 % |
| Driftsmargin | 16,0 % | 22,5 % | 25,0 % | 20,4 % | 23,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 150,2 % | 94,4 % | 95,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,34 | 1,60 | 1,48 |
| Soliditet | 29,6 % | 20,8 % | 39,6 % | 45,7 % | 38,9 % |
| Gjeldsgrad | 2,4 | 3,8 | 1,5 | 1,2 | 1,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 806 | 9 552 | 7 951 | 7 607 | 7 331 |
| Driftsresultat | 1 092 | 2 145 | 1 987 | 1 551 | 1 693 |
| Årsresultat | 852 | 1 661 | 1 622 | 1 289 | 1 332 |
| Driftsmargin | 16 % | 22,5 % | 25 % | 20,4 % | 23,1 % |
| Sum gjeld | 2 096 | 4 416 | 2 408 | 2 220 | 2 673 |
| Sum driftskostnader | 5 714 | 7 407 | 5 963 | 6 056 | 5 638 |
| Finansresultat | 0 | 78 | 72 | 80 | 13 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 059 | 1 631 | 1 707 |
| Anleggsmidler | 290 | 221 | 797 | 580 | 428 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 194 | 3 512 | 3 948 |
| Sum eiendeler | 2 980 | 5 576 | 3 991 | 4 092 | 4 376 |
| Egenkapital | 883 | 1 160 | 1 582 | 1 872 | 1 703 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 387 | 2 194 | 2 666 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 22 | 26 | 8 |

## Ledelse og styre

- Thomas Stensrud: Daglig leder og styremedlem
- Per Martin Stensrud: Styrets leder
- Bente Stensrud: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Grøslandveien 144, 3302 Hokksund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.221 Rørleggerarbeid
- Etablert: 16.03.2021
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2021
- Revisor: [SIGMA REVISJON DRAMMEN AS](https://www.norscout.com/no/company/995336510-sigma-revisjon-drammen-as)
- Størrelse: Nr. 934 av 2 656 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Rørleggervirksomhet samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 14.04.2026: Næringskode endret
- 22.10.2025: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 04.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000233164&sokeverdi=926932780&spraak=nb)
- 22.10.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000798619&sokeverdi=926932780&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SVEIN EIDE AUTORISERT RØRLEGGERMESTER AS](https://www.norscout.com/no/company/965798250-svein-eide-autorisert-rorleggermester-as) | Øvre Eiker | 5 | 7,85 mill. kr | +1,1 % |
| [VANEBO AS](https://www.norscout.com/no/company/997869435-vanebo-as) | Øvre Eiker | - | 7,12 mill. kr | +38,5 % |
| [OK VARMETEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/994277626-ok-varmeteknikk-as) | Øvre Eiker | 6 | 26,4 mill. kr | +1,3 % |
| [ERIKSEN VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/928696235-eriksen-vvs-as) | Øvre Eiker | - | 6,06 mill. kr | +17,1 % |
| [ZIJDEMANS CONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/919286458-zijdemans-consult-as) | Øvre Eiker | 7 | 4,11 mill. kr | +14 % |
| [VVS OG BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/922020965-vvs-og-bygg-as) | Øvre Eiker | - | 4,05 mill. kr | −36,9 % |
| [SPRINKLER KONGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/928103412-sprinkler-kongen-as) | Øvre Eiker | 7 | 9,43 mill. kr | +28,4 % |
| [HELGHEIM VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/820398602-helgheim-vvs-as) | Øvre Eiker | - | 3,83 mill. kr | −9,5 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
