---
title: "ADDVANT STAVANGER AS (926956027): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ADDVANT STAVANGER AS i Stavanger hadde 26,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 14 ansatte. Daglig leder er Morten Mæhle. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/926956027-addvant-stavanger-as"
---

# ADDVANT STAVANGER AS

Regnskapsføring og bokføring · Stavanger · Etablert 2021

- Org.nr: 926 956 027
- Telefon: 984 52 954
- E-post: post@addvant.no
- Nettsted: [addvant.no](https://www.addvant.no)
- Daglig leder: Morten Mæhle (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 26,5 mill. kr (+14,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 4,29 mill. kr (Margin 16,2 %)
- Ansatte: 14

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 52,0 % (meget god). Opp fra 50,7 % i 2024
- Likviditet: 1,00 (tilfredsstillende). Opp fra 0,90 i 2024
- Soliditet: 2,2 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 2,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 35,0 % | 52,2 % | 50,7 % | 52,0 % |
| Driftsmargin | 0,2 % | 7,7 % | 12,1 % | 13,7 % | 16,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 883,0 % | - | - | 2 153,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,52 | 0,85 | 0,82 | 0,90 | 1,00 |
| Soliditet | 4,4 % | 3,6 % | - | 2,7 % | 2,2 % |
| Gjeldsgrad | 21,9 | 26,4 | - | 36,6 | 44,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 902 | 13 169 | 18 619 | 23 257 | 26 529 |
| Driftsresultat | 6 | 1 011 | 2 246 | 3 197 | 4 293 |
| Årsresultat | 5 | 778 | 1 746 | 2 480 | 3 346 |
| Driftsmargin | 0,2 % | 7,7 % | 12,1 % | 13,7 % | 16,2 % |
| Sum gjeld | 2 183 | 3 371 | 4 920 | 7 313 | 8 866 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 20 060 | 22 236 |
| Finansresultat | - | - | - | 3 | 14 |
| Resultat før skatt | 6 | 1 002 | 2 246 | 3 201 | 4 307 |
| Anleggsmidler | 789 | 635 | 1 107 | 924 | 730 |
| Omløpsmidler | 1 494 | 2 863 | 4 022 | 6 589 | 8 336 |
| Sum eiendeler | 2 283 | 3 498 | 5 129 | 7 513 | 9 066 |
| Egenkapital | 100 | 127 | - | 200 | 200 |
| Kortsiktig gjeld | 983 | 3 350 | 4 920 | 7 313 | 8 310 |
| Langsiktig gjeld | 1 201 | 21 | 0 | 0 | 556 |

## Ledelse og styre

- Morten Mæhle: Daglig leder og styremedlem
- Stein Hugo Heske: Styrets leder
- Rolf Magnus Mæland: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Reidar Berges gate 11, 4013 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 69.202 Regnskapsføring og bokføring
- Etablert: 01.04.2021
- Tidligere navn: ADDVANT AS (2021 til 2023)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2021
- Revisor: [REVISJON RYFYLKE AS](https://www.norscout.com/no/company/983549896-revisjon-ryfylke-as)
- Størrelse: Nr. 125 av 2 372 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Regnskaps- og rådgivningstjenester, administrative tjenester, utleie av arbeidskraft, og investeringer i tilsvarende selskaper, samt annet som naturlig faller innunder virksomheten.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Styret endret
- 15.10.2025: Antall ansatte endret til 14

## Kunngjøringer

- 19.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000069067&sokeverdi=926956027&spraak=nb)
- 14.02.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000057995&sokeverdi=926956027&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STARIA NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/925088285-staria-norway-as) | Stavanger | 17 | 20,4 mill. kr | +80,9 % |
| [NUMBERS AS](https://www.norscout.com/no/company/919948329-numbers-as) | Stavanger | 14 | 18 mill. kr | +17,9 % |
| [ROTT REGNSKAP OG RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/984313667-rott-regnskap-og-radgivning-as) | Stavanger | 19 | 26,6 mill. kr | −7,0 % |
| [ØKO REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/928040747-oko-regnskap-as) | Stavanger | 11 | 10 mill. kr | +7,5 % |
| [RELEVANT REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/919828129-relevant-regnskap-as) | Stavanger | 40 | 60,5 mill. kr | +34,2 % |
| [HAV REGNSKAP FINNØY AS](https://www.norscout.com/no/company/925413224-hav-regnskap-finnoy-as) | Stavanger | 9 | 10,4 mill. kr | +10,3 % |
| [PROPLAN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/896896482-proplan-regnskap-as) | Stavanger | 42 | 50,6 mill. kr | +0,9 % |
| [STAR REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/886937342-star-regnskap-as) | Stavanger | 8 | 5,94 mill. kr | +97,4 % |

## Bedriftslister

- [Regnskapsbyråer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/stavanger)
- [Regnskapsbyråer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/oslo)
- [Regnskapsbyråer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/bergen)
- [Regnskapsbyråer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/baerum)
- [Regnskapsbyråer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/trondheim)
- [Regnskapsbyråer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
