---
title: "STAVANGER UROLOGISKE SENTER AS (926961349): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STAVANGER UROLOGISKE SENTER AS i Stavanger hadde 16,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Tore Bru. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/926961349-stavanger-urologiske-senter-as"
---

# STAVANGER UROLOGISKE SENTER AS

Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester · Stavanger · Etablert 2021

- Org.nr: 926 961 349
- Nettsted: [stavangerurologiske.no](https://stavangerurologiske.no)
- Daglig leder: Tore Bru (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 16,5 mill. kr (+12,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 7,16 mill. kr (Margin 43,3 %)
- Ansatte: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 68,6 % (meget god). Ned fra 74,8 % i 2024
- Likviditet: 1,22 (tilfredsstillende). Ned fra 1,35 i 2024
- Soliditet: 29,3 % (god). Ned fra 34,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 86,0 % | 85,7 % | 74,8 % | 68,6 % |
| Driftsmargin | 44,4 % | 40,4 % | 40,7 % | 40,5 % | 43,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 444,1 % | 210,1 % | 215,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,42 | 1,35 | 1,22 |
| Soliditet | 0,8 % | 1,3 % | 36,5 % | 34,9 % | 29,3 % |
| Gjeldsgrad | 121,6 | 79,0 | 1,7 | 1,9 | 2,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 12 144 | 12 768 | 13 543 | 14 676 | 16 520 |
| Driftsresultat | 5 395 | 5 160 | 5 511 | 5 950 | 7 156 |
| Årsresultat | 5 385 | 4 032 | 4 319 | 4 664 | 5 603 |
| Driftsmargin | 44,4 % | 40,4 % | 40,7 % | 40,5 % | 43,3 % |
| Sum gjeld | 5 673 | 6 228 | 4 207 | 6 104 | 8 173 |
| Sum driftskostnader | 6 749 | 7 608 | 8 032 | 8 726 | 9 363 |
| Finansresultat | 1 178 | 11 | 28 | 32 | 28 |
| Resultat før skatt | - | - | 5 539 | 5 982 | 7 184 |
| Anleggsmidler | 464 | 453 | 654 | 1 142 | 1 562 |
| Omløpsmidler | - | - | 5 969 | 8 241 | 9 993 |
| Sum eiendeler | 5 720 | 6 307 | 6 623 | 9 384 | 11 555 |
| Egenkapital | 47 | 79 | 2 416 | 3 279 | 3 382 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 4 207 | 6 104 | 8 161 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 11 |

## Ledelse og styre

- Tore Bru: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: 3. etasje, Hinnasvingene 55, 4020 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 86.221 Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester
- Etablert: 26.03.2021
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [TJEMSLAND REVISJON & RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/930216976-tjemsland-revisjon-radgivning-as)
- Regnskapsfører: [JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/979713894-jansson-larsen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 42 av 986 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utføre spesialiserte legetjenester innen fagområdene urologi og generell kirurgi, samt lege- og konsulenttjenester som naturlig faller sammen med dette.

## Kunngjøringer

- 06.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000351755&sokeverdi=926961349&spraak=nb)
- 30.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000648307&sokeverdi=926961349&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STAVANGER ØYEKLINIKK KILDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/914115906-stavanger-oyeklinikk-kilden-as) | Stavanger | 8 | 25,3 mill. kr | +19,5 % |
| [LEITAO AS](https://www.norscout.com/no/company/922286329-leitao-as) | Stavanger | 7 | 11,5 mill. kr | +7,2 % |
| [STAVANGER-GYNEKOLOGENE AS](https://www.norscout.com/no/company/820489012-stavanger-gynekologene-as) | Stavanger | 9 | 8,95 mill. kr | +4,2 % |
| [FAST TRACK AS](https://www.norscout.com/no/company/986439560-fast-track-as) | Stavanger | 6 | 7,65 mill. kr | −5,7 % |
| [MEDICUS STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/919659327-medicus-stavanger-as) | Stavanger | 10 | 26,6 mill. kr | +9,1 % |
| [STAVANGER PLASTIKKIRURGI AS](https://www.norscout.com/no/company/894191082-stavanger-plastikkirurgi-as) | Stavanger | 6 | 7,57 mill. kr | −4,5 % |
| [ØYELEGENE AS](https://www.norscout.com/no/company/989572261-oyelegene-as) | Stavanger | 17 | 24,5 mill. kr | +2,7 % |
| [KATLE ØRE-NESE-HALS AS](https://www.norscout.com/no/company/926490796-katle-ore-nese-hals-as) | Stavanger | 5 | 9,11 mill. kr | −14,4 % |

## Bedriftslister

- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [Helsebedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/bergen)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [Helsebedrifter i Asker](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.06.2026.
