---
title: "BRANNLIA PUKK AS (926969137): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BRANNLIA PUKK AS i Malvik hadde 21,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Ole Nikolai Fossli. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/926969137-brannlia-pukk-as"
---

# BRANNLIA PUKK AS

Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · Malvik

- Org.nr: 926 969 137
- Daglig leder: Ole Nikolai Fossli (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 21,9 mill. kr (+216,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 7,17 mill. kr (Margin 32,7 %)
- Etablert: 2021

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 26,7 % (meget god). Opp fra 1,5 % i 2024
- Likviditet: 1,43 (tilfredsstillende). Opp fra 0,57 i 2024
- Soliditet: 20,8 % (god). Opp fra 16,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 3,0 % | 1,5 % | 26,7 % |
| Driftsmargin | 6,8 % | 3,5 % | 7,3 % | 4,4 % | 32,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 1,6 % | −4,8 % | 98,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,62 | 0,57 | 1,43 |
| Soliditet | 1,1 % | 1,4 % | 15,6 % | 16,6 % | 20,8 % |
| Gjeldsgrad | 87,3 | 68,4 | 5,4 | 5,0 | 3,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 141 | 10 610 | 8 431 | 6 933 | 21 923 |
| Driftsresultat | 417 | 373 | 616 | 302 | 7 166 |
| Årsresultat | 227 | 31 | 22 | −122 | 3 984 |
| Driftsmargin | 6,8 % | 3,5 % | 7,3 % | 4,4 % | 32,7 % |
| Sum gjeld | 22 450 | 19 691 | 17 959 | 15 989 | 27 289 |
| Sum driftskostnader | 5 724 | 10 237 | 7 815 | 6 631 | 14 757 |
| Finansresultat | −126 | −334 | −587 | −459 | −2 059 |
| Resultat før skatt | - | - | 29 | −157 | 5 107 |
| Anleggsmidler | 14 663 | 14 240 | 13 799 | 13 242 | 12 677 |
| Omløpsmidler | - | - | 7 470 | 5 935 | 21 783 |
| Sum eiendeler | 22 707 | 19 979 | 21 269 | 19 177 | 34 460 |
| Egenkapital | 257 | 288 | 3 310 | 3 188 | 7 171 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 12 044 | 10 457 | 15 204 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 5 915 | 5 532 | 12 084 |

## Ledelse og styre

- Ole Nikolai Fossli: Daglig leder og styrets leder
- Paal Arne Sellæg: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Stavsjøvegen 17, 7550 Hommelvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 08.120 Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin
- Etablert: 09.03.2021
- Aksjekapital: 3 030 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2021
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Størrelse: Nr. 55 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av pukkverk og knuseverk, utleievirksomhet. Kjøp og salg, samt annen virksomhet som hører naturlig sammen med dette og ved aksjetegning eller på annen måte delta i andre selskaper, samt alt som står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 15.09.2026: [Nedsettelse av kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000744956&sokeverdi=926969137&spraak=nb)
- 27.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000609305&sokeverdi=926969137&spraak=nb)
- 09.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000563496&sokeverdi=926969137&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FEIRING VESTFOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/997876253-feiring-vestfold-as) | Tønsberg | - | 22,1 mill. kr | +39,7 % |
| [NOR AGGREGATES AS](https://www.norscout.com/no/company/915058493-nor-aggregates-as) | Vindafjord | - | 21,5 mill. kr | +10 % |
| [RUDSHØGDA PUKKVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/898585972-rudshogda-pukkverk-as) | Kongsvinger | - | 22,3 mill. kr | −18,1 % |
| [HENDA PUKK AS](https://www.norscout.com/no/company/820896602-henda-pukk-as) | Averøy | - | 21 mill. kr | +26,6 % |
| [TOTALKNUSING MOSJØEN AS](https://www.norscout.com/no/company/992159839-totalknusing-mosjoen-as) | Vefsn | - | 24,8 mill. kr | −3,3 % |
| [SOLUM PUKKVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/999277489-solum-pukkverk-as) | Holmestrand | - | 18,5 mill. kr | −16,6 % |
| [DC HALSVIK AGGREGATES AS](https://www.norscout.com/no/company/977213630-dc-halsvik-aggregates-as) | Gulen | - | 28,1 mill. kr | −88,8 % |
| [Molde Pukkverk AS](https://www.norscout.com/no/company/917850631-molde-pukkverk-as) | Molde | - | 17,9 mill. kr | −3,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 28.07.2026.
