---
title: "CEPHEID NORWAY AS (927063018): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CEPHEID NORWAY AS i Ringerike hadde 42,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/927063018-cepheid-norway-as"
---

# CEPHEID NORWAY AS

Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk · Ringerike

- Org.nr: 927 063 018
- Nettsted: [cepheid.com](https://cepheid.com)
- Styreleder: James Allan Cottam

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 42,7 mill. kr (−23 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,04 mill. kr (Margin 4,8 %)
- Etablert: 2021

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,7 % (tilfredsstillende). Ned fra 10,4 % i 2024
- Likviditet: 2,18 (meget god). Opp fra 1,76 i 2024
- Soliditet: 54,3 % (meget god). Opp fra 43,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 20,3 % | 9,1 % | 10,4 % | 7,7 % |
| Driftsmargin | 2,7 % | 7,6 % | 3,8 % | 11,2 % | 4,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 54,6 % | 27,5 % | 18,7 % | 11,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,28 | 1,47 | 1,35 | 1,76 | 2,18 |
| Soliditet | 21,6 % | 32,1 % | 25,9 % | 43,2 % | 54,3 % |
| Gjeldsgrad | 3,6 | 2,1 | 2,9 | 1,3 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 30 968 | 103 509 | 73 974 | 55 499 | 42 729 |
| Driftsresultat | 839 | 7 908 | 2 780 | 6 212 | 2 035 |
| Årsresultat | 1 267 | 5 349 | 3 653 | 2 978 | 2 014 |
| Driftsmargin | 2,7 % | 7,6 % | 3,8 % | 11,2 % | 4,8 % |
| Sum gjeld | 35 913 | 32 309 | 54 158 | 28 817 | 20 145 |
| Sum driftskostnader | - | - | 71 194 | 49 287 | 40 694 |
| Finansresultat | - | - | 1 907 | −2 397 | 547 |
| Resultat før skatt | 1 624 | 6 859 | 4 687 | 3 815 | 2 583 |
| Anleggsmidler | 0 | 105 | 80 | 65 | 57 |
| Omløpsmidler | 45 810 | 47 450 | 72 977 | 50 629 | 43 980 |
| Sum eiendeler | 45 810 | 47 556 | 73 057 | 50 694 | 44 037 |
| Egenkapital | 9 897 | 15 246 | 18 899 | 21 877 | 23 892 |
| Kortsiktig gjeld | 35 913 | 32 309 | 54 158 | 28 817 | 20 145 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- James Allan Cottam: Styrets leder
- Miriam Nilsson: Styremedlem
- Alexis Jean Wolf: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Pall Norge AS, Skjærdalen 2, 3533 Tyristrand
- Postadresse: c/o Pall Norge AS, Postboks 249 Sentrum, 0103 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 72.100 Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk
- Etablert: 25.02.2021
- Tidligere navn: NSH START II NR 303 AS (2021)
- Aksjekapital: 880 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2021
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Regnskapsfører: [VAAK REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/946063940-vaak-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 59 av 691 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produsere, forske, utvikle, konsultere, levere, handle inkludert import og eksport og på annen måte håndtere alle slags medisinske apparater, diagnosesystemer, måleinstrumenter og systemer, analyseinnretninger og -systemer, deteksjonsinnretninger og systemer, tester, re-agenter, programvare, deler og tilbehør for kliniske og biovitenskapelige markeder.

## Siste endringer

- 25.04.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 20.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000569271&sokeverdi=927063018&spraak=nb)
- 18.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000563105&sokeverdi=927063018&spraak=nb)
- 25.04.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000209747&sokeverdi=927063018&spraak=nb)
- 10.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000570047&sokeverdi=927063018&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HIDE INDUSTRY AS](https://www.norscout.com/no/company/934040899-hide-industry-as) | Ringerike | - | 3,2 mill. kr | - |
| [NEXTGEN RESONANSE LABS AS](https://www.norscout.com/no/company/994969927-nextgen-resonanse-labs-as) | Ringerike | - | - | - |
| [RÅDGIVENDE BIOLOGER AS](https://www.norscout.com/no/company/828988492-radgivende-biologer-as) | Bergen | - | 52,8 mill. kr | −10,6 % |
| [LINK MEDICAL AS](https://www.norscout.com/no/company/927989344-link-medical-as) | Oslo | - | 41,9 mill. kr | +8,6 % |
| [SALMO INNOVATION AS](https://www.norscout.com/no/company/915021352-salmo-innovation-as) | Alstahaug | - | 109 mill. kr | +76,4 % |
| [NORSVIN R&D AS](https://www.norscout.com/no/company/916197691-norsvin-r-d-as) | Hamar | - | 27,5 mill. kr | +10,7 % |
| [BLUE REVOLUTION CENTRE AS](https://www.norscout.com/no/company/919172290-blue-revolution-centre-as) | Frøya | - | 110 mill. kr | −33,2 % |
| [FARSUND DRILLING SOLUTION AS](https://www.norscout.com/no/company/918403442-farsund-drilling-solution-as) | Farsund | - | 26,9 mill. kr | +448,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.08.2026.
