---
title: "B.SVENDSEN HOLDING AS (927142678): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "B.SVENDSEN HOLDING AS i Nærøysund hadde 439 528 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Bjørn Svendsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/927142678-b-svendsen-holding-as"
---

# B.SVENDSEN HOLDING AS

Uoppgitt · Nærøysund

- Org.nr: 927 142 678
- Daglig leder: Bjørn Svendsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 439 528 kr (+24,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 124 992 kr (Margin 28,4 %)
- Etablert: 2021

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,0 % (tilfredsstillende). Ned fra 18,5 % i 2024
- Likviditet: 18,89 (meget god). Opp fra 10,92 i 2024
- Soliditet: 97,8 % (meget god). Opp fra 96,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 18,5 % | 7,0 % |
| Driftsmargin | 38,9 % | 10,7 % | 28,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 20,6 % | 7,2 % |
| Likviditetsgrad | 2,20 | 10,92 | 18,89 |
| Soliditet | 82,5 % | 96,3 % | 97,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 510 | 352 | 440 |
| Driftsresultat | 199 | 38 | 125 |
| Årsresultat | 766 | 394 | 125 |
| Driftsmargin | 38,9 % | 10,7 % | 28,4 % |
| Sum gjeld | 376 | 83 | 52 |
| Sum driftskostnader | 311 | 314 | 315 |
| Finansresultat | 615 | 368 | 36 |
| Resultat før skatt | 813 | 406 | 161 |
| Anleggsmidler | 1 321 | 1 340 | 1 366 |
| Omløpsmidler | 827 | 909 | 976 |
| Sum eiendeler | 2 148 | 2 248 | 2 342 |
| Egenkapital | 1 772 | 2 165 | 2 291 |
| Kortsiktig gjeld | 376 | 83 | 52 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Bjørn Svendsen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Torstadvegen 58, 7940 Ottersøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 29.04.2021
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2021
- Regnskapsfører: [SANDNES REGNSKAPSKONTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/832297852-sandnes-regnskapskontor-as)
- Størrelse: Nr. 2 169 av 6 360 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eiendomsselskap, eie aksjer i andre selskaper, og aktivitet som naturlig henger sammen med det, samt deltakelse i andre virksomheter.

## Kunngjøringer

- 16.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000116993&sokeverdi=927142678&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [T A NOGVA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/925389080-t-a-nogva-holding-as) | Nærøysund | - | 461 998 kr | - |
| [PROTEK IP AS](https://www.norscout.com/no/company/935808812-protek-ip-as) | Nærøysund | - | 300 000 kr | - |
| [TEMA MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/930861650-tema-maskin-as) | Nærøysund | - | 844 143 kr | - |
| [SALTEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/826543302-salten-holding-as) | Nærøysund | - | 212 328 kr | - |
| [MKVARSVIK INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/932436884-mkvarsvik-invest-as) | Nærøysund | - | 5,26 mill. kr | +86,2 % |
| [ACL KAPITAL AS](https://www.norscout.com/no/company/927190168-acl-kapital-as) | Nærøysund | - | 101 250 kr | - |
| [STEINE KAPITAL AS](https://www.norscout.com/no/company/930878529-steine-kapital-as) | Nærøysund | - | 65 000 kr | - |
| [WAAGØ INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/826734582-waago-invest-as) | Nærøysund | - | 49 000 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
