---
title: "FROST LADE AS (927173492): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FROST LADE AS i Røros hadde 16 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 16 ansatte. Daglig leder er Frank Norvik. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/927173492-frost-lade-as"
---

# FROST LADE AS

Detaljhandel med klær · Røros · Etablert 2021

Heleid av [654 M.O.H AS](https://www.norscout.com/no/company/988750158-654-m-o-h-as)

- Org.nr: 927 173 492
- Daglig leder: Frank Norvik (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 16 mill. kr (+15,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 418 038 kr (Margin 2,6 %)
- Ansatte: 16 (Ned fra 24 i desember 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 23
- desember 2025: 24
- februar 2026: 25
- mai 2026: 10
- juli 2026: 13
- september 2026: 14
- oktober 2026: 16

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,2 % (tilfredsstillende). Opp fra −3,7 % i 2024
- Likviditet: 1,50 (god). Opp fra 1,49 i 2024
- Soliditet: 3,7 % (svak). Opp fra 1,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,2 % | −3,6 % | −3,7 % | 6,2 % |
| Driftsmargin | 8,4 % | 4,0 % | −1,8 % | −1,8 % | 2,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −69,0 % | −158,5 % | 104,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,67 | 1,49 | 1,50 |
| Soliditet | 10,2 % | 12,0 % | 7,6 % | 1,7 % | 3,7 % |
| Gjeldsgrad | 8,8 | 7,3 | 12,2 | 56,9 | 25,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 432 | 13 251 | 14 238 | 13 902 | 16 003 |
| Driftsresultat | 290 | 528 | −252 | −251 | 418 |
| Årsresultat | 193 | 299 | −376 | −393 | 146 |
| Driftsmargin | 8,4 % | 4,0 % | −1,8 % | −1,8 % | 2,6 % |
| Sum gjeld | 5 114 | 6 478 | 6 192 | 6 456 | 6 681 |
| Sum driftskostnader | 3 142 | 12 723 | 14 490 | 14 153 | 15 585 |
| Finansresultat | −30 | −144 | −228 | −241 | −223 |
| Resultat før skatt | - | - | −480 | −492 | 196 |
| Anleggsmidler | 1 399 | 1 181 | 942 | 726 | 363 |
| Omløpsmidler | - | - | 5 756 | 5 843 | 6 577 |
| Sum eiendeler | 5 697 | 7 361 | 6 699 | 6 569 | 6 941 |
| Egenkapital | 583 | 883 | 507 | 113 | 260 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 446 | 3 918 | 4 372 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 2 746 | 2 537 | - |

## Konsern

2 selskaper.

- [654 M.O.H AS](https://www.norscout.com/no/company/988750158-654-m-o-h-as) (Morselskap)
  - FROST LADE AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Frank Norvik: Daglig leder og styremedlem
- Sigrid Martine Jansen: Styrets leder
- Anna Henrikka Norvik: Styremedlem
- Rikke Norvik: Styremedlem
- Svein Tore Samdal: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kjerkgata 30, 7374 Røros
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 04.05.2021
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2021
- Revisor: [REVISORKONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/928942767-revisorkonsult-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 258 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av konfeksjons- og motebutikk og andre tilhørende aktiviteter.

## Siste endringer

- 23.05.2026: Styret endret
- 08.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 09.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000360686&sokeverdi=927173492&spraak=nb)
- 23.05.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000292807&sokeverdi=927173492&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000504412&sokeverdi=927173492&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [654 M.O.H AS](https://www.norscout.com/no/company/988750158-654-m-o-h-as) | Røros | 17 | 22 mill. kr | +28,1 % |
| [VILLMARKA AS](https://www.norscout.com/no/company/933691977-villmarka-as) | Røros | 9 | 7,72 mill. kr | +2,3 % |
| [NYE RØFFE AS](https://www.norscout.com/no/company/915187390-nye-roffe-as) | Røros | 9 | 7,37 mill. kr | +20,2 % |
| [MYE RART RØROS AS](https://www.norscout.com/no/company/921228635-mye-rart-roros-as) | Røros | - | 2,07 mill. kr | +2,5 % |
| [RØROSBARN AS](https://www.norscout.com/no/company/926202383-rorosbarn-as) | Røros | - | 667 492 kr | - |
| [VILLMARKA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/936684351-villmarka-holding-as) | Røros | - | - | - |
| [Bensin- og Servicesentret A/S](https://www.norscout.com/no/company/932077299-bensin-og-servicesentret-a-s) | Røros | 17 | 10,2 mill. kr | −2,5 % |
| [INTERSPORT RØROS AS](https://www.norscout.com/no/company/950541210-intersport-roros-as) | Røros | 11 | 14 mill. kr | −12,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
