---
title: "RØRLEGGER 123 AS (927187086): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RØRLEGGER 123 AS i Lillestrøm hadde 3,33 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Imantas Purga. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/927187086-rorlegger-123-as"
---

# RØRLEGGER 123 AS

Rørleggerarbeid · Lillestrøm · Etablert 2021

- Org.nr: 927 187 086
- Daglig leder: Imantas Purga (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,33 mill. kr (+41,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 37 953 kr (Margin 1,1 %)
- Ansatte: 5

## Ansatte

- september 2025: 5
- desember 2025: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,9 % (tilfredsstillende). Opp fra 4,6 % i 2024
- Likviditet: 2,27 (meget god). Ned fra 2,72 i 2024
- Soliditet: 56,5 % (meget god). Ned fra 64,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 73,6 % | 4,4 % | 4,6 % | 7,9 % |
| Driftsmargin | 78,1 % | 12,2 % | 1,4 % | 0,9 % | 1,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 8,5 % | 7,8 % | 13,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,95 | 2,72 | 2,27 |
| Soliditet | 39,3 % | 49,8 % | 51,4 % | 64,3 % | 56,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,5 | 1,0 | 0,9 | 0,6 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 65 | 2 213 | 1 654 | 2 355 | 3 332 |
| Driftsresultat | 51 | 270 | 23 | 21 | 38 |
| Årsresultat | 39 | 208 | −1 | 16 | 30 |
| Driftsmargin | 78,1 % | 12,2 % | 1,4 % | 0,9 % | 1,1 % |
| Sum gjeld | 107 | 280 | 262 | 162 | 248 |
| Sum driftskostnader | 14 | 1 942 | 1 631 | 2 335 | 3 294 |
| Finansresultat | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 |
| Resultat før skatt | - | - | 23 | 22 | 40 |
| Anleggsmidler | 78 | 62 | 47 | 31 | 16 |
| Omløpsmidler | - | - | 491 | 423 | 555 |
| Sum eiendeler | 177 | 558 | 538 | 455 | 571 |
| Egenkapital | 69 | 278 | 276 | 292 | 322 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 251 | 156 | 245 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 10 | 7 | 3 |

## Ledelse og styre

- Imantas Purga: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Hvamstubben 14, 2013 Skjetten
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.221 Rørleggerarbeid
- Etablert: 12.04.2021
- Tidligere navn: VINJE HJELP AS (2021)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2021
- Størrelse: Nr. 1 489 av 2 656 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Rørleggertjenester VVS, rehabilitering, oppussing og renovering av bygg og andre tjenester og produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.

## Siste endringer

- 14.04.2026: Næringskode endret
- 26.02.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 20.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000188771&sokeverdi=927187086&spraak=nb)
- 26.02.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000082342&sokeverdi=927187086&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FIX-IT RØRFORNYING AS](https://www.norscout.com/no/company/933982491-fix-it-rorfornying-as) | Lillestrøm | 5 | 5,48 mill. kr | - |
| [SØRUM VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/919277777-sorum-vvs-as) | Lillestrøm | - | 12,3 mill. kr | +10,6 % |
| [SANITÆR - VARME AS](https://www.norscout.com/no/company/819799512-sanitaer-varme-as) | Lillestrøm | 5 | 7,71 mill. kr | −5,7 % |
| [STRØMMEN RØRLEGGERBEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/979753128-strommen-rorleggerbedrift-as) | Lillestrøm | - | 10,7 mill. kr | −0,1 % |
| [NITTEDAL RØRLEGGERBEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/916998767-nittedal-rorleggerbedrift-as) | Lillestrøm | 5 | 9 mill. kr | +22,2 % |
| [MANA VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/832290742-mana-vvs-as) | Lillestrøm | - | 8,23 mill. kr | +5,5 % |
| [EG RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/932235943-eg-ror-as) | Lillestrøm | 5 | 13,5 mill. kr | −17,1 % |
| [PROPANSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/986664475-propanservice-as) | Lillestrøm | - | 7,43 mill. kr | −5,3 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/lillestrom)
- [Rørleggerfirmaer i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/rorleggerfirmaer/lillestrom)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
