---
title: "P2XAL AS (927213400): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "P2XAL AS i Bergen hadde 5,84 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/927213400-p2xal-as"
---

# P2XAL AS

Uoppgitt · Bergen

- Org.nr: 927 213 400
- Styreleder: Paal Runar Larsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,84 mill. kr (+51,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 5,15 mill. kr (Margin 88,2 %)
- Etablert: 2021

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,4 % (tilfredsstillende). Opp fra 5,2 % i 2024
- Likviditet: 378,27 (meget god). Opp fra 324,46 i 2024
- Soliditet: 99,8 % (meget god). Samme som i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,7 % | 117,9 % | 5,2 % | 7,4 % |
| Driftsmargin | - | 76,1 % | 98,1 % | 81,0 % | 88,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 148,7 % | 3,6 % | 4,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 346,01 | 324,46 | 378,27 |
| Soliditet | 0,0 % | 0,0 % | 99,7 % | 99,8 % | 99,8 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,0 | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 825 | 41 977 | 3 864 | 5 843 |
| Driftsresultat | −11 | 628 | 41 193 | 3 129 | 5 152 |
| Årsresultat | −11 | 247 | 41 206 | 2 218 | 3 281 |
| Driftsmargin | - | 76,1 % | 98,1 % | 81 % | 88,2 % |
| Sum gjeld | 79 | 14 343 | 139 | 149 | 127 |
| Sum driftskostnader | 11 | 197 | - | 735 | - |
| Finansresultat | - | −314 | - | −911 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 41 206 | 2 218 | 3 281 |
| Anleggsmidler | 0 | 11 533 | 7 448 | 20 451 | 23 955 |
| Omløpsmidler | - | - | 48 095 | 48 285 | 48 040 |
| Sum eiendeler | 79 | 14 343 | 55 543 | 68 736 | 71 995 |
| Egenkapital | 0 | 0 | 55 404 | 68 587 | 71 868 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 139 | 149 | 127 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Paal Runar Larsen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Skagetjernvegen 101, 5258 Blomsterdalen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 04.05.2021
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [FORMUE ACCOUNTING AS](https://www.norscout.com/no/company/889990082-formue-accounting-as)
- Størrelse: Nr. 276 av 6 324 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive investeringsvirksomhet.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000783443&sokeverdi=927213400&spraak=nb)
- 11.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000681044&sokeverdi=927213400&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000477625&sokeverdi=927213400&spraak=nb)
- 09.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000780682&sokeverdi=927213400&spraak=nb)
- 28.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000636222&sokeverdi=927213400&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [M HOLDING INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/926391771-m-holding-invest-as) | Bergen | - | 6,1 mill. kr | +475,4 % |
| [SØREIDE EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/986484337-soreide-eiendom-as) | Bergen | - | 5,8 mill. kr | +386,7 % |
| [E.EIDE INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/928558258-e-eide-invest-as) | Bergen | - | 6,44 mill. kr | - |
| [EFFECT AS](https://www.norscout.com/no/company/994502484-effect-as) | Bergen | - | 5,62 mill. kr | +3,1 % |
| [KA EIENDOM BERGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/928463915-ka-eiendom-bergen-as) | Bergen | - | 8,36 mill. kr | −44,9 % |
| [NO 11 INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/926871412-no-11-invest-as) | Bergen | - | 5,16 mill. kr | −30,2 % |
| [NOVO INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/989160125-novo-invest-as) | Bergen | - | 15,9 mill. kr | +190,9 % |
| [ARNE SVARE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989152491-arne-svare-holding-as) | Bergen | - | 4,91 mill. kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/bergen)
- [Helsebedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/bergen)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Transportbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/bergen)
- [IT-selskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 12.08.2026.
