---
title: "J. STENSLAND AS (927249251): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "J. STENSLAND AS i Hå hadde 698 696 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/927249251-j-stensland-as"
---

# J. STENSLAND AS

Produksjon av dører og vinduer i tre · Hå

- Org.nr: 927 249 251
- Styreleder: Jarluf Stensland

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 698 696 kr (−40,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 12 700 kr (Margin 1,8 %)
- Etablert: 2021

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,0 % (svak). Ned fra 6,5 % i 2024
- Likviditet: 1,26 (tilfredsstillende). Ned fra 1,45 i 2024
- Soliditet: 29,1 % (god). Ned fra 42,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,5 % | 2,0 % |
| Driftsmargin | 8,0 % | 3,9 % | 1,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 18,9 % | 2,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,13 | 1,45 | 1,26 |
| Soliditet | 21,7 % | 42,0 % | 29,1 % |
| Gjeldsgrad | 3,6 | 1,4 | 2,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 777 | 1 181 | 699 |
| Driftsresultat | 62 | 46 | 13 |
| Årsresultat | 46 | 30 | 4 |
| Driftsmargin | 8,0 % | 3,9 % | 1,8 % |
| Sum gjeld | 693 | 307 | 554 |
| Sum driftskostnader | 715 | 1 135 | 686 |
| Finansresultat | −5 | −6 | −7 |
| Resultat før skatt | 57 | 39 | 6 |
| Anleggsmidler | 103 | 89 | 85 |
| Omløpsmidler | 782 | 442 | 696 |
| Sum eiendeler | 885 | 530 | 781 |
| Egenkapital | 192 | 223 | 227 |
| Kortsiktig gjeld | 690 | 305 | 553 |
| Langsiktig gjeld | 2 | 2 | 1 |

## Ledelse og styre

- Jarluf Stensland: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Langgata 16, 4362 Vigrestad
- Postadresse: c/o Jarluf Stensland, Kjørevegen 41, 4362 Vigrestad
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.250 Produksjon av dører og vinduer i tre
- Etablert: 28.05.2021
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2021
- Regnskapsfører: [REGNSKAP I SENTRUM AS](https://www.norscout.com/no/company/993197076-regnskap-i-sentrum-as)
- Størrelse: Nr. 87 av 103 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg og produksjon av bygningsartikler det som herved står i forbindelse.

## Siste endringer

- 08.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 29.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000221070&sokeverdi=927249251&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BRØDRENE HILLESUND GARASJEPORTFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/942525249-brodrene-hillesund-garasjeportfabrikk-as) | Kristiansand | - | 747 170 kr | −36,6 % |
| [ANDBERG SNEKKERFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/979743432-andberg-snekkerfabrikk-as) | Lavangen | - | 640 000 kr | - |
| [BRØDRENE DALE EIGEDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/911126192-brodrene-dale-eigedom-as) | Volda | - | 876 448 kr | - |
| [VIMAX BERGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/913334299-vimax-bergen-as) | Bergen | - | 594 084 kr | - |
| [RYFYLKE BYGG & INTERIØR AS](https://www.norscout.com/no/company/924394900-ryfylke-bygg-interior-as) | Sola | - | 988 379 kr | - |
| [STØRSETH HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989182196-storseth-holding-as) | Stjørdal | - | 551 293 kr | - |
| [RØGENES TREVARE AS](https://www.norscout.com/no/company/936725104-rogenes-trevare-as) | Haugesund | - | 1,2 mill. kr | −42,8 % |
| [OPN GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/919216956-opn-group-as) | Kristiansand | - | 550 000 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
