---
title: "EMBLA BUNADER AS (927263009): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "EMBLA BUNADER AS i Stavanger hadde 3,42 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Glen Johan Lambersøy. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/927263009-embla-bunader-as"
---

# EMBLA BUNADER AS

Detaljhandel med klær · Stavanger

- Org.nr: 927 263 009
- Daglig leder: Glen Johan Lambersøy (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,42 mill. kr (+58,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,66 mill. kr (Margin −48,6 %)
- Etablert: 2021

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,6 % (tilfredsstillende). Opp fra 4,8 % i 2024
- Likviditet: 1,19 (tilfredsstillende). Ned fra 1,36 i 2024
- Soliditet: 47,0 % (meget god). Ned fra 55,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −2,1 % | 4,7 % | 4,8 % | 6,6 % |
| Driftsmargin | −2 630,1 % | −2 162,1 % | −53,4 % | −48,5 % | −48,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 2,8 % | 3,3 % | 7,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,38 | 1,36 | 1,19 |
| Soliditet | 89,6 % | 72,6 % | 59,3 % | 55,1 % | 47,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,4 | 0,7 | 0,8 | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 86 | 86 | 1 360 | 2 160 | 3 417 |
| Driftsresultat | −2 265 | −1 862 | −727 | −1 047 | −1 662 |
| Årsresultat | −2 275 | −823 | 667 | 810 | 1 831 |
| Driftsmargin | −2 630,1 % | −2 162,1 % | −53,4 % | −48,5 % | −48,6 % |
| Sum gjeld | 2 784 | 8 746 | 16 358 | 20 112 | 28 712 |
| Sum driftskostnader | 2 265 | 1 948 | 2 087 | 3 207 | 5 079 |
| Finansresultat | −10 | 1 039 | 1 394 | 1 857 | 3 493 |
| Resultat før skatt | - | - | 667 | 810 | 1 831 |
| Anleggsmidler | 25 589 | 30 432 | 36 139 | 24 259 | 25 252 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 045 | 20 488 | 28 927 |
| Sum eiendeler | 26 766 | 31 905 | 40 185 | 44 748 | 54 180 |
| Egenkapital | 23 983 | 23 159 | 23 826 | 24 636 | 25 467 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 10 658 | 15 012 | 24 212 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 5 700 | 5 100 | 4 500 |

## Ledelse og styre

- Glen Johan Lambersøy: Daglig leder og styrets leder
- Marianne Lambersøy: Styremedlem
- Christoffer Martinsen: Styremedlem
- Rikumatti Kangas: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Østervåg 25, 4006 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 28.05.2021
- Aksjekapital: 1 237 300 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 31.08.2022
- Revisor: [REVISJON VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/982519411-revisjon-vest-as)
- Regnskapsfører: [FLYT REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/927689766-flyt-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 1 064 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eie aksjer og andeler i andre virksomheter, samt hva hermed står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 23.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000593969&sokeverdi=927263009&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SALOMONSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/936888194-salomonsen-as) | Stavanger | - | 7,88 mill. kr | −0,8 % |
| [FINE MANN AS](https://www.norscout.com/no/company/926364952-fine-mann-as) | Stavanger | - | 3,14 mill. kr | −1,1 % |
| [BAZAAR BOUTIQUE AS](https://www.norscout.com/no/company/914986842-bazaar-boutique-as) | Stavanger | - | 10,3 mill. kr | +4,3 % |
| [SYVENDE HIMMEL STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/990423792-syvende-himmel-stavanger-as) | Stavanger | - | 3,04 mill. kr | −3,0 % |
| [HEDWIG ØGREID INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/992097264-hedwig-ogreid-invest-as) | Stavanger | - | 31,5 mill. kr | +75 % |
| [FADED AS](https://www.norscout.com/no/company/914003482-faded-as) | Stavanger | - | 2,9 mill. kr | +30,8 % |
| [BY:RABINOWITZ AS](https://www.norscout.com/no/company/926769162-by-rabinowitz-as) | Stavanger | 5 | 1,32 mill. kr | +12,1 % |
| [NORD WEST AS](https://www.norscout.com/no/company/927409496-nord-west-as) | Stavanger | - | 2,85 mill. kr | −16,5 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 24.07.2026.
