---
title: "ENGESVEA FUS BARNEHAGE AS (927310724): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ENGESVEA FUS BARNEHAGE AS i Lillehammer hadde 21,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 29 ansatte. Daglig leder er Mette Mathiesen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/927310724-engesvea-fus-barnehage-as"
---

# ENGESVEA FUS BARNEHAGE AS

Førskoleundervisning og drift av barnehager · Lillehammer · Etablert 2019

Heleid av [SFR BARNEHAGER AS](https://www.norscout.com/no/company/938641862-sfr-barnehager-as)

- Org.nr: 927 310 724
- Nettsted: [fus.no](https://fus.no)
- Daglig leder: Mette Mathiesen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 21,6 mill. kr (−0,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 495 999 kr (Margin 2,3 %)
- Ansatte: 29 (Uendret siden desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 26
- desember 2025: 29
- januar 2026: 28
- februar 2026: 31
- april 2026: 30
- mai 2026: 32
- juni 2026: 30
- juli 2026: 29
- august 2026: 31
- oktober 2026: 29

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,3 % (god). Opp fra 5,0 % i 2024
- Likviditet: 1,71 (god). Opp fra 1,46 i 2024
- Soliditet: 13,5 % (tilfredsstillende). Opp fra 3,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,7 % | −12,4 % | 5,0 % | 12,3 % |
| Driftsmargin | 4,8 % | 1,8 % | −3,7 % | −0,1 % | 2,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 1 671,5 % | −1 800,6 % | 202,8 % | 141,9 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,15 | 1,31 | 1,46 | 1,71 |
| Soliditet | 0,2 % | 0,8 % | 0,6 % | 3,9 % | 13,5 % |
| Gjeldsgrad | 584,4 | 121,8 | 167,3 | 24,7 | 6,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 18 191 | 18 574 | 20 379 | 21 666 | 21 634 |
| Driftsresultat | 868 | 336 | −745 | −23 | 496 |
| Årsresultat | 694 | 391 | −421 | 227 | 637 |
| Driftsmargin | 4,8 % | 1,8 % | −3,7 % | −0,1 % | 2,3 % |
| Sum gjeld | 17 533 | 3 653 | 5 018 | 6 356 | 5 745 |
| Sum driftskostnader | 17 323 | - | 21 124 | 21 690 | 21 138 |
| Finansresultat | 22 | - | 205 | 315 | 321 |
| Resultat før skatt | - | 501 | −540 | 291 | 817 |
| Anleggsmidler | 128 | 135 | 365 | 492 | 490 |
| Omløpsmidler | - | 3 548 | 4 683 | 6 122 | 6 149 |
| Sum eiendeler | 17 563 | 3 683 | 5 048 | 6 613 | 6 640 |
| Egenkapital | 30 | 30 | 30 | 257 | 894 |
| Kortsiktig gjeld | - | 3 088 | 3 580 | 4 199 | 3 589 |
| Langsiktig gjeld | - | 565 | 0 | 0 | 0 |

## Konsern

211 selskaper.

- [SFR HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/913139747-sfr-holding-as) (Morselskap)
  - [SFR BARNEHAGER AS](https://www.norscout.com/no/company/938641862-sfr-barnehager-as)
    - ENGESVEA FUS BARNEHAGE AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Mette Mathiesen: Daglig leder
- Magnus Blikshavn: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Jean Heibergs veg 1, 2614 Lillehammer
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.100 Førskoleundervisning og drift av barnehager
- Etablert: 24.09.2019
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [TB ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/988368156-tb-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 270 av 1 628 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive barnehage.

## Kunngjøringer

- 23.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000593992&sokeverdi=927310724&spraak=nb)
- 24.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000801399&sokeverdi=927310724&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FAGSTADLIA FUS BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/922043078-fagstadlia-fus-barnehage-as) | Lillehammer | 28 | 18,9 mill. kr | +0,6 % |
| [LUNDGAARDSLØKKA BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/892266352-lundgaardslokka-barnehage-as) | Lillehammer | 26 | 14,9 mill. kr | +5,7 % |
| [HAMMERMO FUS BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/922811636-hammermo-fus-barnehage-as) | Lillehammer | 24 | 17,5 mill. kr | −0,6 % |
| [DISHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/986986480-disheim-as) | Lillehammer | 23 | 15,9 mill. kr | −0,4 % |
| [HOVSLAGEREN FUS BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/992784202-hovslageren-fus-barnehage-as) | Lillehammer | 16 | 8,22 mill. kr | +21,3 % |
| [NORGES TOPPIDRETTSGYMNAS LILLEHAMMER AS](https://www.norscout.com/no/company/990599106-norges-toppidrettsgymnas-lillehammer-as) | Lillehammer | 74 | 83,3 mill. kr | +7,9 % |
| [CREATE - LILLEHAMMER KREATIVE VIDEREGÅENDE SKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/920292682-create-lillehammer-kreative-videregaende-skole-as) | Lillehammer | 28 | 33 mill. kr | +13 % |
| [LILLEHAMMER BALLETTSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/986599851-lillehammer-ballettskole-as) | Lillehammer | 20 | 4,02 mill. kr | −0,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
