---
title: "FURUHAUG VVS AS (927313049): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FURUHAUG VVS AS i Stavanger hadde 4,93 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Steinar Furuhaug. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/927313049-furuhaug-vvs-as"
---

# FURUHAUG VVS AS

Rørleggerarbeid · Stavanger

- Org.nr: 927 313 049
- Daglig leder: Steinar Furuhaug (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,93 mill. kr (+8,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,06 mill. kr (Margin 21,4 %)
- Etablert: 2021

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 3,13 (meget god). Opp fra 1,77 i 2024
- Soliditet: 72,2 % (meget god). Opp fra 55,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 70,8 % | - | - |
| Driftsmargin | 22,1 % | 23,1 % | 28,5 % | 26,6 % | 21,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 138,3 % | 76,2 % | 48,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,35 | 1,77 | 3,13 |
| Soliditet | 21,2 % | 61,3 % | 44,9 % | 55,5 % | 72,2 % |
| Gjeldsgrad | 3,7 | 0,6 | 1,2 | 0,8 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 455 | 4 584 | 6 327 | 4 549 | 4 926 |
| Driftsresultat | 985 | 1 059 | 1 804 | 1 211 | 1 055 |
| Årsresultat | 767 | 825 | 1 407 | 944 | 823 |
| Driftsmargin | 22,1 % | 23,1 % | 28,5 % | 26,6 % | 21,4 % |
| Sum gjeld | 1 362 | 753 | 1 736 | 1 412 | 996 |
| Sum driftskostnader | 3 470 | 3 525 | 4 523 | 3 339 | 3 870 |
| Finansresultat | −2 | −1 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 804 | 1 211 | 1 055 |
| Anleggsmidler | 34 | 27 | 883 | 792 | 699 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 270 | 2 381 | 2 881 |
| Sum eiendeler | 1 729 | 1 945 | 3 152 | 3 173 | 3 580 |
| Egenkapital | 367 | 1 192 | 1 416 | 1 761 | 2 584 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 681 | 1 341 | 920 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 55 | 70 | 75 |

## Ledelse og styre

- Steinar Furuhaug: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Siriskjeret 23, 4014 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.221 Rørleggerarbeid
- Etablert: 10.05.2021
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2021
- Regnskapsfører: [JÆREN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/975966992-jaeren-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 1 182 av 2 656 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utførsel rørleggertjenester innen nybygg, rehabilitering og varmepumper. Samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 14.04.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 06.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000503178&sokeverdi=927313049&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FRAFJORD RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/828459732-frafjord-ror-as) | Stavanger | - | 5,05 mill. kr | +27,6 % |
| [BADEROMSPESIALISTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/981954408-baderomspesialisten-as) | Stavanger | - | 4,15 mill. kr | +9,4 % |
| [KNUTSVIK DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/930819298-knutsvik-drift-as) | Stavanger | - | 6,79 mill. kr | +44,3 % |
| [24/7 RØRLEGGERVAKTEN AVD. STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/927497484-24-7-rorleggervakten-avd-stavanger-as) | Stavanger | - | 3,99 mill. kr | +20,6 % |
| [GALTA RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/992154691-galta-ror-as) | Stavanger | - | 7,79 mill. kr | +8,1 % |
| [STAVANGER RØR TEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/930881953-stavanger-ror-teknikk-as) | Stavanger | - | 3,81 mill. kr | +19,9 % |
| [ALFA RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/986799974-alfa-ror-as) | Stavanger | - | 12,5 mill. kr | +32,4 % |
| [TEKNI AS](https://www.norscout.com/no/company/997218426-tekni-as) | Stavanger | - | 3,6 mill. kr | −18,8 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [Rørleggerfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/rorleggerfirmaer/stavanger)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.07.2026.
