---
title: "JÆREN FARGESENTER AS (927332477): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "JÆREN FARGESENTER AS i Hå hadde 17,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 17 ansatte. Daglig leder er Alexander Høiland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/927332477-jaeren-fargesenter-as"
---

# JÆREN FARGESENTER AS

Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · Hå · Etablert 2021

- Org.nr: 927 332 477
- Nettsted: [jarenfargesenter.no](https://jarenfargesenter.no)
- Daglig leder: Alexander Høiland (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 17,2 mill. kr (+24,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 534 424 kr (Margin 3,1 %)
- Ansatte: 17 (Opp fra 16 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 18
- oktober 2025: 19
- november 2025: 16
- desember 2025: 17
- januar 2026: 15
- juni 2026: 16
- september 2026: 17

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,1 % (god). Opp fra 7,1 % i 2024
- Likviditet: 1,32 (tilfredsstillende). Ned fra 1,40 i 2024
- Soliditet: 23,0 % (god). Ned fra 29,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,9 % | 9,0 % | 7,1 % | 11,1 % |
| Driftsmargin | 8,8 % | 2,2 % | 2,3 % | 2,0 % | 3,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 25,8 % | 23,2 % | 40,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,37 | 1,40 | 1,32 |
| Soliditet | 34,4 % | 41,9 % | 29,0 % | 29,2 % | 23,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,9 | 1,4 | 2,5 | 2,4 | 3,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 719 | 13 483 | 14 318 | 13 852 | 17 230 |
| Driftsresultat | 593 | 299 | 323 | 283 | 534 |
| Årsresultat | 462 | 233 | 248 | 222 | 401 |
| Driftsmargin | 8,8 % | 2,2 % | 2,3 % | 2,0 % | 3,1 % |
| Sum gjeld | 2 221 | 1 932 | 2 805 | 2 974 | 4 457 |
| Sum driftskostnader | 6 126 | 13 183 | 13 996 | 13 569 | 16 696 |
| Finansresultat | 0 | 0 | 5 | −8 | −21 |
| Resultat før skatt | - | - | 328 | 275 | 513 |
| Anleggsmidler | 275 | 144 | 99 | 57 | 827 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 850 | 4 142 | 4 958 |
| Sum eiendeler | 3 383 | 3 328 | 3 949 | 4 199 | 5 785 |
| Egenkapital | 1 162 | 1 396 | 1 144 | 1 226 | 1 328 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 805 | 2 960 | 3 751 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 14 | 706 |

## Ledelse og styre

- Alexander Høiland: Daglig leder og styrets leder
- Lars Arne Voll: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Jadarvegen 6A, 4365 Nærbø
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.520 Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass
- Etablert: 04.06.2021
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2021
- Revisor: [REVISJON VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/982519411-revisjon-vest-as)
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 279 av 988 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Forretningsmessig fargehandel- og malervirksomhet samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 27.10.2026: Aksjekapital endret
- 27.10.2026: Kapitalforhøyelse registrert

## Kunngjøringer

- 27.10.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000819401&sokeverdi=927332477&spraak=nb)
- 27.10.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000819402&sokeverdi=927332477&spraak=nb)
- 27.08.2026: [Nedsettelse av kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000717076&sokeverdi=927332477&spraak=nb)
- 25.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000432174&sokeverdi=927332477&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HALVORSEN FARGEHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/915470882-halvorsen-fargehandel-as) | Hå | 13 | 20,5 mill. kr | +1,4 % |
| [RUNAR STEINSYSTEMER AS](https://www.norscout.com/no/company/980354393-runar-steinsystemer-as) | Hå | - | 6,93 mill. kr | −5,1 % |
| [HALVORSEN EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/914679028-halvorsen-eiendom-as) | Hå | - | 600 000 kr | - |
| [BØVEGEN 14 AS](https://www.norscout.com/no/company/919976055-bovegen-14-as) | Hå | - | 226 110 kr | - |
| [BJOHALV HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/915470815-bjohalv-holding-as) | Hå | - | 0 kr | - |
| [HOI HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/927084058-hoi-holding-as) | Hå | - | - | - |
| [VARHAUG SERVICENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/986931627-varhaug-servicenter-as) | Hå | 18 | 36 mill. kr | +12,1 % |
| [VIGRESTAD SERVICENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/980436799-vigrestad-servicenter-as) | Hå | 15 | 10,6 mill. kr | −63,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 28.10.2026.
