---
title: "TOP RECYCLING AS (927351196): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TOP RECYCLING AS i Hamar hadde 102 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Gytis Ginius. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/927351196-top-recycling-as"
---

# TOP RECYCLING AS

Engroshandel med avfall og skrap · Hamar · Etablert 2021

- Org.nr: 927 351 196
- Nettsted: [toprecycling.no](https://toprecycling.no)
- Daglig leder: Gytis Ginius (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 102 mill. kr (+112,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,76 mill. kr (Margin 3,7 %)
- Ansatte: 9

## Ansatte

- mars 2026: 7
- mai 2026: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 29,7 % (meget god). Ned fra 47,6 % i 2024
- Likviditet: 1,30 (tilfredsstillende). Ned fra 1,47 i 2024
- Soliditet: 24,6 % (god). Ned fra 38,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 121,6 % | 47,6 % | 29,7 % |
| Driftsmargin | −38,5 % | 12,2 % | 4,9 % | 3,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 136,3 % | 96,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,32 | 1,07 | 1,47 | 1,30 |
| Soliditet | - | 18,5 % | 38,1 % | 24,6 % |
| Gjeldsgrad | - | 4,4 | 1,6 | 3,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 555 | 28 987 | 47 959 | 102 021 |
| Driftsresultat | −2 523 | 3 524 | 2 368 | 3 763 |
| Årsresultat | −2 671 | 3 371 | 1 668 | 2 885 |
| Driftsmargin | −38,5 % | 12,2 % | 4,9 % | 3,7 % |
| Sum gjeld | 4 535 | 3 291 | 3 916 | 16 219 |
| Sum driftskostnader | - | 25 463 | 45 591 | 98 258 |
| Finansresultat | - | 49 | −213 | −37 |
| Resultat før skatt | −2 672 | 3 573 | 2 155 | 3 726 |
| Anleggsmidler | 438 | 807 | 1 162 | 1 504 |
| Omløpsmidler | 1 473 | 3 232 | 5 170 | 20 014 |
| Sum eiendeler | 1 912 | 4 039 | 6 331 | 21 518 |
| Egenkapital | - | 747 | 2 415 | 5 300 |
| Kortsiktig gjeld | 4 535 | 3 012 | 3 511 | 15 428 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 279 | 405 | 791 |

## Ledelse og styre

- Gytis Ginius: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Elvesletta 7, 2309 Hamar
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.870 Engroshandel med avfall og skrap
- Etablert: 30.05.2021
- Tidligere navn: RGG AS (2021 til 2022)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2021
- Revisor: [IDSØ & RAVNÅS REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/989048732-idso-ravnas-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 7 av 78 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp og eksport av brukte bildeler, skrapmetall samt annet type metal og andre produkter som naturlig faller under dette.

## Siste endringer

- 30.09.2026: Ny forretningsadresse
- 03.07.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 30.09.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000768629&sokeverdi=927351196&spraak=nb)
- 27.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000609360&sokeverdi=927351196&spraak=nb)
- 03.07.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000491588&sokeverdi=927351196&spraak=nb)
- 28.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000636246&sokeverdi=927351196&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BILLAKKSPESIALISTEN HAMAR AS](https://www.norscout.com/no/company/917670765-billakkspesialisten-hamar-as) | Hamar | 11 | 13,8 mill. kr | +20,2 % |
| [TREND OPTIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/981968085-trend-optikk-as) | Hamar | 9 | 32,7 mill. kr | −1,2 % |
| [HAMAR DEKK AS](https://www.norscout.com/no/company/912751074-hamar-dekk-as) | Hamar | 12 | 33,6 mill. kr | +24,7 % |
| [HAMAR BÅTSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/989573268-hamar-batsenter-as) | Hamar | 8 | 20 mill. kr | +19,7 % |
| [NORBOND AS](https://www.norscout.com/no/company/923771700-norbond-as) | Hamar | 12 | 36,1 mill. kr | +2,5 % |
| [MITEK INDUSTRIES AS](https://www.norscout.com/no/company/984885881-mitek-industries-as) | Hamar | 7 | 78,2 mill. kr | −2,3 % |
| [KONTORLEVERANDØREN HAMAR AS](https://www.norscout.com/no/company/963173407-kontorleverandoren-hamar-as) | Hamar | 13 | 39,3 mill. kr | +3,6 % |
| [JEMBLIE MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/918949259-jemblie-maskin-as) | Hamar | 7 | 23,2 mill. kr | +27,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 01.10.2026.
