---
title: "RØYNESTAD INVEST AS (927428377): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RØYNESTAD INVEST AS i Kvinesdal hadde 110 360 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/927428377-roynestad-invest-as"
---

# RØYNESTAD INVEST AS

Uoppgitt · Kvinesdal

- Org.nr: 927 428 377
- Styreleder: Øystein Røynestad

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 110 360 kr (+21,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −186 245 kr (Margin −168,8 %)
- Etablert: 2021

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −7,2 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 11,8 % i 2024
- Likviditet: 2,08 (meget god). Opp fra 1,76 i 2024
- Soliditet: 71,4 % (meget god). Opp fra 56,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 11,8 % | −7,2 % |
| Driftsmargin | - | 71,5 % | −168,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 17,1 % | −14,8 % |
| Likviditetsgrad | 2,71 | 1,76 | 2,08 |
| Soliditet | 66,9 % | 56,6 % | 71,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,8 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 91 | 110 |
| Driftsresultat | −21 | 65 | −186 |
| Årsresultat | −21 | 255 | −222 |
| Driftsmargin | - | 71,5 % | −168,8 % |
| Sum gjeld | 690 | 1 269 | 574 |
| Sum driftskostnader | 21 | 26 | 297 |
| Finansresultat | - | 196 | −42 |
| Resultat før skatt | −21 | 261 | −228 |
| Anleggsmidler | 214 | 696 | 811 |
| Omløpsmidler | 1 874 | 2 226 | 1 194 |
| Sum eiendeler | 2 088 | 2 922 | 2 004 |
| Egenkapital | 1 397 | 1 652 | 1 430 |
| Kortsiktig gjeld | 690 | 1 264 | 574 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 6 | - |

## Ledelse og styre

- Øystein Røynestad: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Industrivegen 2, 4484 Øyestranda
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 10.05.2021
- Tidligere navn: KVINA MASKIN HOLDING 2 AS (2021 til 2022)
- Aksjekapital: 208 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 12.12.2024
- Regnskapsfører: [KRAFT RÅDGIVNING OG ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/919886684-kraft-radgivning-og-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 3 565 av 6 360 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering og deltakelse i andre selskaper, investeringer i verdipapirer, investering i og drift av eiendom, yte tjenester, samt alt som står i naturlig forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 19.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000278552&sokeverdi=927428377&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [QTD AS](https://www.norscout.com/no/company/918165592-qtd-as) | Kvinesdal | - | 125 927 kr | - |
| [LØINING SIGNALTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/994939777-loining-signalteknikk-as) | Kvinesdal | - | 89 638 kr | - |
| [INDUSTRISVINGEN 7A AS](https://www.norscout.com/no/company/935780497-industrisvingen-7a-as) | Kvinesdal | - | 216 000 kr | - |
| [R.SOLHAUG HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/933933997-r-solhaug-holding-as) | Kvinesdal | - | 75 000 kr | - |
| [LINDOV EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/834861852-lindov-eiendom-as) | Kvinesdal | - | 230 000 kr | - |
| [GAINES AS](https://www.norscout.com/no/company/921955138-gaines-as) | Kvinesdal | - | 58 445 kr | - |
| [KA UTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/942341385-ka-utvikling-as) | Kvinesdal | - | 315 339 kr | - |
| [TASTRAND HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/928079988-tastrand-holding-as) | Kvinesdal | - | 33 970 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 20.05.2026.
