---
title: "FREMO VASSVERK AS (927437309): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FREMO VASSVERK AS i Melhus hadde 1,04 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Hallgeir Øian. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/927437309-fremo-vassverk-as"
---

# FREMO VASSVERK AS

Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann · Melhus

- Org.nr: 927 437 309
- Daglig leder: Hallgeir Øian

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,04 mill. kr (+13,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 224 713 kr (Margin 21,6 %)
- Etablert: 2021

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,1 % (tilfredsstillende). Samme som i 2024
- Likviditet: 19,19 (meget god). Opp fra 15,55 i 2024
- Soliditet: 94,8 % (meget god). Opp fra 93,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,1 % | 8,1 % |
| Driftsmargin | 12,2 % | 24,3 % | 21,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 8,5 % | 8,6 % |
| Likviditetsgrad | 34,68 | 15,55 | 19,19 |
| Soliditet | 96,6 % | 93,8 % | 94,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,1 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 672 | 913 | 1 039 |
| Driftsresultat | 82 | 222 | 225 |
| Årsresultat | 94 | 225 | 242 |
| Driftsmargin | 12,2 % | 24,3 % | 21,6 % |
| Sum gjeld | 114 | 232 | 205 |
| Sum driftskostnader | 590 | 691 | 814 |
| Finansresultat | 39 | 67 | 85 |
| Resultat før skatt | 121 | 288 | 310 |
| Anleggsmidler | 837 | 741 | 653 |
| Omløpsmidler | 2 538 | 2 977 | 3 279 |
| Sum eiendeler | 3 375 | 3 718 | 3 932 |
| Egenkapital | 3 261 | 3 486 | 3 727 |
| Kortsiktig gjeld | 73 | 191 | 171 |
| Langsiktig gjeld | 41 | 41 | - |

## Ledelse og styre

- Hallgeir Øian: Daglig leder
- Knut Ekenes: Styrets leder
- Maria Nyutstumo: Styremedlem
- Odd Jarle Brodal: Styremedlem
- Gunnar Senneset: Styremedlem
- Vegard Borten: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: v/Hallgeir Øian, Møstadalsvegen 171, 7234 Ler
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 36.000 Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann
- Etablert: 28.06.2021
- Aksjekapital: 2 365 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2022
- Regnskapsfører: [BJØRKAN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/976089790-bjorkan-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 33 av 125 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av vassverk som har til formål å skaffe vann til husbruk, brannvassdekning og annet innenfor avgrensede geografiske områder i kommunene Melhus og Trondheim. I syd avgrenses området til og med Rambraut/Skjetmyrbakken, i vest elva Gaula, i nord til og med Fornes/Midtflå og i øst til og med Målsjøåsen. Denne avgrensningen skal imidlertid ikke være til hinder for at det kan inngås avtaler om vannforsyning på rent forretningsmessig grunnlag også utenfor det nevnte geografiske området. I tillegg skal formålet være å sørge for å skaffe reservevann til kommunene Melhus og Trondheim. Selskapet kan delta i annen virksomhet med lignende formål, eller i virksomhet som har tilknytning til vannverksdrift.

## Siste endringer

- 08.02.2026: Styret endret
- 23.09.2025: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 25.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000207647&sokeverdi=927437309&spraak=nb)
- 23.09.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000755432&sokeverdi=927437309&spraak=nb)
- 20.09.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000751036&sokeverdi=927437309&spraak=nb)
- 20.09.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000751035&sokeverdi=927437309&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GIMSE VASSLAG AS](https://www.norscout.com/no/company/924783028-gimse-vasslag-as) | Melhus | - | 74 700 kr | - |
| [VESTFJORDEN VANN OG AVLØP AS](https://www.norscout.com/no/company/982179068-vestfjorden-vann-og-avlop-as) | Oslo | - | 1,09 mill. kr | −0,2 % |
| [AA-VANN AS](https://www.norscout.com/no/company/818971982-aa-vann-as) | Nittedal | - | 1,01 mill. kr | −21 % |
| [LEVELDÅSEN DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/921796854-leveldasen-drift-as) | Ål | - | 1,1 mill. kr | - |
| [SKALLANDSLIA VANN- OG AVLØPSSELSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/919855231-skallandslia-vann-og-avlopsselskap-as) | Sigdal | - | 889 150 kr | - |
| [ØRSNES VASSVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/995403978-orsnes-vassverk-as) | Vågan | - | 1,22 mill. kr | +6,7 % |
| [1028 HYTTEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/922859744-1028-hyttedrift-as) | Gol | - | 741 744 kr | - |
| [BØVEN VA AS](https://www.norscout.com/no/company/990679711-boven-va-as) | Sør-Aurdal | - | 1,27 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
