---
title: "BRUKTBIL2 AS (927448882): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BRUKTBIL2 AS i Levanger hadde 892 900 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Franck Harald Ude. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/927448882-bruktbil2-as"
---

# BRUKTBIL2 AS

Detaljhandel med motorvogner · Levanger

- Org.nr: 927 448 882
- Daglig leder: Franck Harald Ude (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 892 900 kr (−27,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 52 397 kr (Margin 5,9 %)
- Etablert: 2021

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,9 % (god). Opp fra −19,4 % i 2024
- Likviditet: 188,83 (meget god). Opp fra 48,60 i 2024
- Soliditet: 23,9 % (god). Opp fra 17,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −19,4 % | 10,9 % |
| Driftsmargin | 0,4 % | −8,1 % | 5,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −82,5 % | 52,2 % |
| Likviditetsgrad | 18,83 | 48,60 | 188,83 |
| Soliditet | 28,4 % | 17,7 % | 23,9 % |
| Gjeldsgrad | 2,5 | 4,6 | 3,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 860 | 1 234 | 893 |
| Driftsresultat | 3 | −100 | 52 |
| Årsresultat | 4 | −77 | 42 |
| Driftsmargin | 0,4 % | −8,1 % | 5,9 % |
| Sum gjeld | 400 | 379 | 393 |
| Sum driftskostnader | 856 | 1 334 | 841 |
| Finansresultat | 1 | 1 | 1 |
| Resultat før skatt | 5 | −99 | 53 |
| Anleggsmidler | 2 | 22 | 11 |
| Omløpsmidler | 556 | 439 | 504 |
| Sum eiendeler | 558 | 461 | 516 |
| Egenkapital | 159 | 82 | 123 |
| Kortsiktig gjeld | 30 | 9 | 3 |
| Langsiktig gjeld | 370 | 370 | 390 |

## Ledelse og styre

- Franck Harald Ude: Daglig leder og styrets leder
- Turid Langås: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Fossingtrøa 18, 7630 Åsen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.810 Detaljhandel med motorvogner
- Etablert: 16.06.2021
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2021
- Regnskapsfører: ARIF CONSULT
- Størrelse: Nr. 1 834 av 2 413 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selge varer og tjenester innen salg av bil/varebil/campingbil og utleie, - og annet som naturlig sammenfaller med dette - samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.

## Siste endringer

- 01.07.2026: Regnskapsfører endret
- 31.05.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 19.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000126205&sokeverdi=927448882&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MOTORGAR AS](https://www.norscout.com/no/company/916802722-motorgar-as) | Levanger | - | 4,78 mill. kr | −7,2 % |
| [AS BIL SKOGN](https://www.norscout.com/no/company/915802362-as-bil-skogn) | Levanger | - | 772 499 kr | - |
| [E6 AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/927436981-e6-auto-as) | Levanger | - | 9,38 mill. kr | +37 % |
| [BÅT-MOTOR SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/928980731-bat-motor-service-as) | Levanger | - | 31 619 kr | - |
| [BILHJØRNET AS](https://www.norscout.com/no/company/934460014-bilhjornet-as) | Levanger | - | 12,2 mill. kr | - |
| [AVANTIS INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/926429582-avantis-invest-as) | Levanger | - | 0 kr | - |
| [SØRLIE AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/917393656-sorlie-auto-as) | Levanger | - | 35 mill. kr | +18,8 % |
| [TEVO BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/815192672-tevo-bil-as) | Levanger | - | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
