---
title: "EMBLA BUNADER OSLO AS (927452448): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "EMBLA BUNADER OSLO AS i Stavanger hadde 11,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 22 ansatte. Daglig leder er Glen Johan Lambersøy. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/927452448-embla-bunader-oslo-as"
---

# EMBLA BUNADER OSLO AS

Detaljhandel med klær · Stavanger · Etablert 2021

- Org.nr: 927 452 448
- Nettsted: [emblabunader.no](https://emblabunader.no)
- Daglig leder: Glen Johan Lambersøy (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 11,3 mill. kr (+8,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −366 420 kr (Margin −3,2 %)
- Ansatte: 22 (Opp fra 8 i desember 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 12
- desember 2025: 8
- mars 2026: 7
- mai 2026: 9
- juli 2026: 11
- august 2026: 12
- september 2026: 18
- oktober 2026: 22

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −2,9 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 18,7 % i 2024
- Likviditet: 1,33 (tilfredsstillende). Ned fra 1,34 i 2024
- Soliditet: 25,1 % (god). Ned fra 25,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 18,7 % | −2,9 % |
| Driftsmargin | - | - | 8,2 % | 11,3 % | −3,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 67,6 % | −13,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 5,26 | 1,34 | 1,33 |
| Soliditet | - | - | 25,6 % | 25,5 % | 25,1 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 2,9 | 2,9 | 3,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 977 | 6 650 | 9 748 | 10 381 | 11 306 |
| Driftsresultat | - | - | 803 | 1 170 | −366 |
| Årsresultat | −1 032 | −248 | 765 | 970 | −252 |
| Driftsmargin | - | - | 8,2 % | 11,3 % | −3,2 % |
| Sum gjeld | - | - | 4 305 | 5 457 | 5 594 |
| Sum driftskostnader | −1 026 | −187 | 8 945 | 9 211 | 11 672 |
| Finansresultat | −5 | −61 | −38 | −35 | 114 |
| Resultat før skatt | - | - | 765 | 1 135 | −252 |
| Anleggsmidler | - | - | 113 | 24 | - |
| Omløpsmidler | - | - | 5 676 | 7 304 | 7 466 |
| Sum eiendeler | - | - | 5 790 | 7 327 | 7 466 |
| Egenkapital | - | - | 1 485 | 1 871 | 1 872 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 079 | 5 457 | 5 594 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 3 226 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Glen Johan Lambersøy: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Østervåg 25, 4006 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 28.06.2021
- Tidligere navn: EMBLA BUNADER SANDVIKA AS (2021 til 2026)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2021
- Revisor: [REVISJON VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/982519411-revisjon-vest-as)
- Regnskapsfører: [FLYT REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/927689766-flyt-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 362 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av bunader og tilhørende utstyr fra butikklokaler, samt hva hermed står i forbindelse.

## Siste endringer

- 31.08.2026: Navn endret

## Kunngjøringer

- 31.08.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000719790&sokeverdi=927452448&spraak=nb)
- 31.08.2026: [Foretaksnavn](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000719789&sokeverdi=927452448&spraak=nb)
- 02.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000487073&sokeverdi=927452448&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ROLFSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/915459420-rolfsen-as) | Stavanger | 33 | 50,1 mill. kr | +1,5 % |
| [EMBLA BUNADER STORO AS](https://www.norscout.com/no/company/927452375-embla-bunader-storo-as) | Stavanger | 20 | 16,5 mill. kr | +25,4 % |
| [HØYER STADIONPARKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/912246035-hoyer-stadionparken-as) | Stavanger | 17 | 14,1 mill. kr | +10,8 % |
| [SIMPLY SHOP AS](https://www.norscout.com/no/company/931844776-simply-shop-as) | Stavanger | 16 | 2,89 mill. kr | - |
| [VOLONTÈ MADLA AS](https://www.norscout.com/no/company/998665574-volonte-madla-as) | Stavanger | 13 | 9,03 mill. kr | −3,7 % |
| [EMBLA BUNADER TRONDHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/929492544-embla-bunader-trondheim-as) | Stavanger | 13 | 8,21 mill. kr | +18,3 % |
| [STAY FRIENDS STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/916777647-stay-friends-stavanger-as) | Stavanger | 13 | 6,05 mill. kr | +8,4 % |
| [EMBLA BUNADER STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/926060147-embla-bunader-stavanger-as) | Stavanger | 12 | 19,5 mill. kr | +11,2 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
