---
title: "SLAKTER EFTEDAL AS (927456079): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SLAKTER EFTEDAL AS i Larvik hadde 105 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 40 ansatte. Daglig leder er Ole Kristian Eftedal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/927456079-slakter-eftedal-as"
---

# SLAKTER EFTEDAL AS

Produksjon av kjøtt- og fjørfevarer · Larvik · Etablert 2021

- Org.nr: 927 456 079
- Nettsted: [slaktereftedal.no](https://slaktereftedal.no)
- Daglig leder: Ole Kristian Eftedal

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 105 mill. kr (+20,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 6,27 mill. kr (Margin 6,0 %)
- Ansatte: 40 (Opp fra 33 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 48
- oktober 2025: 31
- november 2025: 33
- desember 2025: 34
- januar 2026: 35
- mars 2026: 29
- april 2026: 30
- mai 2026: 31
- juni 2026: 35
- juli 2026: 38
- august 2026: 43
- september 2026: 40

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,9 % (meget god). Ned fra 17,2 % i 2024
- Likviditet: 0,94 (svak). Ned fra 1,03 i 2024
- Soliditet: 29,0 % (god). Ned fra 30,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 16,3 % | 13,8 % | 17,2 % | 16,9 % |
| Driftsmargin | 6,4 % | 9,1 % | 5,7 % | 7,2 % | 6,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 32,5 % | 30,6 % | 45,6 % | 47,5 % |
| Likviditetsgrad | 2,26 | 1,30 | 1,14 | 1,03 | 0,94 |
| Soliditet | 52,9 % | 37,6 % | 33,0 % | 30,1 % | 29,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 1,7 | 2,0 | 2,3 | 2,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 63 787 | 66 497 | 85 237 | 87 589 | 105 175 |
| Driftsresultat | 4 064 | 6 019 | 4 881 | 6 310 | 6 267 |
| Årsresultat | 2 853 | 4 313 | 3 032 | 4 157 | 4 095 |
| Driftsmargin | 6,4 % | 9,1 % | 5,7 % | 7,2 % | 6,0 % |
| Sum gjeld | 18 429 | 21 590 | 24 399 | 25 972 | 26 408 |
| Sum driftskostnader | - | - | 80 356 | 81 279 | 98 908 |
| Finansresultat | - | - | −1 056 | −1 023 | −1 050 |
| Resultat før skatt | 3 606 | 5 479 | 3 825 | 5 287 | 5 217 |
| Anleggsmidler | 24 762 | 20 790 | 22 965 | 22 074 | 20 790 |
| Omløpsmidler | 14 343 | 13 790 | 13 456 | 15 076 | 16 392 |
| Sum eiendeler | 39 105 | 34 580 | 36 420 | 37 150 | 37 182 |
| Egenkapital | 20 676 | 12 990 | 12 021 | 11 178 | 10 774 |
| Kortsiktig gjeld | 6 346 | 10 576 | 11 788 | 14 663 | 17 370 |
| Langsiktig gjeld | 12 083 | 11 015 | 12 612 | 11 309 | - |

## Ledelse og styre

- Ole Kristian Eftedal: Daglig leder
- Morten Eftedal: Styrets leder
- Hans Freddy Henriksen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Tjøllingveien 574, 3280 Tjodalyng
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.130 Produksjon av kjøtt- og fjørfevarer
- Etablert: 08.06.2021
- Aksjekapital: 280 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2021
- Revisor: [HENKA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/914954010-henka-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 27 av 123 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Slakteri og pølsemakeri, handel med fersk- og frossenvarer og dertil tilknyttet virksomhet, samt deltakelse i andre selskap.

## Siste endringer

- 24.06.2026: Daglig leder endret
- 16.04.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 24.06.2026: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000422647&sokeverdi=927456079&spraak=nb)
- 24.06.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000422646&sokeverdi=927456079&spraak=nb)
- 16.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000269860&sokeverdi=927456079&spraak=nb)
- 16.04.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000180867&sokeverdi=927456079&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BJERKE SPEKEMAT & DELIKATESSE AS](https://www.norscout.com/no/company/957708587-bjerke-spekemat-delikatesse-as) | Larvik | 32 | 118 mill. kr | +12,9 % |
| [KANDA AS](https://www.norscout.com/no/company/915739334-kanda-as) | Larvik | 30 | 123 mill. kr | +10,3 % |
| [TH A ABRAHAMSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/958674643-th-a-abrahamsen-as) | Larvik | 21 | 19,9 mill. kr | +5,4 % |
| [HELGEROA SPEKEVARER AS](https://www.norscout.com/no/company/951793876-helgeroa-spekevarer-as) | Larvik | 7 | 40,4 mill. kr | +20,6 % |
| [HEGDAL INDUSTRIBYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/983253652-hegdal-industribygg-as) | Larvik | - | 2 mill. kr | +2,6 % |
| [KALAS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989024906-kalas-holding-as) | Larvik | - | 986 000 kr | - |
| [NORREK DYPFRYS AS](https://www.norscout.com/no/company/910228609-norrek-dypfrys-as) | Larvik | 108 | 514 mill. kr | +13,2 % |
| [LARVIK LØK AS](https://www.norscout.com/no/company/983982751-larvik-lok-as) | Larvik | 35 | 156 mill. kr | −4,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
