---
title: "LUNA NORGE AS (927477327): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LUNA NORGE AS i Nordre Follo hadde 270 mill. kr i driftsinntekter i 2026 og 25 ansatte. Daglig leder er Lars Habberstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/927477327-luna-norge-as"
---

# LUNA NORGE AS

Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · Nordre Follo · Etablert 1974

- Org.nr: 927 477 327
- Telefon: 64 85 75 00
- E-post: post@luna.no
- Nettsted: [lunakatalogen.no](https://www.lunakatalogen.no)
- Daglig leder: Lars Habberstad (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2026: 270 mill. kr (−8,2 % fra 2025)
- Driftsresultat 2026: 16,1 mill. kr (Margin 6,0 %)
- Ansatte: 25 (Opp fra 24 i november 2025)

## Ansatte

- november 2025: 24
- februar 2026: 25
- april 2026: 24
- juni 2026: 23
- august 2026: 24
- september 2026: 25

## Nøkkeltall 2026

- Lønnsomhet: 16,9 % (meget god). Opp fra 15,3 % i 2025
- Likviditet: 1,41 (tilfredsstillende). Opp fra 1,37 i 2025
- Soliditet: 31,6 % (god). Opp fra 28,9 % i 2025

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 17,2 % | 15,3 % | 16,9 % |
| Driftsmargin | 3,9 % | 6,2 % | 5,1 % | 6,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 67,5 % | 54,6 % | 55,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,29 | 1,33 | 1,37 | 1,41 |
| Soliditet | 24,1 % | 26,9 % | 28,9 % | 31,6 % |
| Gjeldsgrad | 3,1 | 2,7 | 2,5 | 2,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 375 753 | 317 404 | 293 799 | 269 801 |
| Driftsresultat | 14 832 | 19 532 | 15 047 | 16 104 |
| Årsresultat | 12 244 | 17 051 | 13 872 | 14 265 |
| Driftsmargin | 3,9 % | 6,2 % | 5,1 % | 6,0 % |
| Sum gjeld | 101 984 | 88 270 | 80 649 | 71 440 |
| Sum driftskostnader | 360 921 | 297 871 | 278 751 | 253 697 |
| Finansresultat | 928 | 2 351 | 2 768 | 2 199 |
| Resultat før skatt | 15 760 | 21 883 | 17 816 | 18 304 |
| Anleggsmidler | 2 684 | 3 048 | 3 320 | 3 459 |
| Omløpsmidler | 131 701 | 117 675 | 110 130 | 101 046 |
| Sum eiendeler | 134 385 | 120 722 | 113 450 | 104 506 |
| Egenkapital | 32 401 | 32 453 | 32 801 | 33 066 |
| Kortsiktig gjeld | 101 984 | 88 270 | 80 649 | 71 440 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Lars Habberstad: Daglig leder og styremedlem
- Stefan Emanuele Petersson: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Trollåsveien 8, 1414 Trollåsen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.840 Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr
- Etablert: 29.10.1974
- Tidligere navn: B&B SOLUTIONS AS (2011 til 2016)
- Aksjekapital: 1 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.1977
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Størrelse: Nr. 28 av 379 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handels- og agenturvirksomhet innen jernvarebran- sjen og andre bransjer med naturlig tilknytning til den.

## Kunngjøringer

- 08.10.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000791302&sokeverdi=927477327&spraak=nb)
- 01.10.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000768992&sokeverdi=927477327&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TECE NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/839262272-tece-norge-as) | Nordre Follo | 37 | 232 mill. kr | +1,9 % |
| [VITAS GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/984756992-vitas-group-as) | Nordre Follo | 23 | 141 mill. kr | +6,9 % |
| [ROBERT BOSCH AS](https://www.norscout.com/no/company/910749854-robert-bosch-as) | Nordre Follo | 51 | 626 mill. kr | +0,2 % |
| [IMI HYDRONIC ENGINEERING AS](https://www.norscout.com/no/company/977180813-imi-hydronic-engineering-as) | Nordre Follo | 11 | 180 mill. kr | +3,1 % |
| [NOVENCO AS](https://www.norscout.com/no/company/814709442-novenco-as) | Nordre Follo | 65 | 346 mill. kr | −5,2 % |
| [SCANDINAVIAN WATER TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/996913031-scandinavian-water-technology-as) | Nordre Follo | 8 | 89,5 mill. kr | +96,4 % |
| [ASSA ABLOY OPENING SOLUTIONS NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/933703290-assa-abloy-opening-solutions-norway-as) | Nordre Follo | 93 | 586 mill. kr | +2,7 % |
| [THERMIA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/920709001-thermia-norge-as) | Nordre Follo | 8 | 63,2 mill. kr | +13,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 09.10.2026.
