---
title: "AMENTO AS (927643863): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "AMENTO AS i Lyngdal hadde 16,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 23 ansatte. Daglig leder er Tove Løkke-Øwre. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/927643863-amento-as"
---

# AMENTO AS

Arbeidstrening og varig tilrettelagt arbeid · Lyngdal · Etablert 2021

- Org.nr: 927 643 863
- Daglig leder: Tove Løkke-Øwre

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 16,1 mill. kr (−8,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −2,37 mill. kr (Margin −14,8 %)
- Ansatte: 23 (Opp fra 19 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 20
- oktober 2025: 21
- november 2025: 20
- desember 2025: 19
- mars 2026: 18
- april 2026: 21
- juni 2026: 22
- september 2026: 20
- oktober 2026: 23

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −2,9 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,5 % i 2024
- Likviditet: 8,53 (meget god). Opp fra 8,09 i 2024
- Soliditet: 94,8 % (meget god). Opp fra 94,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −2,9 % | 0,4 % | 0,5 % | −2,9 % |
| Driftsmargin | −17,3 % | −9,0 % | −5,3 % | −6,6 % | −14,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 0,5 % | 0,5 % | −3,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 4,65 | 8,09 | 8,53 |
| Soliditet | 93,2 % | 93,5 % | 90,1 % | 94,6 % | 94,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 082 | 18 118 | 17 780 | 17 515 | 16 057 |
| Driftsresultat | −533 | −1 639 | −949 | −1 153 | −2 373 |
| Årsresultat | −467 | −1 036 | 155 | 174 | −998 |
| Driftsmargin | −17,3 % | −9,0 % | −5,3 % | −6,6 % | −14,8 % |
| Sum gjeld | 2 461 | 2 293 | 3 611 | 1 887 | 1 745 |
| Sum driftskostnader | 3 615 | 19 757 | 18 729 | 18 668 | 18 430 |
| Finansresultat | 66 | 603 | 1 104 | 1 327 | 1 375 |
| Resultat før skatt | - | - | 155 | 174 | −998 |
| Anleggsmidler | 20 371 | 19 923 | 19 719 | 19 702 | 18 936 |
| Omløpsmidler | - | - | 16 796 | 15 262 | 14 888 |
| Sum eiendeler | 36 245 | 35 041 | 36 515 | 34 964 | 33 824 |
| Egenkapital | 33 784 | 32 748 | 32 903 | 33 077 | 32 080 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 611 | 1 887 | 1 745 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Tove Løkke-Øwre: Daglig leder
- Thor Håkon Føreland: Styrets leder
- Anne Brit Kristiansen: Styremedlem
- Grace Buch: Styremedlem
- Jan Kristensen: Styremedlem
- Leif Sigurd Dybvik: Styremedlem
- Joachim Kerim: Styremedlem
- Roger Abusland: Varamedlem
- Antonie Egeland: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Nye Monoddveien 7, 4580 Lyngdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 88.993 Arbeidstrening og varig tilrettelagt arbeid
- Etablert: 14.07.2021
- Tidligere navn: AMENTO 2 AS (2021)
- Aksjekapital: 110 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2021
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 193 av 383 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive arbeids- og inkluderingsaktiviteter gjennom avklaring, arbeidstrening og kvalifisering, med sikte på formidling til ordinært arbeid. Egne produksjonsavdelinger vil være viktige arenaer i et slikt arbeid. Selskapet har ikke økonomisk erverv til formål.

## Kunngjøringer

- 08.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000518792&sokeverdi=927643863&spraak=nb)
- 05.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000821164&sokeverdi=927643863&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000515501&sokeverdi=927643863&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [Q 4 3 - Q FIRE TRE AS](https://www.norscout.com/no/company/960347544-q-4-3-q-fire-tre-as) | Lyngdal | 12 | 16 mill. kr | +6,0 % |
| [AMENTO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/938683190-amento-holding-as) | Lyngdal | 12 | 13 mill. kr | +13,5 % |
| [AMENTO KOMPETANSE AS](https://www.norscout.com/no/company/927643820-amento-kompetanse-as) | Lyngdal | - | 1,57 mill. kr | - |
| [KVINNHERAD VEKSTBEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/958075979-kvinnherad-vekstbedrift-as) | Kvinnherad | 23 | 25 mill. kr | +5,4 % |
| [OPRO AS](https://www.norscout.com/no/company/967772518-opro-as) | Osterøy | 23 | 15,8 mill. kr | +4,6 % |
| [KVÆNANGEN PRODUKTER AS](https://www.norscout.com/no/company/985687749-kvaenangen-produkter-as) | Kvænangen | 24 | 4,81 mill. kr | +3,2 % |
| [KÅFJORD VEKST AS](https://www.norscout.com/no/company/967448028-kafjord-vekst-as) | Kåfjord | 23 | 6,01 mill. kr | 0,0 % |
| [RANSO AS](https://www.norscout.com/no/company/961552168-ranso-as) | Randaberg | 24 | 26,6 mill. kr | +17 % |

## Bedriftslister

- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [Helsebedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/bergen)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Helsebedrifter i Asker](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
