---
title: "PICTURA GRUPPEN NORGE AS (927804913): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PICTURA GRUPPEN NORGE AS i Rælingen hadde 190 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 54 ansatte. Daglig leder er Dag Fjellheim. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/927804913-pictura-gruppen-norge-as"
---

# PICTURA GRUPPEN NORGE AS

Engroshandel med andre husholdningsvarer · Rælingen · Etablert 1975

Heleid av P-HOLDING AB

- Org.nr: 927 804 913
- Telefon: 63 83 61 00
- E-post: firmapost@pictura.no
- Daglig leder: Dag Fjellheim (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 190 mill. kr (+2,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,09 mill. kr (Margin 1,6 %)
- Ansatte: 54 (Uendret siden desember 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 55
- desember 2025: 54
- januar 2026: 53
- mars 2026: 55
- april 2026: 56
- mai 2026: 57
- juni 2026: 56
- juli 2026: 57
- oktober 2026: 54

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,4 % (svak). Opp fra −6,9 % i 2024
- Likviditet: 0,82 (svak). Opp fra 0,73 i 2024
- Soliditet: 34,0 % (god). Opp fra 33,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −1,7 % | −6,9 % | 4,4 % |
| Driftsmargin | 7,7 % | −0,5 % | −2,1 % | 1,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −21,1 % | 10,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,92 | 0,80 | 0,73 | 0,82 |
| Soliditet | - | 40,2 % | 33,7 % | 34,0 % |
| Gjeldsgrad | - | 1,5 | 2,0 | 1,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 185 105 | 180 416 | 186 299 | 190 470 |
| Driftsresultat | 14 194 | −948 | −3 989 | 3 091 |
| Årsresultat | 10 894 | −1 124 | −3 805 | 1 857 |
| Driftsmargin | 7,7 % | −0,5 % | −2,1 % | 1,6 % |
| Sum gjeld | 43 839 | 36 966 | 41 358 | 44 452 |
| Sum driftskostnader | - | 181 364 | 190 288 | 187 379 |
| Finansresultat | - | −502 | −865 | −783 |
| Resultat før skatt | 13 973 | −1 450 | −4 854 | 2 308 |
| Anleggsmidler | 34 395 | 32 078 | 32 351 | 30 714 |
| Omløpsmidler | 40 431 | 29 750 | 30 065 | 36 653 |
| Sum eiendeler | 74 825 | 61 828 | 62 415 | 67 367 |
| Egenkapital | - | 24 862 | 21 057 | 22 915 |
| Kortsiktig gjeld | 43 839 | 36 966 | 41 358 | 44 452 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | - |

## Konsern

3 selskaper.

- DELFTSCHE DRUKWERKPRODUCTEN B.V. (Morselskap · Utenlandsk)
  - P-HOLDING AB (Utenlandsk)
    - PICTURA GRUPPEN NORGE AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Dag Fjellheim: Daglig leder og styremedlem
- Magnus Harald Arpi: Styrets leder
- Bodil Johansen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Slynga 4, 2005 Rælingen
- Postadresse: Postboks 4, 2029 Rælingen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.490 Engroshandel med andre husholdningsvarer
- Etablert: 11.03.1975
- Tidligere navn: PICTURA NORMANN AS (2003 til 2019); PICTURA AS (2001 til 2003); MUVA PICTURA AS (1995 til 2001)
- Aksjekapital: 1 855 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.1975
- Revisor: [MYRDAHL OG SVEEN AS](https://www.norscout.com/no/company/942254962-myrdahl-og-sveen-as)
- Størrelse: Nr. 40 av 986 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive produksjon, handel og hva hermed står i for- bindelse samt deltakelse i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 26.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000299976&sokeverdi=927804913&spraak=nb)
- 28.08.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000718369&sokeverdi=927804913&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TALWAR GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/917600945-talwar-group-as) | Rælingen | - | 3,54 mill. kr | −40,8 % |
| [NORWEGIAN GUITAR CENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/999543928-norwegian-guitar-center-as) | Rælingen | - | 844 998 kr | - |
| [NORCRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/813868202-norcraft-as) | Rælingen | - | 330 266 kr | - |
| [FITSOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/931696505-fitsolutions-as) | Rælingen | - | 43 200 kr | - |
| [MGSTANGELAND INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/931376926-mgstangeland-invest-as) | Rælingen | - | 29 280 kr | - |
| [STRØMBERGS AS](https://www.norscout.com/no/company/976115449-strombergs-as) | Rælingen | 14 | 125 mill. kr | +13 % |
| [ENNTE AS](https://www.norscout.com/no/company/997971671-ennte-as) | Rælingen | 12 | 48,3 mill. kr | −4,0 % |
| [EKAB SYSTEMSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/984368577-ekab-systemservice-as) | Rælingen | 9 | 47,6 mill. kr | +19,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
