---
title: "DNV INSPECTION AS (927822911): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "DNV INSPECTION AS i Bærum hadde 498 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 18 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/927822911-dnv-inspection-as"
---

# DNV INSPECTION AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Bærum · Etablert 2021

- Org.nr: 927 822 911
- Nettsted: [dnv.com](https://dnv.com)
- Styreleder: Ulrike Haugen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 498 mill. kr (+24 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 29,5 mill. kr (Margin 5,9 %)
- Ansatte: 18 (Ned fra 22 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 22
- januar 2026: 21
- juni 2026: 20
- september 2026: 18

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 14,1 % (god). Opp fra 10,4 % i 2024
- Likviditet: 2,11 (meget god). Ned fra 2,96 i 2024
- Soliditet: 11,9 % (tilfredsstillende). Opp fra 8,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −12,5 % | −6,0 % | 10,4 % | 14,1 % |
| Driftsmargin | - | −5,6 % | −3,5 % | 4,3 % | 5,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −240,0 % | - | 153,4 % | 47,0 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,26 | - | 2,96 | 2,11 |
| Soliditet | - | 5,8 % | 2,7 % | 8,4 % | 11,9 % |
| Gjeldsgrad | - | 16,3 | 35,9 | 10,9 | 7,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 60 748 | 236 038 | 401 305 | 497 816 |
| Driftsresultat | - | −3 373 | −8 313 | 17 222 | 29 489 |
| Årsresultat | 0 | −2 793 | −14 661 | 14 495 | 9 047 |
| Driftsmargin | - | −5,6 % | −3,5 % | 4,3 % | 5,9 % |
| Sum gjeld | 0 | 48 795 | 188 319 | 196 186 | 263 705 |
| Sum driftskostnader | - | - | 244 351 | 384 083 | 468 327 |
| Finansresultat | - | - | −10 345 | 633 | −16 854 |
| Resultat før skatt | - | −3 585 | - | 17 855 | 12 635 |
| Anleggsmidler | 0 | 9 905 | 19 286 | 22 582 | 20 268 |
| Omløpsmidler | - | 41 877 | - | 191 638 | 279 133 |
| Sum eiendeler | 0 | 51 782 | 193 561 | 214 220 | 299 401 |
| Egenkapital | 0 | 2 987 | 5 242 | 18 034 | 35 696 |
| Kortsiktig gjeld | - | 33 161 | - | 64 664 | 132 417 |
| Langsiktig gjeld | - | 15 634 | - | 131 522 | 131 288 |

## Ledelse og styre

- Ulrike Haugen: Styrets leder
- Kjetil Ebbesberg: Styremedlem
- Kenneth Vareide: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Veritasveien 1, 1363 Høvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 09.09.2021
- Tidligere navn: ATHOMSTART INVEST 642 AS (2021 til 2022)
- Aksjekapital: 3 030 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 30.05.2022
- Revisor: [KPMG AS](https://www.norscout.com/no/company/935174627-kpmg-as)
- Størrelse: Nr. 26 av 5 674 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Sikring av liv og verdier. Selskapet tilbyr inspeksjonstjenester, opplæring og andre tjenester. Selskapet kan i tillegg delta og eie aksjer i andre selskaper.

## Siste endringer

- 06.07.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 18.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000563157&sokeverdi=927822911&spraak=nb)
- 06.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000500112&sokeverdi=927822911&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000509464&sokeverdi=927822911&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PROPERATE AS](https://www.norscout.com/no/company/968430742-properate-as) | Bærum | 21 | 33,3 mill. kr | +84,9 % |
| [VEO AS](https://www.norscout.com/no/company/990726833-veo-as) | Bærum | 17 | 128 mill. kr | −35,6 % |
| [KOPLE AS](https://www.norscout.com/no/company/926493280-kople-as) | Bærum | 23 | 150 mill. kr | +3,9 % |
| [CARBON CIRCLE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/929134834-carbon-circle-holding-as) | Bærum | 17 | 29,3 mill. kr | −42,4 % |
| [SEMAR AS](https://www.norscout.com/no/company/829744392-semar-as) | Bærum | 24 | 77,4 mill. kr | +3,5 % |
| [AQUALUNG CARBON CAPTURE AS](https://www.norscout.com/no/company/926695401-aqualung-carbon-capture-as) | Bærum | 17 | 3,86 mill. kr | −19,9 % |
| [EVOTEK AS](https://www.norscout.com/no/company/921587406-evotek-as) | Bærum | 25 | 65,7 mill. kr | +5,7 % |
| [ENERGIMA ANALYSE AS](https://www.norscout.com/no/company/989104578-energima-analyse-as) | Bærum | 14 | 22,3 mill. kr | +4,9 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/baerum)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Transportbedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/baerum)
- [Markedsføringsbyråer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
