---
title: "NEMKO SCANDINAVIA AS (927845687): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NEMKO SCANDINAVIA AS i Bærum hadde 188 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 67 ansatte. Daglig leder er Daniel Golparian. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/927845687-nemko-scandinavia-as"
---

# NEMKO SCANDINAVIA AS

Teknisk prøving og analyse · Bærum · Etablert 2021

- Org.nr: 927 845 687
- Nettsted: [nemko.com](https://nemko.com)
- Daglig leder: Daniel Golparian

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 188 mill. kr (+4,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −8,86 mill. kr (Margin −4,7 %)
- Ansatte: 67 (Ned fra 69 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 69
- oktober 2025: 68
- november 2025: 69
- mai 2026: 63
- juni 2026: 64
- juli 2026: 66
- oktober 2026: 67

### Per sted

- Lysaker: 60 ansatte
- Kjeller: 7 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −14,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −9,1 % i 2024
- Likviditet: 0,94 (svak). Ned fra 1,03 i 2024
- Soliditet: 11,1 % (tilfredsstillende). Ned fra 26,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −10,4 % | −15,0 % | −9,1 % | −14,5 % |
| Driftsmargin | 0,5 % | −11,0 % | −7,4 % | −3,6 % | −4,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −74,4 % | −66,8 % | −35,0 % | −87,3 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,79 | 1,08 | 1,03 | 0,94 |
| Soliditet | 39,0 % | 22,2 % | 33,8 % | 26,7 % | 11,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,6 | 3,5 | 2,0 | 2,8 | 8,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 168 314 | 170 152 | 183 025 | 179 860 | 187 929 |
| Driftsresultat | 846 | −18 759 | −13 509 | −6 406 | −8 863 |
| Årsresultat | 677 | −14 386 | −19 731 | −5 989 | −8 547 |
| Driftsmargin | 0,5 % | −11 % | −7,4 % | −3,6 % | −4,7 % |
| Sum gjeld | 49 905 | 61 201 | 39 316 | 38 675 | 44 012 |
| Sum driftskostnader | 167 468 | - | 196 534 | 186 266 | 196 793 |
| Finansresultat | 23 | - | 958 | 432 | 321 |
| Resultat før skatt | - | −18 390 | −12 551 | −5 974 | −8 542 |
| Anleggsmidler | 24 321 | 30 255 | 16 738 | 12 837 | 8 238 |
| Omløpsmidler | - | 48 455 | 42 623 | 39 894 | 41 284 |
| Sum eiendeler | 81 801 | 78 710 | 59 361 | 52 731 | 49 522 |
| Egenkapital | 31 895 | 17 509 | 20 045 | 14 056 | 5 510 |
| Kortsiktig gjeld | - | 61 201 | 39 316 | 38 675 | 44 012 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Daniel Golparian: Daglig leder
- Per Ove Øyberg: Styrets leder
- Nora Netteland: Styremedlem
- Aqsa Noreen Butt: Styremedlem
- John Bakken: Styremedlem
- Håkon Løvmyr: Styremedlem
- Hanna Fjelde: Varamedlem
- Jørgen Sundal: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Philip Pedersens vei 11, 1366 Lysaker
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.200 Teknisk prøving og analyse
- Etablert: 28.06.2021
- Aksjekapital: 6 150 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2021
- Revisor: [KPMG AS](https://www.norscout.com/no/company/935174627-kpmg-as)
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 16 av 324 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Konkurransedyktig og anerkjent prøvelaboratorium og sertifiseringsorgan for testing, omsetning og bruk av elektrisk utstyr. Selskapets drift skal baseres på sunne forretningsmessige prinsipper. Forøvrig kan selskapet gjennom eierskap i andre selskap utføre nasjonale eller internasjonale oppdrag eller delta i lignende aktiviteter. Slike aktiviteter må imidlertid ikke gå ut over selskapets integritet, eller være i strid med krav til akkreditering eller godkjennelse av selskapet eller dets datterselskap gitt fra akkrediteringsorgan eller myndigheter.

## Siste endringer

- 11.03.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 14.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000547165&sokeverdi=927845687&spraak=nb)
- 11.03.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000107260&sokeverdi=927845687&spraak=nb)
- 04.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000670330&sokeverdi=927845687&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [DNV BUSINESS ASSURANCE NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/959627606-dnv-business-assurance-norway-as) | Bærum | 145 | 1,06 mrd. kr | +13 % |
| [DNV PRODUCT ASSURANCE AS](https://www.norscout.com/no/company/997067401-dnv-product-assurance-as) | Bærum | 55 | 122 mill. kr | +10,4 % |
| [DNV AS](https://www.norscout.com/no/company/945748931-dnv-as) | Bærum | 2 342 | 13,3 mrd. kr | +3,7 % |
| [NEMKO GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/974404532-nemko-group-as) | Bærum | 34 | 271 mill. kr | +5,6 % |
| [RADON GRUPPEN NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/931825674-radon-gruppen-norge-as) | Bærum | 8 | 20,6 mill. kr | +93,8 % |
| [DACON SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/962969372-dacon-services-as) | Bærum | 7 | 17,7 mill. kr | −17,7 % |
| [DET NORSKE VERITAS EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/821215552-det-norske-veritas-eiendom-as) | Bærum | - | 241 mill. kr | +5,8 % |
| [DNV BUSINESS ASSURANCE GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/994774468-dnv-business-assurance-group-as) | Bærum | - | 57,6 mill. kr | −2,1 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/baerum)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Transportbedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/baerum)
- [Markedsføringsbyråer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
