---
title: "ØIE & LARSEN AS (927857936): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ØIE & LARSEN AS i Nordre Follo hadde 4,16 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/927857936-oie-larsen-as"
---

# ØIE & LARSEN AS

Detaljhandel med ur, klokker og smykker · Nordre Follo

- Org.nr: 927 857 936
- Styreleder: Lars Marius Larsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,16 mill. kr (+373,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,12 mill. kr (Margin 26,8 %)
- Etablert: 2021

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 1,58 (god). Opp fra 1,43 i 2024
- Soliditet: 43,0 % (meget god). Ned fra 52,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsmargin | 22,4 % | 40,3 % | 26,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 149,2 % | 198,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,02 | 1,43 | 1,58 |
| Soliditet | 27,9 % | 52,6 % | 43,0 % |
| Gjeldsgrad | 2,6 | 0,9 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 503 | 880 | 4 165 |
| Driftsresultat | 113 | 355 | 1 117 |
| Årsresultat | 93 | 277 | 869 |
| Driftsmargin | 22,4 % | 40,3 % | 26,8 % |
| Sum gjeld | 257 | 339 | 990 |
| Sum driftskostnader | 390 | 525 | 3 048 |
| Finansresultat | - | 0 | −2 |
| Resultat før skatt | 113 | 355 | 1 115 |
| Anleggsmidler | 100 | 240 | 180 |
| Omløpsmidler | 257 | 475 | 1 555 |
| Sum eiendeler | 357 | 715 | 1 735 |
| Egenkapital | 100 | 376 | 746 |
| Kortsiktig gjeld | 253 | 333 | 987 |
| Langsiktig gjeld | 5 | 6 | 3 |

## Ledelse og styre

- Lars Marius Larsen: Styrets leder
- Morten Skjeggve Øie: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Parkaksen 7, 1400 Ski
- Postadresse: Postboks 500, 1401 Ski
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.770 Detaljhandel med ur, klokker og smykker
- Etablert: 22.08.2021
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2021
- Regnskapsfører: [DIRECTA AS](https://www.norscout.com/no/company/992356898-directa-as)
- Størrelse: Nr. 264 av 427 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp, salg, reparasjon og produksjon av smykker, kursvirksomhet.

## Siste endringer

- 08.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 02.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000487146&sokeverdi=927857936&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VERDISAKER AS](https://www.norscout.com/no/company/926434829-verdisaker-as) | Nordre Follo | - | 34,9 mill. kr | +59,5 % |
| [DIANO AS](https://www.norscout.com/no/company/921021542-diano-as) | Nordre Follo | - | 2,29 mill. kr | +16,9 % |
| [KOLBOTN UR & GULL AS](https://www.norscout.com/no/company/992798645-kolbotn-ur-gull-as) | Nordre Follo | 7 | 5,77 mill. kr | +4,8 % |
| [KOLBOTN UR AS](https://www.norscout.com/no/company/935774640-kolbotn-ur-as) | Nordre Follo | - | 1,3 mill. kr | −2,1 % |
| [MESTERGULL SKI STORSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/974522810-mestergull-ski-storsenter-as) | Nordre Follo | 11 | 15,7 mill. kr | +13,1 % |
| [ANANDI AS](https://www.norscout.com/no/company/911865173-anandi-as) | Nordre Follo | - | - | - |
| [SKI UR OG SMYKKER AS](https://www.norscout.com/no/company/985470944-ski-ur-og-smykker-as) | Nordre Follo | 12 | 10,9 mill. kr | +3,9 % |
| [NORSK AUDIOTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/976120779-norsk-audioteknikk-as) | Nordre Follo | - | 4,47 mill. kr | +6,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.07.2026.
