---
title: "Eidsvoll Trafikkskole A/S (927934280): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "Eidsvoll Trafikkskole A/S i Eidsvoll hadde 14,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Bent Arve Herseth. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/927934280-eidsvoll-trafikkskole-a-s"
---

# Eidsvoll Trafikkskole A/S

Undervisning ved godkjente trafikkskoler · Eidsvoll · Etablert 1975

- Org.nr: 927 934 280
- Telefon: 63 96 47 20
- Daglig leder: Bent Arve Herseth (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 14,2 mill. kr (+10,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,64 mill. kr (Margin 11,6 %)
- Ansatte: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 28,8 % (meget god). Opp fra −3,4 % i 2024
- Likviditet: 1,19 (tilfredsstillende). Ned fra 1,46 i 2024
- Soliditet: 62,0 % (meget god). Ned fra 68,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 1,8 % | −10,1 % | −3,4 % | 28,8 % |
| Driftsmargin | 7,2 % | 0,8 % | −4,3 % | −1,6 % | 11,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −14,1 % | −4,9 % | 44,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,40 | 1,46 | 1,19 |
| Soliditet | 61,6 % | 72,7 % | 69,9 % | 68,4 % | 62,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,4 | 0,4 | 0,5 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 13 791 | 13 251 | 12 742 | 12 869 | 14 216 |
| Driftsresultat | 999 | 102 | −554 | −207 | 1 645 |
| Årsresultat | 785 | 84 | −421 | −136 | 1 336 |
| Driftsmargin | 7,2 % | 0,8 % | −4,3 % | −1,6 % | 11,6 % |
| Sum gjeld | 2 463 | 1 515 | 1 560 | 1 609 | 2 587 |
| Sum driftskostnader | 12 792 | 13 148 | 13 296 | 13 076 | 12 572 |
| Finansresultat | 7 | 6 | 15 | 33 | 68 |
| Resultat før skatt | - | - | −539 | −174 | 1 713 |
| Anleggsmidler | 4 407 | 4 003 | 2 993 | 2 736 | 3 731 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 183 | 2 354 | 3 072 |
| Sum eiendeler | 6 416 | 5 552 | 5 176 | 5 089 | 6 803 |
| Egenkapital | 3 953 | 4 037 | 3 616 | 3 480 | 4 216 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 560 | 1 609 | 2 587 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Bent Arve Herseth: Daglig leder og styrets leder
- Stine Herseth: Styremedlem
- Kim Herseth: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Lars Tønsagers veg 2, 2080 Eidsvoll
- Postadresse: Flaenbakken 2, 2070 Råholt
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.531 Undervisning ved godkjente trafikkskoler
- Etablert: 28.06.1975
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [AAUDIT AS](https://www.norscout.com/no/company/927653508-aaudit-as)
- Regnskapsfører: [VVS FINANS AS](https://www.norscout.com/no/company/950836792-vvs-finans-as)
- Størrelse: Nr. 58 av 681 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Trafikkopplæring.

## Siste endringer

- 14.04.2026: Antall ansatte endret til 9

## Kunngjøringer

- 20.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000188820&sokeverdi=927934280&spraak=nb)
- 23.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000755206&sokeverdi=927934280&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RÅHOLT TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/933030903-raholt-trafikkskole-as) | Eidsvoll | - | 4,28 mill. kr | +0,1 % |
| [LADDERUD BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/912135292-ladderud-barnehage-as) | Eidsvoll | 12 | 6,32 mill. kr | +3,2 % |
| [FEIRING AKTIVITETSBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/992075708-feiring-aktivitetsbarnehage-as) | Eidsvoll | 9 | 6,76 mill. kr | −15,9 % |
| [HOPPENSPRETT CAMILLA AKTIVITETSBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/927660970-hoppensprett-camilla-aktivitetsbarnehage-as) | Eidsvoll | 13 | 8,89 mill. kr | +9,2 % |
| [EIDSVOLL BALLETTSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/889822252-eidsvoll-ballettsenter-as) | Eidsvoll | 9 | 4,18 mill. kr | +12 % |
| [RAMBUKK SPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/912026663-rambukk-sport-as) | Eidsvoll | 17 | 2,45 mill. kr | +5,2 % |
| [LIUM GÅRD OMSORG AS](https://www.norscout.com/no/company/919861290-lium-gard-omsorg-as) | Eidsvoll | 5 | 2,03 mill. kr | −6,7 % |
| [GÅRDSBARNEHAGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/980050343-gardsbarnehagen-as) | Eidsvoll | 20 | 11,1 mill. kr | +5,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
