---
title: "FYR OG FLAMME AS (927950502): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FYR OG FLAMME AS i Halden hadde 20,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 7 ansatte. Daglig leder er Anders Evensen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/927950502-fyr-og-flamme-as"
---

# FYR OG FLAMME AS

Annen detaljhandel med andre nye varer · Halden · Etablert 2021

- Org.nr: 927 950 502
- Daglig leder: Anders Evensen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 20,1 mill. kr (−13 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 711 216 kr (Margin 3,5 %)
- Ansatte: 7 (Ned fra 8 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 7
- november 2025: 8
- juni 2026: 7
- juli 2026: 8
- september 2026: 7

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,5 % (tilfredsstillende). Opp fra −2,3 % i 2024
- Likviditet: 3,31 (meget god). Opp fra 2,70 i 2024
- Soliditet: 67,7 % (meget god). Opp fra 60,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 28,9 % | 26,7 % | −2,3 % | 6,5 % |
| Driftsmargin | 12,7 % | 8,9 % | 11,3 % | −1,5 % | 3,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | −5,7 % | 8,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,81 | 1,99 | 2,15 | 2,70 | 3,31 |
| Soliditet | - | - | 51,6 % | 60,4 % | 67,7 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,9 | 0,7 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 21 278 | 26 582 | 27 837 | 23 124 | 20 123 |
| Driftsresultat | 2 697 | 2 367 | 3 145 | −341 | 711 |
| Årsresultat | 2 076 | 1 827 | 2 399 | −309 | 481 |
| Driftsmargin | 12,7 % | 8,9 % | 11,3 % | −1,5 % | 3,5 % |
| Sum gjeld | 3 653 | 5 133 | 6 726 | 4 498 | 3 502 |
| Sum driftskostnader | - | - | 24 692 | 23 464 | 19 412 |
| Finansresultat | - | - | −70 | −60 | −81 |
| Resultat før skatt | 2 557 | 2 343 | 3 075 | −401 | 631 |
| Anleggsmidler | 639 | 922 | 2 221 | 2 045 | 1 787 |
| Omløpsmidler | 5 926 | 8 982 | 11 674 | 9 314 | 9 057 |
| Sum eiendeler | 6 566 | 9 904 | 13 896 | 11 359 | 10 843 |
| Egenkapital | - | - | 7 169 | 6 861 | 7 342 |
| Kortsiktig gjeld | 3 276 | 4 520 | 5 425 | 3 453 | 2 735 |
| Langsiktig gjeld | 377 | 614 | 1 301 | 1 045 | - |

## Ledelse og styre

- Anders Evensen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Kiellands gate 1, 1767 Halden
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.780 Annen detaljhandel med andre nye varer
- Etablert: 20.08.2021
- Tidligere navn: FYR OG FLAMME NY AS (2021 til 2022)
- Aksjekapital: 150 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2022
- Revisor: EILERTSEN REVISJON
- Regnskapsfører: [MA-REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/917457158-ma-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 36 av 455 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp og salg av fyringsovner, piper og rekvisita rundt dette, samt reparasjoner og vedlikehold av ovennevnte. Salg av drivstoff. Utvikling, salg og utleie av fast eiendom, kjøp og salg av aksjer, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 27.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000439551&sokeverdi=927950502&spraak=nb)
- 31.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000655040&sokeverdi=927950502&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [DJH AS](https://www.norscout.com/no/company/928238261-djh-as) | Halden | - | 2 mill. kr | −44,8 % |
| [AG FOTO AS](https://www.norscout.com/no/company/818785372-ag-foto-as) | Halden | - | 734 715 kr | - |
| [ASK123 AS](https://www.norscout.com/no/company/925676985-ask123-as) | Halden | - | 0 kr | - |
| [HALDEN BILSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/915279112-halden-bilsenter-as) | Halden | 7 | 53,3 mill. kr | +1,3 % |
| [O FØRLIE AS](https://www.norscout.com/no/company/911902362-o-forlie-as) | Halden | 7 | 15,8 mill. kr | +19,5 % |
| [M&M OPTIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/926901095-m-m-optikk-as) | Halden | 8 | 5,11 mill. kr | +19,3 % |
| [TISTA SYNSSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/929263677-tista-synssenter-as) | Halden | 7 | 14,7 mill. kr | +6,8 % |
| [GERD HOLMS EFTF. AS](https://www.norscout.com/no/company/994928864-gerd-holms-eftf-as) | Halden | 8 | 13,8 mill. kr | +10,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
