---
title: "CAPPELEN HOLDING AS (927991292): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CAPPELEN HOLDING AS i Nome hadde 936 000 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Carl Diderik Cappelen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/927991292-cappelen-holding-as"
---

# CAPPELEN HOLDING AS

Støping av jern · Nome · Etablert 2021

- Org.nr: 927 991 292
- Daglig leder: Carl Diderik Cappelen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 936 000 kr (+12 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −2,46 mill. kr (Margin −262,3 %)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 910 mill. kr (+0,3 % fra 2024)

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 0,7 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 5,9 % i 2024
- Likviditet: 0,45 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 1,12 i 2024
- Soliditet: 91,4 % (meget god). Opp fra 90,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 2,8 % | 9,7 % | 5,9 % | 0,7 % |
| Driftsmargin | −96,0 % | −62,0 % | −46,3 % | −219,5 % | −262,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 2,9 % | 10,4 % | 6,3 % | 0,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,63 | 0,59 | 0,99 | 1,12 | 0,45 |
| Soliditet | 89,1 % | 90,9 % | 89,5 % | 90,0 % | 91,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 194 | 3 443 | 4 872 | 836 | 936 |
| Driftsresultat | −1 146 | −2 135 | −2 258 | −1 835 | −2 455 |
| Årsresultat | 14 649 | 14 972 | 52 964 | 34 274 | 2 554 |
| Driftsmargin | −96 % | −62 % | −46,3 % | −219,5 % | −262,3 % |
| Sum gjeld | 63 991 | 52 643 | 64 339 | 61 914 | 50 335 |
| Sum driftskostnader | - | - | 7 130 | 2 671 | 3 391 |
| Finansresultat | - | - | 58 084 | 36 542 | 5 774 |
| Resultat før skatt | 17 605 | 15 009 | 55 826 | 34 706 | 3 319 |
| Anleggsmidler | 557 575 | 555 483 | 565 524 | 566 965 | 569 661 |
| Omløpsmidler | 27 235 | 19 950 | 47 470 | 53 378 | 17 156 |
| Sum eiendeler | 584 810 | 575 434 | 612 993 | 620 343 | 586 817 |
| Egenkapital | 520 819 | 522 791 | 548 655 | 558 429 | 536 482 |
| Kortsiktig gjeld | 43 257 | 34 049 | 47 890 | 47 616 | 38 192 |
| Langsiktig gjeld | 20 734 | 18 594 | 16 448 | 14 298 | 12 143 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 933 774 | 907 505 | 910 069 |
| Driftsresultat | 51 222 | 9 439 | 34 032 |
| Årsresultat | 45 973 | 20 130 | 30 848 |
| Driftsmargin | 5,5 % | 1,0 % | 3,7 % |
| Sum gjeld | 324 888 | 352 258 | 312 006 |
| Sum driftskostnader | 882 553 | 898 067 | 876 037 |
| Finansresultat | 7 318 | 11 750 | 3 509 |
| Resultat før skatt | 58 540 | 21 189 | 37 541 |
| Anleggsmidler | 497 913 | 494 847 | 475 582 |
| Omløpsmidler | 425 556 | 457 875 | 444 797 |
| Sum eiendeler | 923 469 | 952 722 | 920 379 |
| Egenkapital | 598 581 | 600 465 | 608 373 |
| Kortsiktig gjeld | 175 374 | 207 881 | 181 080 |
| Langsiktig gjeld | 149 514 | 144 377 | 130 926 |

## Ledelse og styre

- Carl Diderik Cappelen: Daglig leder og styrets leder
- Johan Diderik Cappelen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Jernværksvegen 12, 3830 Ulefoss
- Postadresse: Postboks 103, 3831 Ulefoss
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 24.510 Støping av jern
- Etablert: 23.09.2021
- Tidligere navn: NYE CAPPELEN HOLDING AS (2021)
- Aksjekapital: 100 000 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 7 av 7 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Forretningsutvikling og virksomhet som står i forbindelse med dette, herunder deltagelse i andre selskaper med lignende virksomhet, samt investeringer i fast eiendom, verdipapirer og andre formuesobjekter.

## Siste endringer

- 05.10.2026: Revisor endret
- 22.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 05.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000776264&sokeverdi=927991292&spraak=nb)
- 19.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000751652&sokeverdi=927991292&spraak=nb)
- 19.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000702535&sokeverdi=927991292&spraak=nb)
- 22.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000583039&sokeverdi=927991292&spraak=nb)
- 09.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000685487&sokeverdi=927991292&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ULEFOS GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/990759529-ulefos-group-as) | Nome | - | 30,5 mill. kr | +3,8 % |
| [CK PARTNERS AS](https://www.norscout.com/no/company/936105424-ck-partners-as) | Nome | - | - | - |
| [ULEFOS AS](https://www.norscout.com/no/company/981083032-ulefos-as) | Nome | 225 | 637 mill. kr | −1,4 % |
| [MANDAL CASTINGS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/986390510-mandal-castings-holding-as) | Lindesnes | - | 2,61 mill. kr | +1,4 % |
| [VESTAD METALLSTØPERI AS](https://www.norscout.com/no/company/920615317-vestad-metallstoperi-as) | Hustadvika | - | 5,02 mill. kr | +30,7 % |
| [FURNES GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/936105718-furnes-group-as) | Hamar | - | - | - |
| [VOSS GÅVEFORRETNING AS](https://www.norscout.com/no/company/960955668-voss-gaveforretning-as) | Voss | - | - | - |
| [MANDAL CASTINGS AS](https://www.norscout.com/no/company/980458881-mandal-castings-as) | Lindesnes | 42 | 86,8 mill. kr | +34,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 20.08.2026.
