---
title: "VÅPENSMIA AS (928003965): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VÅPENSMIA AS i Nordre Land hadde 107 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 47 ansatte. Daglig leder er Ole Furuseth. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/928003965-vapensmia-as"
---

# VÅPENSMIA AS

Produksjon av våpen og ammunisjon · Nordre Land · Etablert 2021

- Org.nr: 928 003 965
- Telefon: 61 11 87 10
- Nettsted: [vapensmia.no](https://www.vapensmia.no)
- Daglig leder: Ole Furuseth (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 107 mill. kr (+7,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 25,4 mill. kr (Margin 23,6 %)
- Ansatte: 47 (Opp fra 40 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 39
- oktober 2025: 40
- desember 2025: 39
- februar 2026: 41
- mars 2026: 42
- mai 2026: 43
- august 2026: 49
- september 2026: 47

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 28,2 % (meget god). Ned fra 49,1 % i 2024
- Likviditet: 2,66 (meget god). Ned fra 3,36 i 2024
- Soliditet: 56,0 % (meget god). Ned fra 56,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 46,7 % | 32,4 % | 49,1 % | 28,2 % |
| Driftsmargin | - | 18,5 % | 23,3 % | 34,1 % | 23,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 101,7 % | 65,5 % | 89,4 % | 48,2 % |
| Likviditetsgrad | - | 2,72 | 2,72 | 3,36 | 2,66 |
| Soliditet | 100,0 % | 43,2 % | 50,0 % | 56,1 % | 56,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 1,3 | 1,0 | 0,8 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 57 902 | 69 596 | 100 348 | 107 382 |
| Driftsresultat | - | 10 684 | 16 221 | 34 188 | 25 387 |
| Årsresultat | 0 | 8 133 | 12 279 | 26 421 | 19 955 |
| Driftsmargin | - | 18,5 % | 23,3 % | 34,1 % | 23,6 % |
| Sum gjeld | 0 | 26 181 | 28 164 | 37 309 | 45 975 |
| Sum driftskostnader | - | - | 53 375 | 66 161 | 81 995 |
| Finansresultat | - | - | −478 | −314 | 204 |
| Resultat før skatt | - | 10 162 | 15 744 | 33 874 | 25 591 |
| Anleggsmidler | - | 14 816 | 12 846 | 17 790 | 23 496 |
| Omløpsmidler | - | 31 253 | 43 486 | 67 109 | 81 023 |
| Sum eiendeler | 100 | 46 070 | 56 332 | 84 899 | 104 519 |
| Egenkapital | 100 | 19 889 | 28 168 | 47 590 | 58 544 |
| Kortsiktig gjeld | - | 11 478 | 15 969 | 20 001 | 30 502 |
| Langsiktig gjeld | - | 14 702 | 12 195 | 17 308 | 15 472 |

## Ledelse og styre

- Ole Furuseth: Daglig leder og styremedlem
- Ola Wedøe: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Vest-Torpvegen 24, 2870 Dokka
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.300 Produksjon av våpen og ammunisjon
- Etablert: 17.09.2021
- Tidligere navn: VÅPENSMIA DRIFT AS (2021 til 2022)
- Aksjekapital: 3 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2022
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 5 av 17 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg, produksjon og service av våpen, ammunisjon og elektrooptisk utstyr samt beslektet virksomhet.

## Kunngjøringer

- 21.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000577944&sokeverdi=928003965&spraak=nb)
- 10.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000782859&sokeverdi=928003965&spraak=nb)
- 17.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000594985&sokeverdi=928003965&spraak=nb)
- 03.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000532506&sokeverdi=928003965&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 09.07.2026: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 70 000 kr
- 21.04.2026: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 1,85 mill. kr
- 21.04.2026: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 1,85 mill. kr
- 25.10.2024: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 2 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ELOSIL HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/943480745-elosil-holding-as) | Nordre Land | - | 0 kr | - |
| [RUSTFRIE BERGH AS](https://www.norscout.com/no/company/989740776-rustfrie-bergh-as) | Nordre Land | 53 | 112 mill. kr | +20,5 % |
| [MYHRE SMIE AS](https://www.norscout.com/no/company/927995611-myhre-smie-as) | Nordre Land | 9 | 9,87 mill. kr | +13,8 % |
| [DOKKA FASTENERS AS](https://www.norscout.com/no/company/942850999-dokka-fasteners-as) | Nordre Land | 146 | 374 mill. kr | +10,8 % |
| [VINJARMOEN EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/940612454-vinjarmoen-eiendom-as) | Nordre Land | - | 3,63 mill. kr | +9,0 % |
| [OPPLAND PULVERLAKK AS](https://www.norscout.com/no/company/924353228-oppland-pulverlakk-as) | Nordre Land | - | 3,45 mill. kr | −13,8 % |
| [BRATTRUD PULVERLAKK AS](https://www.norscout.com/no/company/938128960-brattrud-pulverlakk-as) | Nordre Land | - | - | - |
| [NAMMO AS](https://www.norscout.com/no/company/979984731-nammo-as) | Vestre Toten | 57 | 238 mill. kr | +12,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
