---
title: "HALTBAKK EXPRESS AS (928016056): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HALTBAKK EXPRESS AS i Aure hadde 385 mill. kr i driftsinntekter i 2024. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/928016056-haltbakk-express-as"
---

# HALTBAKK EXPRESS AS

**Årsregnskap for 2025 ikke registrert**

Engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter · Aure

Heleid av [HALTBAKK GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/989205684-haltbakk-group-as)

- Org.nr: 928 016 056
- Styreleder: Gunnar Gran

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2024: 385 mill. kr (+3 117,4 % fra 2023)
- Driftsresultat 2024: 17,7 mill. kr (Margin 4,6 %)
- Etablert: 2021

## Nøkkeltall 2024

- Lønnsomhet: 35,5 % (meget god). Ned fra 95,6 % i 2023
- Likviditet: 1,23 (tilfredsstillende). Opp fra 1,17 i 2023
- Soliditet: 6,7 % (svak). Opp fra 1,1 % i 2023

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 10,1 % | 95,6 % | 35,5 % |
| Driftsmargin | - | 4,5 % | 45,5 % | 4,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 90,9 % | 6 750,8 % | 539,6 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,04 | 1,17 | 1,23 |
| Soliditet | 100,0 % | 3,9 % | 1,1 % | 6,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 24,6 | 93,4 | 13,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 1 566 | 11 958 | 384 727 |
| Driftsresultat | −6 | 70 | 5 439 | 17 739 |
| Årsresultat | −6 | 28 | 4 188 | 13 355 |
| Driftsmargin | - | 4,5 % | 45,5 % | 4,6 % |
| Sum gjeld | 0 | 1 304 | 9 916 | 87 029 |
| Sum driftskostnader | - | - | 6 519 | - |
| Finansresultat | - | - | −68 | - |
| Resultat før skatt | −6 | 35 | 5 371 | 17 141 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 3 525 | 25 898 |
| Omløpsmidler | 24 | 1 357 | 6 497 | 67 378 |
| Sum eiendeler | 24 | 1 357 | 10 022 | 93 276 |
| Egenkapital | 24 | 53 | 106 | 6 247 |
| Kortsiktig gjeld | - | 1 304 | 5 573 | 54 902 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 4 343 | 32 127 |

## Konsern

10 selskaper.

- [HALTBAKK GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/989205684-haltbakk-group-as) (Morselskap)
  - HALTBAKK BUNKERS AB (Utenlandsk)
  - [HALTBAKK BUNKERS AS](https://www.norscout.com/no/company/888024352-haltbakk-bunkers-as)
  - [HALTBAKK CHARTERING & AGENCY AS](https://www.norscout.com/no/company/927614049-haltbakk-chartering-agency-as)
  - [HALTBAKK COASTALTANKERS AS](https://www.norscout.com/no/company/824324832-haltbakk-coastaltankers-as)
  - [HALTBAKK CREWING AS](https://www.norscout.com/no/company/926624482-haltbakk-crewing-as) (75 ansatte)
  - HALTBAKK EXPRESS AS (Denne bedriften)
  - [HALTBAKK LOGISTICS AS](https://www.norscout.com/no/company/915060862-haltbakk-logistics-as) (25 ansatte)
  - [HALTBAKK OFFSHORE AS](https://www.norscout.com/no/company/922747628-haltbakk-offshore-as)
  - [HALTBAKK TANKERS AS](https://www.norscout.com/no/company/919577606-haltbakk-tankers-as)

## Ledelse og styre

- Gunnar Gran: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Bankvegen 11, 6690 Aure
- Postadresse: Conrad Mohrs veg 25, 5072 Bergen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.810 Engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter
- Etablert: 15.09.2021
- Tidligere navn: NORWEGIAN GREEN FUEL AS (2021 til 2022)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 15.12.2022
- Revisor: [M2 REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/933831086-m2-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 34 av 199 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Engroshandel, drivstoff, biodrivstoff og deltakelse i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 25.10.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000802669&sokeverdi=928016056&spraak=nb)
- 22.10.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000798707&sokeverdi=928016056&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 16.04.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 1,22 mill. kr
- 16.04.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 835 000 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HALTBAKK LOGISTICS AS](https://www.norscout.com/no/company/915060862-haltbakk-logistics-as) | Aure | 25 | 588 mill. kr | −16,4 % |
| [HALTBAKK BUNKERS AS](https://www.norscout.com/no/company/888024352-haltbakk-bunkers-as) | Aure | - | 159 mill. kr | +895,1 % |
| [HALTBAKK COASTALTANKERS AS](https://www.norscout.com/no/company/824324832-haltbakk-coastaltankers-as) | Aure | - | 4,32 mill. kr | −24,8 % |
| [AURE TRELAST AS](https://www.norscout.com/no/company/961771080-aure-trelast-as) | Aure | - | 15,5 mill. kr | +15 % |
| [GLOMSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/930873799-glomstad-as) | Aure | - | 205 000 kr | - |
| [SAS OIL NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/970999485-sas-oil-norway-as) | Ullensaker | - | 679 mill. kr | −11,7 % |
| [KNAPPHUS ENERGI ØST AS](https://www.norscout.com/no/company/922835195-knapphus-energi-ost-as) | Vindafjord | - | 311 mill. kr | −6,8 % |
| [Elkem International AS](https://www.norscout.com/no/company/930924008-elkem-international-as) | Oslo | - | 692 mill. kr | −9,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 26.09.2026.
