---
title: "VEMO INVEST AS (928028119): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VEMO INVEST AS i Larvik er registrert i Enhetsregisteret. Daglig leder er Vegard Prytz. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/928028119-vemo-invest-as"
---

# VEMO INVEST AS

Uoppgitt · Larvik

- Org.nr: 928 028 119
- Daglig leder: Vegard Prytz (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −58 580 kr
- Etablert: 2021

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,5 % (svak). Ned fra 157,1 % i 2024
- Likviditet: 2,93 (meget god). Ned fra 2,98 i 2024
- Soliditet: 85,3 % (meget god). Opp fra 78,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 157,1 % | 2,5 % |
| Driftsmargin | - | - | - | 99,4 % | - |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 251,5 % | 2,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | - | 2,98 | 2,93 |
| Soliditet | - | - | 1,9 % | 78,6 % | 85,3 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 52,6 | 0,3 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | - | - | 6 487 | - |
| Driftsresultat | −8 | −12 | −42 | 6 446 | −59 |
| Årsresultat | −8 | 1 366 | −1 104 | 54 674 | 821 |
| Driftsmargin | - | - | - | 99,4 % | - |
| Sum gjeld | - | - | 14 975 | 12 043 | 7 752 |
| Sum driftskostnader | 8 | 12 | 42 | 41 | 59 |
| Finansresultat | - | - | −1 062 | 49 586 | 1 061 |
| Resultat før skatt | - | - | - | 56 032 | 1 003 |
| Anleggsmidler | - | - | 12 144 | 20 439 | 30 148 |
| Omløpsmidler | - | - | - | 35 877 | 22 698 |
| Sum eiendeler | - | - | 15 260 | 56 317 | 52 846 |
| Egenkapital | - | - | 285 | 44 274 | 45 095 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | - | 12 043 | 7 752 |
| Langsiktig gjeld | - | - | - | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Vegard Prytz: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Agnes brygge 69, 3290 Stavern
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 30.09.2021
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [ENTER REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/987597046-enter-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 247 av 6 324 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å investere i selskaper og eiendom og alt annet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagende.

## Kunngjøringer

- 29.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000447699&sokeverdi=928028119&spraak=nb)
- 01.08.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000658897&sokeverdi=928028119&spraak=nb)
- 24.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000623982&sokeverdi=928028119&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BIOZIN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/919551992-biozin-holding-as) | Larvik | - | 23,1 mill. kr | +213,4 % |
| [HNE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989088750-hne-holding-as) | Larvik | - | 3,9 mill. kr | −46,3 % |
| [GAUTAR HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/992579781-gautar-holding-as) | Larvik | - | 3,12 mill. kr | −61,4 % |
| [SCHAANNING AS](https://www.norscout.com/no/company/927615800-schaanning-as) | Larvik | - | 2,87 mill. kr | +13,4 % |
| [VILLA UTSIKTEN INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/926038214-villa-utsikten-invest-as) | Larvik | - | 2 mill. kr | −19,1 % |
| [LALIMA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/920148050-lalima-holding-as) | Larvik | - | 1,68 mill. kr | +5,5 % |
| [RØYSEBERGET AS](https://www.norscout.com/no/company/920449964-royseberget-as) | Larvik | - | 1,45 mill. kr | - |
| [P HOLAND HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/931641921-p-holand-holding-as) | Larvik | - | 1,25 mill. kr | −16,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.06.2026.
