---
title: "RMB MALER AS (928072533): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RMB MALER AS i Stavanger hadde 16,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 23 ansatte. Daglig leder er Bjørn Thunem. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/928072533-rmb-maler-as"
---

# RMB MALER AS

Maler- og glassarbeid · Stavanger · Etablert 2021

- Org.nr: 928 072 533
- Daglig leder: Bjørn Thunem

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 16,5 mill. kr (−39,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −314 198 kr (Margin −1,9 %)
- Ansatte: 23 (Opp fra 15 i desember 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 17
- november 2025: 16
- desember 2025: 15
- april 2026: 20
- juni 2026: 22
- juli 2026: 24
- september 2026: 21
- oktober 2026: 23

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −3,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 11,6 % i 2024
- Likviditet: 1,39 (tilfredsstillende). Opp fra 1,32 i 2024
- Soliditet: 17,6 % (tilfredsstillende). Opp fra 16,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 72,7 % | 18,7 % | 11,6 % | −3,5 % |
| Driftsmargin | 16,4 % | 17,8 % | 7,5 % | 4,1 % | −1,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 244,4 % | 93,6 % | 53,9 % | −37,9 % |
| Likviditetsgrad | 3,98 | 1,18 | 1,26 | 1,32 | 1,39 |
| Soliditet | 84,0 % | 20,1 % | 17,0 % | 16,0 % | 17,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 4,0 | 4,9 | 5,3 | 4,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 238 | 17 465 | 20 331 | 27 356 | 16 541 |
| Driftsresultat | 39 | 3 105 | 1 522 | 1 127 | −314 |
| Årsresultat | 31 | 2 411 | 1 113 | 562 | −433 |
| Driftsmargin | 16,4 % | 17,8 % | 7,5 % | 4,1 % | −1,9 % |
| Sum gjeld | 202 | 5 841 | 7 749 | 8 658 | 5 691 |
| Sum driftskostnader | - | - | 18 808 | 26 229 | 16 855 |
| Finansresultat | - | - | −92 | −256 | −227 |
| Resultat før skatt | 39 | 3 091 | 1 430 | 871 | −542 |
| Anleggsmidler | 492 | 976 | 2 902 | 3 463 | 2 677 |
| Omløpsmidler | 769 | 6 336 | 6 431 | 6 840 | 4 226 |
| Sum eiendeler | 1 262 | 7 311 | 9 333 | 10 304 | 6 904 |
| Egenkapital | 1 060 | 1 471 | 1 584 | 1 646 | 1 213 |
| Kortsiktig gjeld | 193 | 5 358 | 5 100 | 5 193 | 3 032 |
| Langsiktig gjeld | 9 | 483 | 2 650 | 3 465 | 2 659 |

## Ledelse og styre

- Bjørn Thunem: Daglig leder
- Endre Rettedal: Styrets leder
- Renate Thunem: Styremedlem
- Per Rune Reime: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Sørflåtveien 59, 4018 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.340 Maler- og glassarbeid
- Etablert: 20.10.2021
- Tidligere navn: NOTAR 201021-16 AS (2021 til 2022)
- Aksjekapital: 60 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2021
- Revisor: [IDSØ & RAVNÅS REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/989048732-idso-ravnas-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [FLYT REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/927689766-flyt-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 178 av 1 370 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive overflatebehandling av fast eiendom.

## Kunngjøringer

- 20.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000405017&sokeverdi=928072533&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [H & M MALERSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/923391568-h-m-malerservice-as) | Stavanger | 90 | 98,2 mill. kr | +4,1 % |
| [VIKING MALERSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/917500630-viking-malerservice-as) | Stavanger | 21 | 20,5 mill. kr | +10,7 % |
| [FARSTAD GLASS OG INTERIØR AS](https://www.norscout.com/no/company/960469089-farstad-glass-og-interior-as) | Stavanger | 14 | 12,4 mill. kr | +3,1 % |
| [MALERMESTER M AS](https://www.norscout.com/no/company/936555268-malermester-m-as) | Stavanger | 14 | 2,44 mill. kr | - |
| [MALERBUA HÅNDVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/998161932-malerbua-handverk-as) | Stavanger | 13 | 14,3 mill. kr | +115,1 % |
| [JOHN HAUGVALDSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/947445499-john-haugvaldstad-as) | Stavanger | 12 | 10,8 mill. kr | −2,8 % |
| [MALERMESTER GEIR JAKOBSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/914823730-malermester-geir-jakobsen-as) | Stavanger | 10 | 16,1 mill. kr | +5,8 % |
| [ARCA GLASS OG FASADE AS](https://www.norscout.com/no/company/920554091-arca-glass-og-fasade-as) | Stavanger | 8 | 20,4 mill. kr | −28,5 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
