---
title: "SUBFARM AS (928106977): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SUBFARM AS i Kinn hadde 775 462 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Paal Hylin. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/928106977-subfarm-as"
---

# SUBFARM AS

Produksjon av maskiner og utstyr til generell bruk ikke nevnt annet sted · Kinn

- Org.nr: 928 106 977
- Daglig leder: Paal Hylin (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 775 462 kr (+53,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −625 208 kr (Margin −80,6 %)
- Etablert: 2021

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −55,2 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −65,6 % i 2024
- Likviditet: 1,19 (tilfredsstillende). Ned fra 2,66 i 2024
- Soliditet: −868,6 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −440,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −65,6 % | −55,2 % |
| Driftsmargin | −2 669,6 % | −189,9 % | −80,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,13 | 2,66 | 1,19 |
| Soliditet | −371,3 % | −440,3 % | −868,6 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 100 | 504 | 775 |
| Driftsresultat | −2 670 | −958 | −625 |
| Årsresultat | −2 669 | −957 | −625 |
| Driftsmargin | −2 669,6 % | −189,9 % | −80,6 % |
| Sum gjeld | 6 910 | 7 855 | 7 835 |
| Sum driftskostnader | 2 770 | 1 462 | 1 401 |
| Finansresultat | 1 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | −2 669 | −957 | −625 |
| Anleggsmidler | 1 073 | 809 | 545 |
| Omløpsmidler | 393 | 645 | 264 |
| Sum eiendeler | 1 466 | 1 454 | 809 |
| Egenkapital | −5 443 | −6 401 | −7 026 |
| Kortsiktig gjeld | 347 | 242 | 223 |
| Langsiktig gjeld | 6 562 | 7 612 | 7 612 |

## Ledelse og styre

- Paal Hylin: Daglig leder og styremedlem
- Karl Christian Strømsem: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Gate 1 101, 6700 Måløy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 28.290 Produksjon av maskiner og utstyr til generell bruk ikke nevnt annet sted
- Etablert: 21.10.2021
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 03.11.2022
- Regnskapsfører: [KVESETH REGNSKAPSKONTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/980091422-kveseth-regnskapskontor-as)
- Størrelse: Nr. 117 av 151 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling og salg av teknologi for oppdrettsnæring og sjømatproduksjon.

## Siste endringer

- 08.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 19.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000278616&sokeverdi=928106977&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 24.09.2024: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 4,2 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STARO TECH AS](https://www.norscout.com/no/company/995053225-staro-tech-as) | Kinn | - | 5,75 mill. kr | −21,2 % |
| [OIB INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/989162616-oib-invest-as) | Kinn | - | - | - |
| [VESTNES LAND AS](https://www.norscout.com/no/company/943945039-vestnes-land-as) | Kinn | 5 | 5,09 mill. kr | +23,9 % |
| [HOSETH HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/987598468-hoseth-holding-as) | Kristiansund | - | 797 627 kr | - |
| [HKI AS](https://www.norscout.com/no/company/992236930-hki-as) | Rana | - | 720 000 kr | −91,8 % |
| [SURVITEC FIRE SOLUTIONS NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/992568356-survitec-fire-solutions-norway-as) | Oslo | - | 817 539 kr | −85,4 % |
| [JLS CONSULTING AS](https://www.norscout.com/no/company/985095507-jls-consulting-as) | Lillestrøm | - | 654 754 kr | - |
| [GH MEKANISK AS](https://www.norscout.com/no/company/931129511-gh-mekanisk-as) | Bergen | - | 852 000 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 20.05.2026.
