---
title: "NORDAL-HOLDING AS (928140709): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NORDAL-HOLDING AS i Stange er registrert i Enhetsregisteret. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/928140709-nordal-holding-as"
---

# NORDAL-HOLDING AS

Bearbeiding av metaller · Stange

- Org.nr: 928 140 709
- Styreleder: Svenn Nordal

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −18 000 kr
- Etablert: 2021

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −2,8 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 19,6 % i 2024
- Likviditet: 0,02 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,27 i 2024
- Soliditet: 48,3 % (meget god). Opp fra 44,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −1,6 % | 19,6 % | −2,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −36,3 % | 6,9 % | −6,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,14 | 0,12 | 0,27 | 0,02 |
| Soliditet | 75,5 % | 67,1 % | 44,1 % | 48,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,5 | 1,3 | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | - | 0 | - |
| Driftsresultat | −5 | −8 | −10 | −18 |
| Årsresultat | −5 | −128 | 21 | −20 |
| Sum gjeld | 135 | 141 | 392 | 310 |
| Sum driftskostnader | - | - | 10 | - |
| Finansresultat | - | - | 30 | - |
| Resultat før skatt | −5 | −128 | 21 | −20 |
| Anleggsmidler | 533 | 413 | 595 | 595 |
| Omløpsmidler | 19 | 17 | 106 | 5 |
| Sum eiendeler | 552 | 429 | 701 | 600 |
| Egenkapital | 417 | 288 | 309 | 290 |
| Kortsiktig gjeld | 135 | 141 | 392 | 310 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Svenn Nordal: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: c/o Svenn Nordal, Rådyrvegen 28, 2335 Stange
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 02.11.2021
- Aksjekapital: 430 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [ØKONOMIPARTNER HAMAR AS](https://www.norscout.com/no/company/989103032-okonomipartner-hamar-as)
- Formål: Investering i aksjer og andeler i annet selskap.

## Siste endringer

- 08.02.2026: Kontaktperson endret
- 15.09.2025: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 03.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000650220&sokeverdi=928140709&spraak=nb)
- 31.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000655066&sokeverdi=928140709&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TYPISK AS](https://www.norscout.com/no/company/916593511-typisk-as) | Stange | - | 250 080 kr | - |
| [HARASJØEN MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/987086599-harasjoen-mekaniske-as) | Stange | 5 | 7,93 mill. kr | −20,8 % |
| [AMPEMA AS](https://www.norscout.com/no/company/932691671-ampema-as) | Stange | 6 | 583 374 kr | - |
| [SOLÅS AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/831924772-solas-auto-as) | Stange | - | 20 235 kr | - |
| [STANGE AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/916880472-stange-auto-as) | Stange | - | 302 787 kr | - |
| [BLÅSING & LAKK AS](https://www.norscout.com/no/company/928658988-blasing-lakk-as) | Stange | - | 928 215 kr | −44,5 % |
| [HAMJERN AS](https://www.norscout.com/no/company/934774353-hamjern-as) | Stange | 9 | 19,8 mill. kr | −7,5 % |
| [IVAR BRÅTHEN MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/979901925-ivar-brathen-mekaniske-as) | Stange | 40 | 86 mill. kr | +28 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 26.09.2026.
