---
title: "SPORTWAY AS (928179346): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SPORTWAY AS i Oslo hadde 10,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/928179346-sportway-as"
---

# SPORTWAY AS

Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester · Oslo

- Org.nr: 928 179 346
- Styreleder: Ulf Daniel Franck

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 10,2 mill. kr (−1,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −4,55 mill. kr (Margin −44,6 %)
- Etablert: 2021

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −16,3 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −20,7 % i 2024
- Likviditet: 0,64 (svak). Ned fra 0,78 i 2024
- Soliditet: −44,4 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −13,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −38,4 % | −12,6 % | −20,7 % | −16,3 % |
| Driftsmargin | −13,8 % | −49,5 % | −18,2 % | −49,6 % | −44,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −68,3 % | - | - |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,81 | 0,78 | 0,64 |
| Soliditet | 0,2 % | 45,8 % | 8,6 % | −13,4 % | −44,4 % |
| Gjeldsgrad | 624,3 | 1,2 | 10,6 | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 151 | 3 590 | 8 819 | 10 290 | 10 185 |
| Driftsresultat | −21 | −1 776 | −1 603 | −5 104 | −4 547 |
| Årsresultat | −21 | −1 830 | −1 616 | −5 716 | −6 753 |
| Driftsmargin | −13,8 % | −49,5 % | −18,2 % | −49,6 % | −44,6 % |
| Sum gjeld | 2 272 | 3 749 | 16 570 | 35 142 | 35 499 |
| Sum driftskostnader | 171 | 5 366 | 10 423 | 15 393 | 14 732 |
| Finansresultat | - | −54 | −13 | −612 | −2 206 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 616 | −5 716 | −6 753 |
| Anleggsmidler | 2 062 | 2 111 | 4 787 | 3 412 | 2 037 |
| Omløpsmidler | - | - | 13 340 | 27 571 | 22 550 |
| Sum eiendeler | 2 276 | 6 922 | 18 128 | 30 983 | 24 587 |
| Egenkapital | 4 | 3 174 | 1 557 | −4 159 | −10 911 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 16 570 | 35 142 | 35 499 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Ulf Daniel Franck: Styrets leder
- Edvard Arman Tveten: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Holbergs gate 21, 0166 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 63.100 Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester
- Etablert: 24.08.2021
- Aksjekapital: 50 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2021
- Revisor: [CROWE PARTNER REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/922829845-crowe-partner-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [VIEW PROCURATOR AS](https://www.norscout.com/no/company/934560892-view-procurator-as)
- Størrelse: Nr. 114 av 332 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive, eie og administrere sportsmedieportaler med tilhørende rettigheter og å drive, eie og administrere lignende virksomhet på beslektede områder.

## Siste endringer

- 06.09.2025: Formål endret

## Kunngjøringer

- 13.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000540046&sokeverdi=928179346&spraak=nb)
- 17.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000597517&sokeverdi=928179346&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KEEPITSAFE NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/988882100-keepitsafe-norway-as) | Oslo | - | 10,2 mill. kr | −26,9 % |
| [CLOUD FACTORY NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/929061039-cloud-factory-norge-as) | Oslo | - | 9,79 mill. kr | +106,4 % |
| [BULK DATA CENTERS N01 DCM102 AS](https://www.norscout.com/no/company/933932680-bulk-data-centers-n01-dcm102-as) | Oslo | - | 12,6 mill. kr | - |
| [SAGA DATA AS](https://www.norscout.com/no/company/928652777-saga-data-as) | Oslo | - | 8,3 mill. kr | −92,4 % |
| [INFRASTRUCTURE NORDICS 4 AGGREGATOR AS](https://www.norscout.com/no/company/922393265-infrastructure-nordics-4-aggregator-as) | Oslo | - | 16 mill. kr | +111,3 % |
| [BERG-HELLA AS](https://www.norscout.com/no/company/991265171-berg-hella-as) | Oslo | - | 7,81 mill. kr | - |
| [TOLLIT NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/928027015-tollit-norge-as) | Oslo | - | 16,4 mill. kr | −51,7 % |
| [RUNBOX SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/996877027-runbox-solutions-as) | Oslo | - | 6,67 mill. kr | −2,2 % |

## Bedriftslister

- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [IT-selskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/bergen)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [IT-selskaper i Asker](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/asker)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.07.2026.
