---
title: "SMØLA TRELASTLAGER AS (928182762): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SMØLA TRELASTLAGER AS i Smøla hadde 27,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 7 ansatte. Daglig leder er Rune Tuven. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/928182762-smola-trelastlager-as"
---

# SMØLA TRELASTLAGER AS

Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · Smøla · Etablert 2021

Heleid av [MELKNES AS](https://www.norscout.com/no/company/927730995-melknes-as)

- Org.nr: 928 182 762
- Daglig leder: Rune Tuven (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 27,2 mill. kr (+7,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,28 mill. kr (Margin 8,4 %)
- Ansatte: 7

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 14,9 % (god). Opp fra 4,4 % i 2024
- Likviditet: 2,78 (meget god). Opp fra 2,55 i 2024
- Soliditet: 60,9 % (meget god). Opp fra 53,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 0,4 % | 2,8 % | 4,4 % | 14,9 % |
| Driftsmargin | - | 0,1 % | 2,2 % | 2,8 % | 8,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −3,5 % | 3,9 % | 5,6 % | 23,6 % |
| Likviditetsgrad | - | 2,55 | 2,18 | 2,55 | 2,78 |
| Soliditet | 100,0 % | 29,0 % | 45,5 % | 53,7 % | 60,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 2,5 | 1,2 | 0,9 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 41 578 | 27 900 | 25 463 | 27 239 |
| Driftsresultat | 0 | 55 | 623 | 704 | 2 280 |
| Årsresultat | 2 | −1 080 | 239 | 279 | 1 634 |
| Driftsmargin | - | 0,1 % | 2,2 % | 2,8 % | 8,4 % |
| Sum gjeld | 0 | 19 947 | 9 259 | 6 928 | 6 195 |
| Sum driftskostnader | - | - | 27 278 | 24 759 | 24 959 |
| Finansresultat | - | - | −313 | −262 | −192 |
| Resultat før skatt | 0 | −143 | 310 | 442 | 2 088 |
| Anleggsmidler | 2 | 5 090 | 4 914 | 5 079 | 4 660 |
| Omløpsmidler | 24 | 22 992 | 12 091 | 9 873 | 11 194 |
| Sum eiendeler | 26 | 28 082 | 17 004 | 14 952 | 15 853 |
| Egenkapital | 26 | 8 136 | 7 745 | 8 024 | 9 658 |
| Kortsiktig gjeld | - | 9 027 | 5 540 | 3 876 | 4 029 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 10 920 | 3 718 | 3 052 | - |

## Konsern

5 selskaper.

- [MELKNES AS](https://www.norscout.com/no/company/927730995-melknes-as) (Morselskap)
  - [SMØLA EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/930081019-smola-eiendom-as)
  - [SMØLA ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/930081027-smola-entreprenor-as) (13 ansatte)
  - [SMØLA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/932145812-smola-holding-as)
  - SMØLA TRELASTLAGER AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Rune Tuven: Daglig leder og styremedlem
- Alf Birger Tuven: Styrets leder
- Eivind Vikhals: Styremedlem
- Jan Dagfinn Tuven: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Rådhusveien 21, 6570 Smøla
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.520 Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass
- Etablert: 17.09.2021
- Tidligere navn: SMØLA TRE AS (2021 til 2022)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 22.11.2022
- Revisor: [OK-REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/927660539-ok-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ØKONOMITJENESTEN.NO AS](https://www.norscout.com/no/company/997934121-okonomitjenesten-no-as)
- Størrelse: Nr. 156 av 989 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av byggmarked og trelastlager, samt hva hermed står i forbindelse.

## Siste endringer

- 15.10.2025: Antall ansatte endret til 7

## Kunngjøringer

- 03.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000092096&sokeverdi=928182762&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STRAUMEN HANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/981708687-straumen-handel-as) | Smøla | 11 | 25,7 mill. kr | +5,0 % |
| [EL & SPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/921270461-el-sport-as) | Smøla | 7 | 9,7 mill. kr | −1,5 % |
| [SMØLAMAT AS](https://www.norscout.com/no/company/953837803-smolamat-as) | Smøla | 28 | 69,4 mill. kr | +7,0 % |
| [VESTSMØLA HANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/995785811-vestsmola-handel-as) | Smøla | 5 | 14,2 mill. kr | +3,7 % |
| [BOBRA SMØLA AS](https://www.norscout.com/no/company/899074432-bobra-smola-as) | Smøla | 5 | 5,5 mill. kr | −0,2 % |
| [STORY MOTE AS](https://www.norscout.com/no/company/923026037-story-mote-as) | Smøla | 5 | 5,17 mill. kr | +9,9 % |
| [SMAK AV SMØLA AS](https://www.norscout.com/no/company/919134003-smak-av-smola-as) | Smøla | 5 | 926 080 kr | - |
| [SMØLA SALMON AS](https://www.norscout.com/no/company/919123214-smola-salmon-as) | Smøla | - | 980 490 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
