---
title: "PURELINE AS (928183602): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PURELINE AS i Indre Fosen hadde 221 336 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/928183602-pureline-as"
---

# PURELINE AS

Engroshandel med deler og utstyr for motorvogner · Indre Fosen

- Org.nr: 928 183 602
- Styreleder: Roald Lutdal

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 221 336 kr (−8,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 21 741 kr (Margin 9,8 %)
- Etablert: 2021

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 19,9 % (meget god)
- Likviditet: 3,04 (meget god). Opp fra 1,61 i 2024
- Soliditet: 67,2 % (meget god). Opp fra 37,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 19,9 % |
| Driftsmargin | 6,1 % | 11,0 % | 9,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 75,3 % | 39,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,79 | 1,61 | 3,04 |
| Soliditet | 64,2 % | 37,7 % | 67,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,6 | 1,6 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 126 | 243 | 221 |
| Driftsresultat | 8 | 27 | 22 |
| Årsresultat | 6 | 23 | 17 |
| Driftsmargin | 6,1 % | 11 % | 9,8 % |
| Sum gjeld | 13 | 77 | 31 |
| Sum driftskostnader | 118 | 216 | 200 |
| Finansresultat | - | - | 0 |
| Resultat før skatt | 8 | 27 | 22 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 37 | 124 | 95 |
| Sum eiendeler | 37 | 124 | 95 |
| Egenkapital | 24 | 47 | 64 |
| Kortsiktig gjeld | 13 | 77 | 31 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Roald Lutdal: Styrets leder
- Eva Lutdal: Styremedlem
- Kristin Lutdal: Styremedlem
- Erik Lutdal: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Roald Lutdal, Roliveien 111, 7120 Leksvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.720 Engroshandel med deler og utstyr for motorvogner
- Etablert: 11.10.2021
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2021
- Størrelse: Nr. 200 av 214 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Import og videresalg av varer og tjenester.

## Siste endringer

- 08.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 04.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000347997&sokeverdi=928183602&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STADSBYGD FARGEHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/923661573-stadsbygd-fargehandel-as) | Indre Fosen | - | 297 384 kr | −73,4 % |
| [NORDIC MACHINES AS](https://www.norscout.com/no/company/933261506-nordic-machines-as) | Indre Fosen | - | 38 000 kr | - |
| [HAMMERBERGET EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/913090330-hammerberget-eiendom-as) | Indre Fosen | - | 345 876 kr | - |
| [STJERNESKIFER AS](https://www.norscout.com/no/company/919085193-stjerneskifer-as) | Indre Fosen | - | 1,37 mill. kr | - |
| [LITO TOOLS AS](https://www.norscout.com/no/company/918529381-lito-tools-as) | Indre Fosen | - | 2,29 mill. kr | +82,1 % |
| [CARANT NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/951487708-carant-norge-as) | Indre Fosen | - | 2,83 mill. kr | −7,8 % |
| [NOPLA SPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/933217698-nopla-sport-as) | Indre Fosen | - | 7,25 mill. kr | +564,1 % |
| [FOSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/999199615-fosen-as) | Indre Fosen | - | 16,4 mill. kr | +16,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 05.06.2026.
