---
title: "PRYDENSAL HOLDING AS (928236838): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PRYDENSAL HOLDING AS i Haugesund er registrert i Enhetsregisteret. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/928236838-prydensal-holding-as"
---

# PRYDENSAL HOLDING AS

Treningssentervirksomhet · Haugesund

- Org.nr: 928 236 838
- Styreleder: Andreas Askeland

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −121 983 kr
- Etablert: 2021

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 54,2 % (meget god). Opp fra 2,8 % i 2024
- Likviditet: 7,33 (meget god). Opp fra 2,54 i 2024
- Soliditet: 87,8 % (meget god). Opp fra 67,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 2,8 % | 54,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 3,5 % | 64,4 % |
| Likviditetsgrad | 28,24 | 2,54 | 7,33 |
| Soliditet | 97,4 % | 67,0 % | 87,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,5 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 0 | - |
| Driftsresultat | −28 | −32 | −122 |
| Årsresultat | −7 | 0 | 568 |
| Sum gjeld | 7 | 122 | 211 |
| Sum driftskostnader | 28 | 32 | 122 |
| Finansresultat | 0 | 41 | 690 |
| Resultat før skatt | −28 | 9 | 568 |
| Anleggsmidler | 69 | 60 | 182 |
| Omløpsmidler | 186 | 310 | 1 545 |
| Sum eiendeler | 255 | 370 | 1 727 |
| Egenkapital | 248 | 248 | 1 516 |
| Kortsiktig gjeld | 7 | 122 | 211 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Andreas Askeland: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Karmsundgata 208, 5527 Haugesund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.130 Treningssentervirksomhet
- Etablert: 01.11.2021
- Aksjekapital: 130 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [KOMPLETT REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/933565831-komplett-regnskap-as)
- Formål: Investere i aksjer og andeler i andre virksomheter, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 16.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000388296&sokeverdi=928236838&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [DR MULLIGAN AS](https://www.norscout.com/no/company/918120408-dr-mulligan-as) | Haugesund | - | 332 413 kr | - |
| [HRLILO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/932351749-hrlilo-holding-as) | Haugesund | - | 0 kr | - |
| [KLINIKK SELSAAS TRENING AS](https://www.norscout.com/no/company/920472435-klinikk-selsaas-trening-as) | Haugesund | - | 2,01 mill. kr | +11,2 % |
| [PULS OASEN AS](https://www.norscout.com/no/company/998463548-puls-oasen-as) | Haugesund | 7 | 4,03 mill. kr | +11,3 % |
| [CROSSFIT VERFTET AS](https://www.norscout.com/no/company/928628914-crossfit-verftet-as) | Haugesund | 16 | 6,99 mill. kr | +18 % |
| [SENTRUM TRENING HAUGESUND AS](https://www.norscout.com/no/company/997265955-sentrum-trening-haugesund-as) | Haugesund | 17 | 9,06 mill. kr | +11,2 % |
| [YES TRENINGSSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/982146836-yes-treningssenter-as) | Haugesund | 35 | 17,7 mill. kr | +21,6 % |
| [BOOST TRENING AS](https://www.norscout.com/no/company/933040208-boost-trening-as) | Haugesund | 47 | 19,8 mill. kr | +8,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.06.2026.
