---
title: "HAATRE DESIGN AS (928275450): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HAATRE DESIGN AS i Sula hadde 1,56 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Einar Indreflø. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/928275450-haatre-design-as"
---

# HAATRE DESIGN AS

Produksjon av tekstiler til teknisk og industriell bruk · Sula

- Org.nr: 928 275 450
- Telefon: 971 93 271
- Daglig leder: Einar Indreflø (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,56 mill. kr (+456,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −314 973 kr (Margin −20,2 %)
- Etablert: 2021

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −216,2 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −2,6 % i 2024
- Likviditet: 0,29 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 1,10 i 2024
- Soliditet: −183,3 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 28,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −2,6 % | −216,2 % |
| Driftsmargin | −36,8 % | −0,9 % | −20,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −6,2 % | - |
| Likviditetsgrad | 1,19 | 1,10 | 0,29 |
| Soliditet | 70,7 % | 28,2 % | −183,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 2,6 | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 61 | 280 | 1 559 |
| Driftsresultat | −22 | −3 | −315 |
| Årsresultat | −22 | −5 | −314 |
| Driftsmargin | −36,8 % | −0,9 % | −20,2 % |
| Sum gjeld | 19 | 102 | 424 |
| Sum driftskostnader | 83 | 283 | 1 874 |
| Finansresultat | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | −22 | −3 | −315 |
| Anleggsmidler | 42 | 31 | 26 |
| Omløpsmidler | 22 | 111 | 123 |
| Sum eiendeler | 64 | 142 | 149 |
| Egenkapital | 45 | 40 | −274 |
| Kortsiktig gjeld | 19 | 101 | 424 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 1 | - |

## Ledelse og styre

- Einar Indreflø: Daglig leder og styremedlem
- Ronny Sætre: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Svingen 10, 6036 Mauseidvåg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 13.960 Produksjon av tekstiler til teknisk og industriell bruk
- Etablert: 16.11.2021
- Tidligere navn: SUNN RENS AS (2023 til 2024); FILTERGROSSISTEN INDUSTRI AS (2021 til 2023)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2022
- Regnskapsfører: [JEK REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/967708933-jek-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 55 av 82 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Legging av microsement, fuging med tilhørende kjøp og salg av tjenester. Transport av varer samt virksomhet som står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 30.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000457614&sokeverdi=928275450&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MITTET AS](https://www.norscout.com/no/company/959199388-mittet-as) | Sula | 29 | 109 mill. kr | −9,6 % |
| [MØRE BÅNDVEVERI AS](https://www.norscout.com/no/company/912524841-more-bandveveri-as) | Sula | - | 28 677 kr | - |
| [RLS-HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/930096520-rls-holding-as) | Sula | - | 0 kr | - |
| [FAGSØM AS](https://www.norscout.com/no/company/988545929-fagsom-as) | Bardu | - | 1,6 mill. kr | −4,9 % |
| [NYE RECO AS](https://www.norscout.com/no/company/934053826-nye-reco-as) | Bamble | - | 1,54 mill. kr | - |
| [STORD SAUM AS](https://www.norscout.com/no/company/928471284-stord-saum-as) | Stord | - | 1,86 mill. kr | −12,9 % |
| [FAVROS STOFF OG BESLAG AS](https://www.norscout.com/no/company/928326373-favros-stoff-og-beslag-as) | Kåfjord | - | 1,47 mill. kr | +10,5 % |
| [LEON BÅTKALESJER DESIGN & SØM AS](https://www.norscout.com/no/company/918163247-leon-batkalesjer-design-som-as) | Asker | - | 1,89 mill. kr | −26,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 01.07.2026.
