---
title: "PER SIGTUN AS (928303985): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PER SIGTUN AS i Lørenskog hadde 50,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Ole Frode Sigtun. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/928303985-per-sigtun-as"
---

# PER SIGTUN AS

Engroshandel med deler og utstyr for motorvogner · Lørenskog · Etablert 1975

- Org.nr: 928 303 985
- Telefon: 67906220
- Nettsted: [persigtun.no](https://persigtun.no)
- Daglig leder: Ole Frode Sigtun (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 50,5 mill. kr (+6,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 9,49 mill. kr (Margin 18,8 %)
- Ansatte: 6

## Ansatte

- oktober 2025: 6
- mai 2026: 5
- juli 2026: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 19,0 % (meget god). Opp fra 16,7 % i 2024
- Likviditet: 4,26 (meget god). Ned fra 9,14 i 2024
- Soliditet: 60,8 % (meget god). Opp fra 22,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 15,4 % | 18,3 % | 16,7 % | 19,0 % |
| Driftsmargin | 24,5 % | 22,1 % | 20,9 % | 19,9 % | 18,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 18,8 % | - | 30,1 % | 51,1 % |
| Likviditetsgrad | 9,51 | 8,12 | - | 9,14 | 4,26 |
| Soliditet | 65,8 % | 86,1 % | 90,5 % | 22,7 % | 60,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,2 | 0,1 | 3,4 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 39 792 | 44 408 | 46 487 | 47 567 | 50 538 |
| Driftsresultat | 9 737 | 9 828 | 9 736 | 9 477 | 9 485 |
| Årsresultat | 8 443 | 7 635 | 9 909 | 10 488 | 10 099 |
| Driftsmargin | 24,5 % | 22,1 % | 20,9 % | 19,9 % | 18,8 % |
| Sum gjeld | 25 818 | 9 295 | 7 065 | 67 476 | 19 262 |
| Sum driftskostnader | - | - | 36 751 | 38 089 | - |
| Finansresultat | - | - | 2 584 | 3 607 | - |
| Resultat før skatt | 10 620 | 10 078 | - | 13 085 | 12 688 |
| Anleggsmidler | 480 | 173 | 869 | 639 | 1 170 |
| Omløpsmidler | 75 082 | 66 501 | - | 86 612 | 47 967 |
| Sum eiendeler | 75 561 | 66 673 | 74 353 | 87 251 | 49 136 |
| Egenkapital | 49 743 | 57 378 | 67 287 | 19 775 | 29 875 |
| Kortsiktig gjeld | 7 896 | 8 193 | - | 9 476 | 11 262 |
| Langsiktig gjeld | 17 922 | 1 102 | - | 58 000 | 8 000 |

## Ledelse og styre

- Ole Frode Sigtun: Daglig leder og styrets leder
- Per Anders Sigtun: Styremedlem
- Sigrid Sigtun: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Haralds vei 13, 1470 Lørenskog
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.720 Engroshandel med deler og utstyr for motorvogner
- Etablert: 14.11.1975
- Aksjekapital: 2 700 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.1982
- Revisor: [CROWE PARTNER REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/922829845-crowe-partner-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [COLUMBI SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/914445426-columbi-services-as)
- Størrelse: Nr. 58 av 214 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Import av maskindeler, industriprodukter og bilrekvisita, engrossalg samt deltagelse i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 08.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000673017&sokeverdi=928303985&spraak=nb)
- 29.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000642350&sokeverdi=928303985&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TAZ TRADING AS](https://www.norscout.com/no/company/917270708-taz-trading-as) | Lørenskog | - | 0 kr | - |
| [TRUCKTRAILIX AS](https://www.norscout.com/no/company/938515964-trucktrailix-as) | Lørenskog | - | - | - |
| [BERTEL O. STEEN KAPITAL AS](https://www.norscout.com/no/company/984907990-bertel-o-steen-kapital-as) | Lørenskog | 8 | 32,8 mill. kr | +90,8 % |
| [AUTO SOLUTION AS](https://www.norscout.com/no/company/813827212-auto-solution-as) | Lørenskog | 5 | 101 mill. kr | +14,3 % |
| [FUNKO AS](https://www.norscout.com/no/company/918930078-funko-as) | Lørenskog | 9 | 4,04 mill. kr | +96,9 % |
| [SEA TO SUMMIT NORDICS AS](https://www.norscout.com/no/company/981290909-sea-to-summit-nordics-as) | Lørenskog | 5 | 63,3 mill. kr | −0,5 % |
| [QUADIENT NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/985979189-quadient-norge-as) | Lørenskog | 9 | 25,7 mill. kr | −24 % |
| [CHARLIE STORM MESSEL AS](https://www.norscout.com/no/company/814267172-charlie-storm-messel-as) | Lørenskog | 5 | 24,5 mill. kr | −14,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.08.2026.
