---
title: "ARME RÅD AS (928445690): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ARME RÅD AS i Lindesnes hadde 193 900 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Rune Kristen Stangeland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/928445690-arme-rad-as"
---

# ARME RÅD AS

Uoppgitt · Lindesnes

- Org.nr: 928 445 690
- Daglig leder: Rune Kristen Stangeland (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 193 900 kr (+869,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 128 562 kr (Margin 66,3 %)
- Etablert: 2021

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 122,7 % (meget god)
- Likviditet: 4,40 (meget god). Ned fra 75,64 i 2024
- Soliditet: 76,9 % (meget god). Ned fra 96,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 122,7 % |
| Driftsmargin | - | 64,6 % | 66,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 41,9 % | 152,3 % |
| Likviditetsgrad | - | 75,64 | 4,40 |
| Soliditet | 97,0 % | 96,9 % | 76,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 20 | 194 |
| Driftsresultat | −5 | 13 | 129 |
| Årsresultat | −5 | 12 | 95 |
| Driftsmargin | - | 64,6 % | 66,3 % |
| Sum gjeld | 1 | 1 | 40 |
| Sum driftskostnader | 5 | 7 | 65 |
| Finansresultat | - | - | 0 |
| Resultat før skatt | −5 | 13 | 129 |
| Anleggsmidler | 6 | 6 | 1 |
| Omløpsmidler | 19 | 32 | 171 |
| Sum eiendeler | 25 | 38 | 171 |
| Egenkapital | 25 | 37 | 132 |
| Kortsiktig gjeld | - | 0 | 39 |
| Langsiktig gjeld | 1 | 1 | 1 |

## Ledelse og styre

- Rune Kristen Stangeland: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Daleveien 292, 4517 Mandal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 08.12.2021
- Tidligere navn: TACITUS AS (2021 til 2024)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 09.09.2025
- Størrelse: Nr. 3 036 av 6 324 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investere i selskaper og eiendom og alt annet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagende. Videre er selskapets formål å selge konsulenttjenester innen økonomi og administrasjon, samt vaktmestertjenester og å drive produksjon og salg av ved og beslektede produkter.

## Kunngjøringer

- 31.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000152819&sokeverdi=928445690&spraak=nb)
- 15.09.2025: [Vedtektsfestet formål](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000740885&sokeverdi=928445690&spraak=nb)
- 15.09.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000740884&sokeverdi=928445690&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ÅTV UTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/988289574-atv-utvikling-as) | Lindesnes | - | 200 000 kr | - |
| [VON PRITZBAUER INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/931077082-von-pritzbauer-invest-as) | Lindesnes | - | 173 780 kr | - |
| [HØYLAND-LARSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/932415755-hoyland-larsen-as) | Lindesnes | - | 200 000 kr | - |
| [PARRAMATTA AS](https://www.norscout.com/no/company/921351232-parramatta-as) | Lindesnes | - | 156 799 kr | - |
| [LATENIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/927841029-latenight-as) | Lindesnes | - | 221 148 kr | - |
| [MIKKELSMYRVEIEN 6 AS](https://www.norscout.com/no/company/935472865-mikkelsmyrveien-6-as) | Lindesnes | - | 142 826 kr | - |
| [MIKKI AS](https://www.norscout.com/no/company/933542475-mikki-as) | Lindesnes | - | 225 000 kr | - |
| [E-A HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/919460075-e-a-holding-as) | Lindesnes | - | 135 667 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
